metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 14 °C

Úterý, 13. listopadu 2018. Svátek má Tibor.
Patrik Nacher (ANO)
Větší foto
Patrik Nacher (ANO) | foto: archiv iDNES.cz

ANO hledá nového primátora. Ukáže prstem na Nachera?

12. dubna 2018  7:30 David Halatka Metro.cz
Adriana Krnáčová skončí, Babišovo hnutí vybírá náhradu.

Do pražských magistrátních voleb zbývají čtyři měsíce a v hnutí ANO to vře. Dosavadní primátorka Adriana Krnáčová, která Pražany nařkla ze „zpovykanosti“, včera v MF Dnes prohlásila, že svůj post obhajovat nebude. A jedním dechem vyslovila přání, aby se jejím nástupcem stal Patrik Nacher, bezpartijní zastupitel a poslanec za ANO, který si udělal jméno jako bojovník proti různým bankovním poplatkům.

Nacherovu kandidaturu včera potvrdil šéf pražského ANO Jan Říčař, který doplnil další tři primátorské uchazeče za ANO. „Jde o Evu Kislingerovou, 1. náměstkyni primátorky, dále o pražského radního pro bezpečnost Libora Hadravu a Karla Grabeina Procházku, radního pro majetek,“ uvedl.

Renomé radnice, čtvrtým rokem zosobněné spoluprací ANO a ČSSD, začalo padat s loňským zhroucením lávky v Tróji. V lednu následovalo dění kolem Libeňáku, v březnu obraz dokreslila uzavírka Husitské ulice.

Patrik Nacher, který jako jediný ze čtveřice kandidátů není bezprostředně spojený s kauzami magistrátu, je nepokrytým favoritem části hnutí ANO v čele s dosluhující Krnáčovou. „Ráda bych vyjádřila podporu kolegovi a člověku, kterého si lidsky, ale i profesně nesmírně vážím,“ uvedla včera primátorka a dodala: „Patrik Nacher je moje krevní skupina.“ Zdali půjde o příslovečný „polibek smrti“ se uvidí nejpozději ve volebním říjnu.

Každopádně již nyní Nacher přijímá realitu, že bez Krnáčové to ve volební kampani nepůjde. Pro Metro prohlásil, že volební lídr za ANO bude úspěšný jen tehdy, když bude spolupracovat se současnou primátorkou a radou. „Není důvod vytvářet soupeře zevnitř, protože soupeřů zvnějšku bude dost,“ vyslovil třiačtyřicetiletý ekonom, o jehož možné dráze v čele Prahy napoví již příští týden.

„O lídrovi kandidátky hnutí ANO pro pražské magistrátní volby rozhodne členská základna, a to v primárkách, které proběhnou od čtvrtka 19. do soboty 21. dubna,“ uzavřel Jan Říčař.

Kandidáti dalších stran

Jaká je situace ve stranách s reálnou šancí na volební úspěch a post primátora?

  • Jedničkou TOP 09 se pravděpodobně stane nedávno zvolený předseda Jiří Pospíšil.
  • Piráti ve vnitrostranickém hlasování rozhodli, že do boje o primátorské křeslo nasadí Zdeňka Hřiba. Ten je garantem strany pro zdravotnictví a v politice zatím ve volené funkci nepůsobil.
  • ODS kandidáta vybírá.
  • Do voleb se chce zapojit také uskupení Praha Sobě, jehož hlavní tváří je poslanec, starosta Prahy 7 a člen KDU-ČSL Jan Čižinský.
  • Lidovci jako svého kandidáta na primátora vybrali koncem března v primárkách současného radního pro kulturu Jana Wolfa.

Komentáře

Hlavní zprávy

Výpověď jsme dosud nedostali, říká principál Branického divadla

Václav Čížkovský
vydáno 12. listopadu 2018  12:57

Hádky, nejasnosti a exkrementy ve foyer. Osud stoletého Branického divadla je nejasný.  celý článek

Zahubí nás růst platů? Experti se v odhadu liší

Ilustrační snímek
vydáno 12. listopadu 2018  10:39

Ani po třiceti letech kapitalismu jsme západní úrovně platů nedosáhli.  celý článek

Movember drží i tramvaje a autobusy

Knír můžete vidět i na lince autobusu 150.
vydáno 12. listopadu 2018  8:20

Polepením masek svých dopravních prostředků šíří podnik v Praze osvětu o zdraví mužů.  celý článek

Komerční sdělení

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn
vydáno 12. listopadu 2018  7:00

Zvenku to vypadá úplně jednoduše. Na burze nakoupíme potřebné množství elektřiny a plynu a to pak prodáme zákazníkům. Realita je však mnohem složitější....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám