metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 10 °C

Čtvrtek, 15. listopadu 2018. Svátek má Leopold.
Chytrá parkoviště odlehčí městům
Chytrá parkoviště odlehčí městům | foto: Vodafone

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Chytrá parkoviště odlehčí městům

23. února 2018  0:01
Komerční sdělení Technologie úzkopásmového internetu věcí (NB-IoT, z anglického Narrow Band Internet of Things) propojující různé stroje, přístroje a objekty slibuje velkou budoucnost. Vodafone touto speciální sítí určenou pro přenos malých objemů dat na velké vzdálenosti pokrývá již celou Českou republiku.

Obrovskou výhodou sítě NB-IoT je dostupnost jejího signálu i na těžko přístupných místech, která se mohou nacházet dokonce i pod zemí a signál NB-IoT projde i několika zdmi v řadě.

Ušetří čas a sníží ekologickou zátěž ve městech

Všechna města se dnes potýkají s nárůstem individuální automobilové dopravy a hledají řešení, jak ve městech omezit ekologickou zátěž a vyřešit nedostatek parkovacích míst. Tuto situaci mohou znatelně vylepšit tzv. chytrá parkoviště, která nabídnou online rezervaci přes webový portál či mobilní aplikaci a zamezí tak zbytečnému provozu, který vzniká právě při hledání parkovacího místa. Majitelé, provozovatelé parkovišť a parkovacích domů ale i řidiči získají přehled o volné kapacitě a vytížení v různých časových obdobích.

Vodafone řešení na síti NB-IoT

Chytré parkoviště v každém okamžiku přesně ví, kolik parkovacích míst je obsazeno a kolik je volných. Senzory připojené k NB-IoT síti odesílají informace o obsazenosti míst, které mohou mít řidiči k dispozici v mobilní aplikaci nebo přímo v navigaci. Společnost Vodafone navrhla koncept chytrého parkoviště s využitím nové sítě NB-IoT. Základem technického řešení je senzor zabudovaný přímo na konkrétním parkovacím místě, platforma pro sběr dat o obsazenosti daných míst a aplikace pro Android či iOS (případně webový portál). Rezervace konkrétního místa ve vybraném parkovišti nebo parkovacím domě je možné udělat v aplikaci ještě před příjezdem. Aplikace slouží také k zaplacení parkovného přesně podle délky parkování.

• Inteligentní plánovaní a využití parkovacích ploch pro provozovatele parkovišť

• Rezervace a platby online prostřednictvím webového portálu nebo mobilní aplikace

• Vysoký stupeň zabezpečení sítě NB-IoT

• Uživatelsky přívětivá mobilní aplikace

Tento koncept byl úspěšně otestován a předveden odborné veřejnosti na konferenci IDC IoT Fórum 2017. Vodafone ČR v současné době buduje další pilotní projekty chytrých parkovišť.

Hlavní zprávy

Cedule matou v metru i na Facebooku Metra

Správně je ukazatel, který je dál od východu z metra. Do Písnice jezdí linka...
vydáno 15. listopadu 2018  12:30

Ukazatele na Chodově víří diskusi cestujících i čtenářů. Jeden je starý.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Stromy pro děti

Julie Červená
vydáno 15. listopadu 2018  11:11

Stromy poskytují chládek, stín a celkově příjemnější klima, píše ve svém sloupku Julie Červená.  celý článek

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

„Do Prahy se moc rád vracím,“ tvrdí Ennio Morricone

Ennio Morricone
vydáno 15. listopadu 2018  8:32

Legenda filmové hudby Ennio Morricone oslavil v sobotu 10. listopadu devadesáté narozeniny. Ale do důchodu se nechystá. Do Prahy se vrátí už 25. ledna,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám