metro.cz

Počasí v Praze

-1 °C / 2 °C

Pondělí, 19. listopadu 2018. Svátek má Alžběta.
Tereza Voříšková a Jan Sklenář
Větší foto
Tereza Voříšková a Jan Sklenář | foto: LSS

Atmosféra Verony se přenese k nám

10. června 2015  11:58 Iveta Benáková Metro.cz
Letošní Letní shakespearovské slavnosti začnou 26. června premiérou Romea a Julie. Celkem mají na programu více než 140 představení.

Režisérská dvojice Skutr, tedy Lukáš Trpišovský a Martin Kukučka, stojí za známou tragédií Romeo a Julie. „V této hře není malých rolí,“ prohlašuje důrazně Trpišovský. Proto také menší role hrají takové osobnosti jako Dana Batulková či Saša Rašilov. V těch hlavních se představí Tereza Voříšková a Jan Sklenář.

Skutr přijal nabídku režírovat na slavnostech již podruhé. Před dvěma lety se podílel na inscenaci Sen noci svatojánské. „Měli jsme ten luxus si vybrat jakoukoliv hru. Pak jsme zjistili, že jsme s vedením měli stejný nápad,“ říká Trpišovský a dodává:  „Text bude výrazně krácen, aby vynikla jeho krása a na diváky se nevalily tuny veršů. A už teď můžeme říci, že balkonová scéna bude bez balkonu.“

Letošním ojedinělým vystoupením pro diváky bude orchestrální koncert filmové hudby skotského skladatele Patricka Doyla, při kterém 21. srpna zazní nejznámější melodie z hollywoodských adaptací děl Williama Shakespeara.

Na programu je letos celkem osm her Williama Shakespeara. Kromě už dvou zmíněných od dua Skutr také Mnoho povyku pro nic, Veselé paničky windsorské, Jak se vám líbí, Večer trojkráľový alebo Čo len chcete. Nebude chybět Othello v premiéře bratislavské produkce LSS a letos naposledy můžete vidět Zkrocení zlé ženy.

Letní shakespearovské slavnosti budou probíhat až do 5. září. V Praze se hrají představení již tradičně na dvou plenérových scénách. V Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí. Slavnosti se dále konají v Brně, Ostravě a Bratislavě. Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji v síti Ticketportal a jejích cena je od 290 korun. Představení začínají obvykle ve 20.30 hodin.

Komentáře

Hlavní zprávy

U Národního muzea si vystojíte frontu přes hodinu

Dlouhá fronta může některé návštěvníky odradit.
vydáno 18. listopadu 2018  10:30

Opravená budova přitahuje hlavně cizince. Třeba i na vstup zdarma.  celý článek

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Místo zahrady má vzniknout hřiště, k zemi zřejmě padne pár stromů

Na Smetance
vydáno 18. listopadu 2018  6:20

Vedle školy v Praze 2 vzniká multifunkční sportoviště. Místní mají z projektu obavy.  celý článek

Omlazená fabia: tři válce do pohody. Stačí to?

Výbušnost té rakety za autem nečekejte. Lenivé kňučení ale také ne!
vydáno 17. listopadu 2018  16:49

Novou Škodu Fabia koupíte už jenom v benzinu a se třemi válci. Je to nenáročné auto, které si ale svou pozici obhájí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám