metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Úterý, 20. listopadu 2018. Svátek má Nikola.
Momentka z představení.
Větší foto
Momentka z představení. | foto: Frantisekkontrman.eu

Cirque Inextremiste servírují nálož odvahy

20. srpna 2018  12:47 Pavel Urban Metro.cz
Jeden z vrcholů Letní Letné hraje na struny rizika, silných zážitků i nekorektního humoru.

Na Letné už tahle francouzská partička byla, a to s inscenací Extremités. Nyní nabízí trojice akrobatů, kteří si říkají Cirque Inextremiste, novinku Extension. A rozhodně se vám u ní bude tajit dech.

Celé představení začíná hlášením, že při něm nemáte fotit a natáčet. Následují ale další zákazy včetně emocí, což následně jiný hlas utne se slovy: „Naopak, dnes je dovoleno všechno.“ Tím si však pořadatelé shodili i onen logický zákaz fotografování. Když se o to občas někdo pokusil, hned ho uvaděčky šly upozornit, že takhle ne. V hlášení se také dozvíte, že pokud se necítíte dostatečně odvážně, máte najít východ a odejít. Což není marná rada. Další vám dám já. Nesedejte si do sektoru C, pokud se bojíte.

Ovšem odvaha nechybí především trojici účinkujících. Na úvod překvapí drsným humorem na úkor handicapovaných, když dvojice vykuků dělá naschvály kolegovi, který je na vozíčku. Ten mu ale schovají. Když je třeba uvězněn v koši, flusají na něj kuličky. On se jim však v dalších minutách náležitě pomstí, dokonce i s úroky.

Rémi Lecocq totiž vymění vozík za bagr. Už suverénní nájezd na scénu za zvuků přiléhavé hudby a v mlze z páry je impozantní. Pak se ale začnou dít věci. Se svými kolegy, kteří balancují na prkně a barelech, si právě s pomocí bagru pohrává jako kočka s myší.

Duo akrobatů létá vzduchem v pozicích a rychlostech, které by si nikdo nepřál. Občas i přímo nad publikem. Vše graduje, když se na prknech sevřených v lopatce bagru proletí i jedna z divaček. Rozhodně lepší zážitek než na nedaleké matějské pouti.

Potlesk je samozřejmě vítán kdykoliv, většinou je pro něj však signálem vyhození náhražky lístků růží jedním z akrobatů do vzduchu. Takových drobných vtipných momentů se dočkáte více. Třeba i v ději, kdy se jeden z mužů snaží marně napít piva.

Kdybyste se báli, že soubor při ježdění bagrem není ohleduplný k životnímu prostředí, vězte, že většinu času je zapojen na elektřinu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám