metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 15 °C

Neděle, 23. září 2018. Svátek má Berta.
Patrik Nacher (ANO)
Větší foto
Patrik Nacher (ANO) | foto: archiv iDNES.cz

ANO hledá nového primátora. Ukáže prstem na Nachera?

12. dubna 2018  7:30 David Halatka Metro.cz
Adriana Krnáčová skončí, Babišovo hnutí vybírá náhradu.

Do pražských magistrátních voleb zbývají čtyři měsíce a v hnutí ANO to vře. Dosavadní primátorka Adriana Krnáčová, která Pražany nařkla ze „zpovykanosti“, včera v MF Dnes prohlásila, že svůj post obhajovat nebude. A jedním dechem vyslovila přání, aby se jejím nástupcem stal Patrik Nacher, bezpartijní zastupitel a poslanec za ANO, který si udělal jméno jako bojovník proti různým bankovním poplatkům.Nacherovu kandidaturu včera potvrdil šéf pražského ANO Jan Říčař, který doplnil další tři primátorské uchazeče za ANO. „Jde o Evu Kislingerovou, 1. náměstkyni primátorky, dále o pražského radního pro bezpečnost Libora Hadravu a Karla Grabeina Procházku, radního pro majetek,“ uvedl.

Renomé radnice, čtvrtým rokem zosobněné spoluprací ANO a ČSSD, začalo padat s loňským zhroucením lávky v Tróji. V lednu následovalo dění kolem Libeňáku, v březnu obraz dokreslila uzavírka Husitské ulice.

Patrik Nacher, který jako jediný ze čtveřice kandidátů není bezprostředně spojený s kauzami magistrátu, je nepokrytým favoritem části hnutí ANO v čele s dosluhující Krnáčovou. „Ráda bych vyjádřila podporu kolegovi a člověku, kterého si lidsky, ale i profesně nesmírně vážím,“ uvedla včera primátorka a dodala: „Patrik Nacher je moje krevní skupina.“ Zdali půjde o příslovečný „polibek smrti“ se uvidí nejpozději ve volebním říjnu.

Každopádně již nyní Nacher přijímá realitu, že bez Krnáčové to ve volební kampani nepůjde. Pro Metro prohlásil, že volební lídr za ANO bude úspěšný jen tehdy, když bude spolupracovat se současnou primátorkou a radou. „Není důvod vytvářet soupeře zevnitř, protože soupeřů zvnějšku bude dost,“ vyslovil třiačtyřicetiletý ekonom, o jehož možné dráze v čele Prahy napoví již příští týden.

„O lídrovi kandidátky hnutí ANO pro pražské magistrátní volby rozhodne členská základna, a to v primárkách, které proběhnou od čtvrtka 19. do soboty 21. dubna,“ uzavřel Jan Říčař.

Kandidáti dalších stran

Jaká je situace ve stranách s reálnou šancí na volební úspěch a post primátora?

  • Jedničkou TOP 09 se pravděpodobně stane nedávno zvolený předseda Jiří Pospíšil.
  • Piráti ve vnitrostranickém hlasování rozhodli, že do boje o primátorské křeslo nasadí Zdeňka Hřiba. Ten je garantem strany pro zdravotnictví a v politice zatím ve volené funkci nepůsobil.
  • ODS kandidáta vybírá.
  • Do voleb se chce zapojit také uskupení Praha Sobě, jehož hlavní tváří je poslanec, starosta Prahy 7 a člen KDU-ČSL Jan Čižinský.
  • Lidovci jako svého kandidáta na primátora vybrali koncem března v primárkách současného radního pro kulturu Jana Wolfa.Komentáře

Hlavní zprávy

Milují nás vnučky našich fanynek, říká Karel Holas z Čechomoru

Čechomor v sestavě roku 2018. Karel Holas je druhý zleva.
vydáno 22. září 2018  15:55

Karel Holas je, vedle Františka Černého, výraznou individualitou skupiny Čechomor, která letos slaví kulaté narozeniny. Na podzim vyrážejí na narozeninové...  celý článek

Revoluce, pak kocovina

Momentka z inscenace ’68
vydáno 22. září 2018  12:50

Hravou scénickou esej J. A. Pitínského hraje brněnské HaDivadlo.  celý článek

Civilizační nemoci devastují i ledviny

Při selhání ledvin je zapotřebí dialýza nebo transplantace.
vydáno 22. září 2018  8:05

Trpíte-li vysokým krevním tlakem nebo se přejídáte sladkým a trpíte obezitou, pak vám nehrozí jen infarkt či mrtvice, ale i problémy s ledvinami.  celý článek

Sami si můžete zahrát na městské plánovače

Grafické studio Oficina pro výstavu navrhlo animované simulace a herní systém.
vydáno 21. září 2018  15:45

Hrací stoly, táhla a kostičky. Metropoli budoucnosti si mohou Pražané postavit na interaktivní výstavě.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám