metro.cz

Počasí v Praze

-3 °C / 3 °C

Úterý, 20. února 2018. Svátek má Oldřich.
(Ilustrační snímek).
Větší foto
(Ilustrační snímek). | foto: Václav Šlauf, MAFRA

Během lyžování si vyšlápněte do korun stromů

4. února 2018  14:55 Petr Holeček Metro.cz
Rodina + Lipno = VSL. Zdejší skiareál se zaměřuje na rodinnou dovolenou, ale užít si tu můžete i adrenalin.

Skiareál Lipno jde každým rokem nahoru. Loni před vypuknutím zimní sezony investoval přes 45 milionů korun do nových technologií nebo bezpečnosti.„Letošní zima je ve znamení mnohem větší zábavy na sněhu,“ říká šéf areálu Petr Dušek. Zprovoznili tu novou 1200 metrů dlouhou skicrossovou trať, která je postavena tak, aby si ji do sytosti užily zejména děti. Novinkou je i měřený slalomový úsek, který se otevřel pro malé i velké lyžaře s duší závodníka. „A rozšířili jsme i snowpark, který nabídne novou část, takzvaný funpark s mírnějšími skoky i překážkami,“ doplňuje a dává tím najevo, na jaké zákazníky se v Lipně zaměřili.

Z Lipna se za poslední roky stal vyhledávaný rodinný areál. Lyžařská škola má několik instruktorů, přičemž nejmenší lyžaři mohou využívat školičky se dvěma pohyblivými pásy. V půjčovně vybavení je pak mohou rodiče vybavit novými lyžemi.

Lipenská lyžařská škola má mnohaleté zkušenosti s metodikou výuky těch nejmenších lyžařů. První obloučky s instruktory zde zkoušejí děti už od tří let. Ty se učí formou hry na dětském hřišti Fox park, kde je baví a motivuje maskot lišák Fox. Unikátní je také samostatná sjezdovka pouze pro klienty lyžařské školy, kde mají potřebný prostor a bezpečné zázemí.

Dominantou celého skiareálu je i v zimě otevřená Stezka korunami stromů. Navštívit ji mohou nejen lyžaři, ale i nelyžující doprovod. Nahoru jezdí z dolního parkoviště takzvaný Stezkabus. „Stezku korunami stromů celou zimu pravidelně uklízíme,“ uklidňuje Filip Pekárek, ředitel Stezky, který zároveň upozorňuje na výhodnost Lipno.card. S tou lze získat během zimní sezony mnoho výhod včetně dopravy zdarma zmíněným busem. Pro ty, kteří chtějí poznat Stezku během celodenního lyžování, je připravena úschovna lyží a půjčovna trekingové obuvi, a to hned vedle horní stanice lanovky.

Tématem letošní sezony je na Lipně bezpečnost. „Na místě je vždy připravená horská záchranná služba a letos máme novinku, přibyla Skipatrola, která dbá nad bezpečností lyžařů. Její členy poznáte podle výstražných vest. Kdykoli vám poradí a pomohou,“ říká mluvčí skiareálu Vojen Smíšek. Celodenní skipas vyjde ve Skiareálu Lipno dospělého na 750 korun, děti do 6 let mají vstup zdarma, do 15 let platí 500 korun, od 16 do 18 let 610 korun.

Stezka korunami stromů

  • Celá Stezka korunami stromů je bezbariérová, a tudíž vhodná jak pro handicapované, tak i rodiny s malými dětmi ještě v kočárku.
  • Z vrcholu 40metrové vyhlídkové věže je rozhled nejen po Lipně, ale i Šumavě. Za dobré viditelnosti není problém zahlédnout i Alpy.
  • Ti větší se na trase zabaví a vyzkouší svoji odvahu na adrenalinových zastávkách. Dolů mohou sjet po jednom z nejdelších suchých tobogánů v Česku.
  • Stezka měří 675 metrů, jsou na ní vzdělávací tabule.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Ivy Málkové: Negativní emoce

Iva Málková
vydáno 20. února 2018  13:13

Patří k životu, ale převažují-li nad pozitivními, pojďme s tím něco udělat, ať si můžete užívat života naplno. Představte si své emoce jako malé...  celý článek

Metropole přestává kašlat, chřipku zabíjí i noční mrazy

chřipka
vydáno 20. února 2018  11:50

Každý desátý Pražan stále trpí chřipkovým onemocněním. Ale bude líp. I díky nočním holomrazům. Množí se dobré zprávy o chřipkové epidemii, které v celé...  celý článek

David Svoboda: Situace v Rusku je prvním výbuchem časované bomby

Moderní pětibojař David Svoboda skončil v Riu na devátém místě. (20. srpna 2016)
vydáno 20. února 2018  9:56

Několik měsíců je v čele komise sportovců Českého olympijského výboru. Bývalý moderní pětibojař David Svoboda bojuje také za práva sportovců, ty zimní...  celý článek

Umíráme méně. Někde ale už stávající hřbitovy nestačí

Hřbitov v Dolních Břežanech
vydáno 20. února 2018  7:52

„Hodně nebožtíků, málo kameníků!“ je známá hláška z filmu Vesničko má středisková. Kameníků má Česko dostatek, někde ale ubývají místa na hřbitovech. Tam...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám