metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 13 °C

Úterý, 25. září 2018. Svátek má Zlata.
Autour du Domaine
Dalších 6 fotografií v galerii
Autour du Domaine | foto: Cirkopolis.cz/TęVasil TasevskiMetro.cz

Cirkopolis. Letos se rozroste také na scénu Divadla Ponec

31. ledna 2017  11:52 Pavel Urban Metro.cz
Mezinárodní festival nového cirkusu nabídne letos laureáty prestižního ocenění CircusNext i další přední umělce z celé Evropy. Čtvrtý Cirkopolis se koná od 13. do 18. února tradičně v Paláci Akropolis, ale nově také v Divadle Ponec v Praze.

„Máme radost, že i letošní Cirkopolis navazuje na progresivní dramaturgii minulých ročníků. Festival zahájí představení Taival finské Company Nuua, které hravě mísí současný tanec, žonglování a vizuální divadlo na jevišti,“ říká za pořadatele Šárka Maršíková, ředitelka Cirqueonu.Fotogalerie

Druhým zahraničním hostem je francouzské cirkusové představení Autour du Domaine, které se opírá o techniku chůze na laně. Dílo inspirované knihou Du Domaine a režírované laureátkou CircusNext Marií Collé uvidí zájemci v Divadle Ponec.

Zde vystoupí také další laureát CircusNext Alexander Vantournhout z Belgie, a to s představením Aneckxander. „Bude zajímavé sledovat, jak bude právě na tuto minimalistickou scénu pro jedno akrobatické tělo reagovat české publikum. Alexander je v něm po celou dobu nahý, balancuje na tenké hranici tragédie a komedie a přepisuje autobiografii vlastního těla. Výsledkem je syrový autoportrét, ve kterém je lidské tělo zcela odhalené, avšak zároveň se snaží uniknout všem zvědavým očím,“ přibližuje Petr Boháč, divadelní dramaturg Paláce Akropolis.

Předposlední den Cirkopolisu bude patřit francouzskému duu Cie Sacékripa. Benjamin de Matteis a Mickäel Le Guen se v představení sejdou nad sklenkou dobrého vína. Svérázně manipulují objekty a snaží se předejít všem katastrofám, které mimoděk neustále přicházejí.

Letos se také dramaturgie vrací k původnímu projektu. Po celou dobu konání festivalu tak bude v Cirqueonu probíhat zkoušení představení pro závěrečný večer s názvem Cirkopolis vol. 4.

Více informací najdete na cirkopolis.cz. Vstupenky jsou k mání v kavárně Paláce Akropolis a v síti GoOut.Komentáře

Hlavní zprávy

Inspirace z Amsterdamu

Praha, 28.8.2018 Ondřej Mirovský, volební lídr Strany Zelených, komunální a...
vydáno 25. září 2018  17:40

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Dítě bez mobilu je nyní už rarita

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  13:45

Rodiče na svých potomcích nešetří.  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Ciaooo Italia

Jakub Kohák
vydáno 25. září 2018  11:11

Moje žena – napůl Italka – mi celý život opakuje, jací jsou Italové lajdáci, píše Jakub Kohák ve svém sloupku.  celý článek

Naučte se jazyk elfů

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  9:55

Plánujete začít s japonštinou, albánštinou, tibetštinou nebo nizozemštinou? Vyrazte na Evropský den jazyků.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám