metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle, 21. října 2018. Svátek má Brigita.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Bez tramvají i metra C

25. září 2018  8:45 Filip Jaroševský Metro.cz
Pražany a návštěvníky metropole v následujících dnech potrápí mimořádné výluky MHD.

Kvůli opravám kolejí se až do čtvrtka nesvezete tramvají Černokosteleckou ulicí. Změny tras se dotýkají hlavně linek 5, 7, 13 a 95, které mezi zastávkami Vozovna Strašnice a Na Homoli nahrazují autobusy X5 a X95. Dopravní podnik také kvůli údržbě trati přeruší od pátku do neděle provoz metra na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov.„V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava XC v trase Pražského povstání, Pankrác, Budějovická, Kačerov. Po dobu výluky je posílen provoz linek číslo 135 a 196,“ uvádí dopravce s tím, že se po dobu výluky budou přes den u uzavřených stanic metra pohybovat informátoři v reflexních vestách.

Lehké komplikace přinese obyvatelům Prahy 5 také páteční výluka mezi Kotlářkou a Sídlištěm Řepy. Od 15 do 20 hodin tu nepojedou tramvaje 9 a 10. „V trase Kavalírka, Kotlářka, Vozovna Motol a Sídliště Řepy bude zavedena náhradní autobusová doprava X9,“ dodává mluvčí dopravce Aneta Řehková.

Důvodem většiny krátkých výluk MHD v metropoli je údržba tratí. Ze strategie rozvoje, kterou si dopravce pro následující roky naplánoval, vyplývá, že s pracemi nechce skončit ani v budoucnu. Dopravní podnik počítá s pracemi na desítkách tratí. Do nich v první fázi vloží více než 900 milionů korun. „K zajištění bezpečnosti provozu a snížení průměrného stáří se počítá s obnovou minimálně 8,7 kilometru kolejí ročně,“ píše se v dokumentu.

Desítky oprav

  • V příštím roce začne oprava trati na Vinohradské ulici mezi zastávkami Škrétova a Sudoměřická. Rekonstrukce potrvá od března do července. Náklady jsou odhadovány na 279,2 milionu korun.
  • Dopravce má v plánu také opravu kolejí v Nádražní ulici až na Zlíchov, trať z žižkovské Ohrady na Palmovku, rekonstruovány budou koleje mezi ulicí Vladimírova a vozovnou Pankrác v Praze 4 a dělníci se vydají také na Bubenské nábřeží a ulici Komunardů v Praze 7. Konec oprav je plánován na rok 2020, pouze v případě úseku Ohrada–Palmovka se všechny práce uskuteční v roce 2019.
  • V roce 2020 dělníci za 50 milionů korun opraví také koleje ve Starostrašnické. Na stejný rok připravuje zahájení rekonstrukce také mezi Újezdem a Národním divadlem a na dalších místech. Tyto opravy jsou ve fázi příprav a jejich předpokládaný konec je rozvržen do roku 2021.Komentáře

Hlavní zprávy

Auta u lamp zbaví trusu nové bodce

Ilustrační snímek
vydáno 21. října 2018  11:55

Holuby chce z Ládví vyhnat místní radnice. Jinde je plaší falešní dravci.  celý článek

Masaryk jako drsňák i frajer

Filmový prezident Masaryk
vydáno 21. října 2018  9:55

Prvního československého prezidenta zase hraje Huba. Pár hovorů již na plátně zažil.  celý článek

Jakpak se ručně točí kornouty

Redaktorka deníku Metro a majitel cukrárny v akci
vydáno 21. října 2018  6:20

Makový, matcha i s čokoládou. Do těch poctivých se vejde víc zmrzliny.  celý článek

První táta na rodičovské dovolené v historii AVU

Mikoláš Růžička se synem Tobiášem
vydáno 20. října 2018  14:55

Mikoláš Růžička na Akademii výtvarných umění (AVU) vystudoval a donedávna pracoval. Od začátku října je manžel herečky Andrey Růžičkové na dovolené, té...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám