metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Úterý, 20. listopadu 2018. Svátek má Nikola.
Radotínská lávka
Větší foto
Radotínská lávka | foto: Praha 16Metro.cz

Dělníci míří na lávky. Opraví je v Radotíně i Butovicích

5. dubna 2018  15:58 Filip Jaroševský Metro.cz
Můstek přes Berounku v Praze 16 uzavřou v pondělí. Do té doby na něj mohou místní po jednom. Loňský pád trojské lávky spustil v hlavním městě vlnu bezpečnostních kontrol a uzavírek můstků všeho druhu. Zatímco Libeňský most se po svém podložení veřejnosti opět otevřel, technicky nevyhovující radotínská lávka se zahájení oprav dočká od pondělí.

„Uzavření lávky se posouvá kvůli další etapě zajišťovacích prací, z technologických důvodů a problémů vzniklých na straně zhotovitelské firmy,“ řekla deníku Metro mluvčí šestnácté městské části Jana Hejrová. Od prosince na můstku platil přísný zákaz vjezdu motocyklů. Městská část také zúžila prostor pro vstup na lávku tak, aby na ni mohla vejít vždy jen jedna osoba. „V únoru bylo na lávku také instalováno výstražné zařízení s červeným světlem, které se v případě překročení povolené rychlosti větru rozsvítí,“ dodává mluvčí Hejrová.

V dubnu startuje také oprava lávek na železničním mostě spojujícím smíchovský a výtoňský břeh. Ač je Technická správa komunikací (TSK) spravovala již v září loňského roku, po neštěstí v Troji se město rozhodlo dřevěné chodníky uzavřít a počkat s opravou na jaro.

„Nosná konstrukce plošně koroduje a oslabení některých průřezů konzol lávky dosahuje sta procent. Došlo tedy k destrukci některých prvků. Už na konci září budou chodci moct po jedné z nich opět bezpečně procházet,“ vysvětluje nutnost dalších zásahů mluvčí správy komunikací Barbora Lišková.

Ředitel TSK Petr Smolka nedávno přiznal, že dělníci mohli začít s opravami na železničním mostě již loni. Správa železniční dopravní cesty, která zde prováděla vlastní diagnostiku, ale zahájení prací zamítla. „Zároveň byl problém s odstávkou plynovodního potrubí, ke které nám daly zamítavé stanovisko pražské plynárny,“ upřesňuje ředitel Smolka.

V Nových Butovicích vyroste nový most pro pěší

  • Stávající most spojující stanici metra s pěším koridorem k poliklinice a Úřadu městské části Praha 13 byl v havarijním stavu. Technická správa komunikací ho proto nechá v těchto dnech zbourat.
  • Můstek byl postaven v roce 1988. Po demolici a odstranění stávajícího mostu včetně pilířů dojde k vybudování nového. Dělníci rovněž obnoví plochu pod mostem a část navazujících chodníků, upraví osvětlení a odvodnění nového mostu. Ten by měl být dokončen v březnu 2019.
  • Demolice se nevyhne ani terase, která slouží jako lávka nad uzavřenou pasáží na Budějovické. Praha ji místo oprav nechá zbourat i přesto, že proti záměru hovoří několik technických posudků. Proti se staví také někteří zastupitelé a vedení místního nákupního centra.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám