metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 2 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Vypadá jinak než Elvis. Ale ten zpěv... zadejte si do YouTube „Elvis vs evil...
Větší foto
Vypadá jinak než Elvis. Ale ten zpěv... zadejte si do YouTube „Elvis vs evil Elvis“. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Ďábelský Elvis bude poprvé v Česku

15. dubna 2018  10:59 Petr Holeček Metro.cz
„Slunce nesvítí a vítr nebude foukat, až se schováš, bez své lásky, hluboko dovnitř,“ zpívá procítěně v songu Sistinas americký rocker Glenn Danzig. Kdyby v roce 1992, kdy tuto romantickou skladbu vydal, existovala škatulka „emo“, možná by ji obdržel. Jenže Glenn Danzig, to je spíše tvrdý, jeho slovy dokonce až hororový rock. Fantaskní láskyplné výlety s ním posluchači zažívají pouze občas.

V létě tento hudebník, vlastním jménem Glenn Allen Anzalone, který proslul už jako zpěvák legendární kapely Misfits, přijede vůbec poprvé do Česka. Svůj set předvede s doprovodnou kapelou na festivalu Brutal Assault v josefovské pevnosti, kde oslaví 30 let od založení svého sólového projektu pojmenovaného jednoduše Danzig.

Poznávacím rysem jeho projektu je právě jeho hlas. Kritici jej přirovnávají ke zpěvu Elvise Presleyho nebo Jima Morrisona z The Doors, odkud pramení i Danzigova přezdívka Evil Elvis čili ďábelský Elvis.

Během působení v kapele Misfits na přelomu 70. a 80. let spojil hororová témata a punk, osobitá byla i jeho vize gotického hard rocku v kapele Samhain, která stvrdila dnes tak populární prolínání okultních témat a těžkých riffů. Nedlouho poté založil projekt Danzig, který spolu s hity jako Mother nebo Twist of Cain utvrdilo jméno Glenna Danziga a jeho „vlčí vytí“ jako jednu z ikon hard rocku.

Za dlouhé roky hudebního působení ovlivnil mnoho významných kapel napříč styly – za všechny jmenujme Metalliku, Guns N’ Roses, AFI, The 69 Eyes, HIM, Type O Negative nebo Cradle of Filth.

Kromě hudebního působení vlastní společnost Verotik vydávající komiksy orientované na dospělé publikum, přičemž se osobně podílí na tvorbě mnohých publikací. Brutal Assault proběhne od 8. do 11. srpna. Přijedou na něj také Ministry nebo Suicidal Tendencies.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pražské vánoční trhy budou i moderní

Vizualizace
vydáno 21. listopadu 2018  16:42

Trhy na Staromáku nebo Václaváku s davy lidí známe všichni. Podnikaví mladí lidé si ale vánoční trhy dělají po svém, a tak město může svým obyvatelům i...  celý článek

Ochladilo se. Nocleženky jsou zpět

Bezdomovec (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  14:46

Zima je za dveřmi a většina z nás si mrazivé noci nedokáže představit jinak než z pohodlí domova. Pohled na zasněžené město je skrze okno bezesporu...  celý článek

Zoo dá tři koruny z každého lístku na divoká zvířata

Kůň Převalského
vydáno 21. listopadu 2018  10:21

Trojskou zoo letos navštívilo milion čtyři sta tisíc lidí. Ochranáři tak dostanou asi čtyři miliony korun.  celý článek

Miliony turistů zahlcují Česko, hotely marně hledají personál

Ilustrační snímek
vydáno 21. listopadu 2018  9:37

Přinášíme miliardy, dejte nám náměstka. Cestovní ruch se hlásí o svá práva.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám