metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 30 °C

Pátek, 21. září 2018. Svátek má Matouš.
Most poblíž autobusové zastávky se rozpadá.
Větší foto
Most poblíž autobusové zastávky se rozpadá. | foto: Jan Pokorný

Běchovicemi projedete v říjnu, dělníci se vrátí až příští léto

20. června 2018  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Sousední Klánovice uspěly s žalobou. Harmonogram oprav Českobrodské se změní.

Jsou to již čtyři měsíce, co se výrazně zkomplikovala doprava všem obyvatelům Úval, Újezda, Koloděj, ale i Zelenče nebo Šestajovic, kteří jsou zvyklí jezdit do Prahy a zpět přes Běchovice.Začala tu totiž kompletní rekonstrukce místního hlavního tahu – Českobrodské ulice. Zastavení provozu na této tepně je od té doby trnem v oku nejen obyvatelům Běchovic, kteří si museli zřídit povolenky pro vjezd k sobě domů, ale také lidem ze sousedních Klánovic. Plné dva roky tudy totiž měla vést objízdná trasa, která proměnila místní hlavní třídu v dálnici. Těmto plánům však ministerstvo dopravy učinilo přítrž.

„Provoz na Českobrodské bude uzavřen nebo omezen do konce října tohoto roku, poté obnoven a následně znovu uzavřen až o letních prázdninách 2019. Ministerstvo totiž dalo za pravdu Klánovicím a na základě našeho odvolání zrušilo rozhodnutí magistrátu o povolení uzavírky a nařízení objízdné trasy vedené právě přes Klánovice,“ uvedl starosta Klánovic Ferdinand Polák v místním zpravodaji.

Objízdná trasa přes Klánovice totiž byla podle něj i starostů Koloděj a Běchovic magistrátem nařízena bez jakékoliv konzultace. Ten nyní na základě rozhodnutí ministerstva musí své plány přehodnotit. „S námi se o tom také nikdo nebavil,“ dodává starosta Úval Petr Borecký.

Náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek se dal na začátku uzavírky slyšet, že si je Praha dobře vědoma možných dopravních komplikací. Na přetížení objízdných tras jsou podle něj plánovači schopni reagovat obratem. Jaké budou další kroky, stejně jako délka další etapy oprav, která odstartuje příští rok v létě, není zatím jasné. Pokud ale byla oprava 2,1 kilometru dlouhého úseku naplánovaná na dva roky, dělníci tu budou nejspíš ztrpčovat místním život možná ještě v roce 2021.

„Komunikace je i kvůli nadměrnému přetížení dopravou ve velmi špatném technickém stavu a její rekonstrukce je nezbytná, a to i kvůli třem mostkům ve špatném stavu,“ vysvětloval na začátku oprav Dolínek.

Stavba byla na Českobrodské zahájena již v listopadu loňského roku, a to výstavbou provizorních objízdných cest. Skvělý přístup měla dle místních také policie, která první měsíce umožňovala zákazníkům místních živnostníků vjezd i bez povolenky.

Dopravní komplikace

  • Uzavírka v Běchovicích není jedinou komplikací, která trápí obyvatele žijící v Klánovicích a okolí.
  • Další komplikací je částečné zbourání dálničního mostu (na D11) a z toho důvodu zavedení kyvadlové dopravy mezi Šestajovicemi a kruhovým objezdem na silnici II/611.
  • Od 28. 5. tak musí motoristé ve směru na Prahu jezdit z Klánovic přes kruhový objezd v Šestajovicích do Jiren a zde na dálnici D11. Směr od Zelenče/Horních Počernic do Klánovic je pak veden po stávající trase (po silnici III/33310 okolo Billy), kde je však zaveden uvedený kyvadlový provoz. Řidiči zde tak musí každý den počítat s kolonami a zdržením.Komentáře

Hlavní zprávy

Češi jsou svým bankám věrní, finančních migrantů je málo

Ilustrační snímek
vydáno 21. září 2018  5:55

Nevěra se v Česku toleruje. Své finanční ústavy však „podvádíme“ minimálně.  celý článek

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám