metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Pátek, 16. listopadu 2018. Svátek má Otmar.
Julius „Lavi“ Lavický je fotbalový ďábel. Pije, kouří a užívá si s holkami.
Další 3 fotografie v galerii
Julius „Lavi“ Lavický je fotbalový ďábel. Pije, kouří a užívá si s holkami. | foto: Obbod.czMetro.cz

Děláme si srandu ze Sparty a fotbalisty to baví, říká Jakub Štáfek

22. prosince 2016  12:50 Marek Hýř Metro.cz
Julius „Lavi“ Lavický je fotbalový ďábel. Pije, kouří a užívá si s holkami. Právě kvůli jeho morálce ho vyhodili ze Sparty. Primadona s hvězdnými manýry tak musí hrát za třetiligový Vyšehrad. Ani tady to však na zpytování svědomí nevypadá... Zhruba taková je zápletka nové minisérie Vyšehrad, která se stala hitem hned po odvysílání prvního dílu. Jakub Štáfek, představitel hlavní role a zároveň jeden z autorů seriálu, který uvádí portál Obbod, v rozhovoru pro deník Metro prozrazuje, jak se seriál líbí například samotným hráčům Sparty.

Seriál si dělá srandu z ligových fotbalistů. Neměl jste od jejich fanoušků už i záporné reakce?
Vůbec! O mně se ví, že jsem kovaný Sparťan, a přesto jsme si v seriálu dělali srandu z letenských fotbalistů. Věděli jsme, že pokud si nebudeme brát servítky před nikým, tak musíme začít nejdřív u sebe. Byl jsem na večírku Sparty, kde jsem měl dlouhý rozhovor s útočníkem Vencou Kadlecem, a ten mi potvrdil, že kluci z kabiny na to reagují pozitivně.

Fotogalerie

Dokonce jsme se bavili i o možném účinkování v našem seriálu. Ale to se ještě uvidí. S trenérem Davidem Holoubkem jsme se bavili o tom, že pro kluky v kabině je seriál takové zrcadlo. Někteří hráči se v seriálu poznávají. A pro jejich morálku to vypadá, že je to dobře. Třeba když se kouknou na seriál, tak si řeknou, že takhle ne a že musí zabrat, aby ten titul získali.

Změnilo se vám v životě něco, když hrajete Laviho?
Přece jen jste už řadu let Matěj Jordán ze seriálu Ulice. Náznaky jsem zaregistroval. Ale je to těžké, když hrajete v seriálu, na který denně kouká milion lidí. Jordána se asi jen tak nezbavím. Ale je pravda, že jsem se dostal už do společnosti, kde na mě reagovali jako na Laviho.

Nejste překvapený ze zájmu o fotbalového bouřliváka?
Já už dokonce podepisoval dres Lavického. Každý v Lavim vidí někoho. V každém týmu bylo kluků, jako je Lavický, nepočítaně. V tuto chvíli dokonce vyrábíme kolekci spodního prádla JL10 (Julius Lavický nosí v seriálu dres číslo 10). Ale až takový zájem jsme nečekali. A to diváci viděli jen drobek toho, co teprve přijde. Podle mě jsou další díly ještě lepší než ty, co už se vysílaly.

Kolik dílů má Vyšehrad?
Teď je natočeno pět dílů. Dalších pět dílů začne vznikat až po zimě.

Kdy další díly vyjdou?
Tento týden vyjde třetí. Čtvrtý by měl vyjít do konce roku. V lednu pak poběží pátý díl.

Proč jsou mezi díly takové dlouhé rozestupy? Je to proto, že se vysílají na serveru Obbod, který teprve postupně vzniká?
Tak určitě... (smích) Ježiš, já mluvím jak fotbalista. Je pravda, že jsme nevěděli, co máme v rukách. Až na základě pilotu a nějaké odezvy se vlastně řešilo, jestli seriál bude pokračovat, nebo ne. Reakce byly kladné, takže jsme dostali zelenou. Co se týče vypouštění dílů, to je věc Obbodu.

Bude obsah webu, a tedy i seriál Vyšehrad v budoucnu placený?
Ano, bude se platit měsíční paušál.

Hrajete teď ještě někde?
Hraju vyšetřovatele v nové kriminálce. Ta se točí podle německé předlohy, jmenuje se to Specialisté, poběží to na Nově. Má postava je mladý kriminalista, který přijíždí z Vrchlabí do Prahy. Má za sebou nějaké zkušenosti v rámci Krkonoš a v Praze se pomaličku rozkoukává. Je to sympatická postava. Úplně jiná než Lavi.

Komentáře

Hlavní zprávy

Současní dějepisci neoslovují mladé lidi jejich jazykem

Pavel Baran
vydáno 16. listopadu 2018  13:14

Místopředseda Akademie věd České republiky Pavel Baran je členem Akademické rady i mnoha vládních orgánů. „Znalosti dějin jsou pro každý národ stejně...  celý článek

Most Legií bude bez tramvají

Most Legií spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou...
vydáno 16. listopadu 2018  11:56

Dělníci dají do pořádku trať mezi Národním divadlem a Újezdem.  celý článek

Noc si můžete užít při Noci divadel

V divadlech si můžete vyzkoušet být hercem.
vydáno 16. listopadu 2018  8:55

Kromě akcí připomínajících události 17. listopadu se můžete vydat i do zákulisí divadel.  celý článek

Hřib je pětačtyřicátým primátorem. Praha už má i městskou radu

Koaliční jednání Pirátů, TOP09 a Praha Sobě o primátorovi hl.m.Prahy a koalici....
vydáno 16. listopadu 2018  5:55

Pirát Zdeněk Hřib se mohl včera na ustavujícím jednání nového zastupitelstva spolehnout na všech 39 hlasů koalice Pirátů, Prahy sobě (PS) a Spojených sil...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám