metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Most poblíž autobusové zastávky se rozpadá.
Větší foto
Most poblíž autobusové zastávky se rozpadá. | foto: Jan Pokorný

Běchovicemi projedete v říjnu, dělníci se vrátí až příští léto

20. června 2018  5:55 Filip Jaroševský Metro.cz
Sousední Klánovice uspěly s žalobou. Harmonogram oprav Českobrodské se změní.

Jsou to již čtyři měsíce, co se výrazně zkomplikovala doprava všem obyvatelům Úval, Újezda, Koloděj, ale i Zelenče nebo Šestajovic, kteří jsou zvyklí jezdit do Prahy a zpět přes Běchovice.

Začala tu totiž kompletní rekonstrukce místního hlavního tahu – Českobrodské ulice. Zastavení provozu na této tepně je od té doby trnem v oku nejen obyvatelům Běchovic, kteří si museli zřídit povolenky pro vjezd k sobě domů, ale také lidem ze sousedních Klánovic. Plné dva roky tudy totiž měla vést objízdná trasa, která proměnila místní hlavní třídu v dálnici. Těmto plánům však ministerstvo dopravy učinilo přítrž.

„Provoz na Českobrodské bude uzavřen nebo omezen do konce října tohoto roku, poté obnoven a následně znovu uzavřen až o letních prázdninách 2019. Ministerstvo totiž dalo za pravdu Klánovicím a na základě našeho odvolání zrušilo rozhodnutí magistrátu o povolení uzavírky a nařízení objízdné trasy vedené právě přes Klánovice,“ uvedl starosta Klánovic Ferdinand Polák v místním zpravodaji.

Objízdná trasa přes Klánovice totiž byla podle něj i starostů Koloděj a Běchovic magistrátem nařízena bez jakékoliv konzultace. Ten nyní na základě rozhodnutí ministerstva musí své plány přehodnotit. „S námi se o tom také nikdo nebavil,“ dodává starosta Úval Petr Borecký.

Náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek se dal na začátku uzavírky slyšet, že si je Praha dobře vědoma možných dopravních komplikací. Na přetížení objízdných tras jsou podle něj plánovači schopni reagovat obratem. Jaké budou další kroky, stejně jako délka další etapy oprav, která odstartuje příští rok v létě, není zatím jasné. Pokud ale byla oprava 2,1 kilometru dlouhého úseku naplánovaná na dva roky, dělníci tu budou nejspíš ztrpčovat místním život možná ještě v roce 2021.

„Komunikace je i kvůli nadměrnému přetížení dopravou ve velmi špatném technickém stavu a její rekonstrukce je nezbytná, a to i kvůli třem mostkům ve špatném stavu,“ vysvětloval na začátku oprav Dolínek.

Stavba byla na Českobrodské zahájena již v listopadu loňského roku, a to výstavbou provizorních objízdných cest. Skvělý přístup měla dle místních také policie, která první měsíce umožňovala zákazníkům místních živnostníků vjezd i bez povolenky.

Dopravní komplikace

  • Uzavírka v Běchovicích není jedinou komplikací, která trápí obyvatele žijící v Klánovicích a okolí.
  • Další komplikací je částečné zbourání dálničního mostu (na D11) a z toho důvodu zavedení kyvadlové dopravy mezi Šestajovicemi a kruhovým objezdem na silnici II/611.
  • Od 28. 5. tak musí motoristé ve směru na Prahu jezdit z Klánovic přes kruhový objezd v Šestajovicích do Jiren a zde na dálnici D11. Směr od Zelenče/Horních Počernic do Klánovic je pak veden po stávající trase (po silnici III/33310 okolo Billy), kde je však zaveden uvedený kyvadlový provoz. Řidiči zde tak musí každý den počítat s kolonami a zdržením.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám