metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 30 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Stanice metra Dejvická
Větší foto
Stanice metra Dejvická | foto: Rosťa Jančar, Technet.cz

Cestující na céčku nahradí dělníci

29. března 2018  9:52 Filip Jaroševský Metro.cz
Co prázdniny, to nějaká výluka. Takový pocit mají poslední dobou cestující v pražské MHD. Od pátku do pondělí totiž nebude jezdit metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Zároveň bude ve stejném termínu uzavřena stanice metra Dejvická. Důvod je podle dopravního podniku prostý. V obou případech je potřeba provést nezbytné stavební úpravy v rámci modernizace podzemní trati.

„Mezi stanicemi metra C Pražského povstání a Kačerov budou vyměněny dosluhující dřevěné pražce za betonové. Přípravné práce probíhají již od zhruba poloviny března i během nočních přepravních výluk,“ říká dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek.Po dobu výluky bude v uzavřeném úseku metra C zajištěna náhradní autobusová doprava. Přes den bude jezdit na trase Pražského povstání, Pankrác, Budějovická a Kačerov linka XC. Dopravní podnik také posílí autobusové linky číslo 135 a 196. U stanice metra Dejvická dopravce slíbil zajistit náhradní dopravu pravidelnými tramvajovými linkami od stanic metra Hradčanská a Bořislavka.

Po dobu výluky, od zhruba osmi do 21 hodin večer, pomohou cestujícím u uzavřených stanic metra C a u přestupů na náhradní autobusy informátoři v reflexních vestách. „Ti jim poradí v češtině a angličtině. Informátoři budou také vybaveni letáky, které budou rozdávat. Cestující budou upozorňování rovněž prostřednictvím hlášení ve všech stanicích metra,“ doplňuje Řehková.

Dopravní podnik také upozorňuje na fakt, že ve stanici Kačerov a Pražského povstání zcela chybí bezbariérový přístup do těchto stanic. Doporučuje proto raději využít autobusové linky (viz box).

Pozor na bariéry

  • Kvůli chybějícímu bezbariérovému výstupu ze stanice Kačerov a Pražského povstání dopravce doporučuje využít autobusovou linku číslo 135.
  • Změny se dotknou výstupu z linky 134. Zastávka Pražského povstání bude ve směru Zelený pruh přemístěna o 25 metrů vpřed. Ve směru Podolská vodárna zase o 20 metrů zpět.
  • U linek číslo 138, 189, 215 bude zastávka Kačerov ve směru Nemocnice Krč přemístěna vpřed do zastávky linky číslo 106.Komentáře

Hlavní zprávy

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článek

Blíží se pivní slavnosti na Smíchově i tradiční Svatováclavský ležák

Václav šel na pivo
vydáno 20. září 2018  10:50

Cílem Dnů českého piva je přilákat Čechy do hospod a restaurací.  celý článek

„Srovnání Londýna s Prahou není tak ulítlé, jak se na první pohled zdá,“ říká ilustrátor

Lukáš Novotný
vydáno 20. září 2018  8:40

Modern London. To je název anglicky psané knihy českého autora, která vás provede anglickou metropolí. Netradičně ilustrovaná publikace vychází začátkem...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám