metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 4 °C

Neděle, 18. listopadu 2018. Svátek má Romana.
Stanice metra Dejvická
Větší foto
Stanice metra Dejvická | foto: Rosťa Jančar, Technet.cz

Cestující na céčku nahradí dělníci

29. března 2018  9:52 Filip Jaroševský Metro.cz
Co prázdniny, to nějaká výluka. Takový pocit mají poslední dobou cestující v pražské MHD. Od pátku do pondělí totiž nebude jezdit metro na lince C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. Zároveň bude ve stejném termínu uzavřena stanice metra Dejvická. Důvod je podle dopravního podniku prostý. V obou případech je potřeba provést nezbytné stavební úpravy v rámci modernizace podzemní trati.

„Mezi stanicemi metra C Pražského povstání a Kačerov budou vyměněny dosluhující dřevěné pražce za betonové. Přípravné práce probíhají již od zhruba poloviny března i během nočních přepravních výluk,“ říká dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek.

Po dobu výluky bude v uzavřeném úseku metra C zajištěna náhradní autobusová doprava. Přes den bude jezdit na trase Pražského povstání, Pankrác, Budějovická a Kačerov linka XC. Dopravní podnik také posílí autobusové linky číslo 135 a 196. U stanice metra Dejvická dopravce slíbil zajistit náhradní dopravu pravidelnými tramvajovými linkami od stanic metra Hradčanská a Bořislavka.

Po dobu výluky, od zhruba osmi do 21 hodin večer, pomohou cestujícím u uzavřených stanic metra C a u přestupů na náhradní autobusy informátoři v reflexních vestách. „Ti jim poradí v češtině a angličtině. Informátoři budou také vybaveni letáky, které budou rozdávat. Cestující budou upozorňování rovněž prostřednictvím hlášení ve všech stanicích metra,“ doplňuje Řehková.

Dopravní podnik také upozorňuje na fakt, že ve stanici Kačerov a Pražského povstání zcela chybí bezbariérový přístup do těchto stanic. Doporučuje proto raději využít autobusové linky (viz box).

Pozor na bariéry

  • Kvůli chybějícímu bezbariérovému výstupu ze stanice Kačerov a Pražského povstání dopravce doporučuje využít autobusovou linku číslo 135.
  • Změny se dotknou výstupu z linky 134. Zastávka Pražského povstání bude ve směru Zelený pruh přemístěna o 25 metrů vpřed. Ve směru Podolská vodárna zase o 20 metrů zpět.
  • U linek číslo 138, 189, 215 bude zastávka Kačerov ve směru Nemocnice Krč přemístěna vpřed do zastávky linky číslo 106.

Komentáře

Hlavní zprávy

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Místo zahrady má vzniknout hřiště, k zemi zřejmě padne pár stromů

Na Smetance
vydáno 18. listopadu 2018  6:20

Vedle školy v Praze 2 vzniká multifunkční sportoviště. Místní mají z projektu obavy.  celý článek

Omlazená fabia: tři válce do pohody. Stačí to?

Výbušnost té rakety za autem nečekejte. Lenivé kňučení ale také ne!
vydáno 17. listopadu 2018  16:49

Novou Škodu Fabia koupíte už jenom v benzinu a se třemi válci. Je to nenáročné auto, které si ale svou pozici obhájí.  celý článek

Utíkání před komunisty není špás ani v balónu

Film Balón byl natočen podle skutečných událostí.
vydáno 17. listopadu 2018  13:36

Snímek vyprávějící o kreativním úniku východoněmeckých rodin na Západ měl v českých kinech premiéru ve čtvrtek.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám