metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 9 °C

Čtvrtek, 15. listopadu 2018. Svátek má Leopold.
Ilustrační snímek
Větší foto
Ilustrační snímek | foto: Iveta Lhotská, MF DNES

Dělníci u Anděla brzdí řidiče

22. května 2018  7:59 Filip Jaroševský Metro.cz
V metropoli se letos opravuje 179 problematických míst.

Automobilistům, kteří denně projíždějí pátou městskou částí, přibývají vrásky na čele. V sobotu tu totiž dělníci začali s opravami Zborovské ulice, která se na více než měsíc znatelně zúží.

„Provoz je omezen v úseku ulic Matoušova–Lidická. Podle postupu prací bude uzavřena vždy jedna polovina komunikace, pro dopravu zůstane zachován průjezd dvěma jízdními pruhy,“ říká mluvčí magistrátu Vít Hofman. Ulice bude příhodně rozkopaná jen těsně před tramvajové koleje. Práce tak nezpůsobí výluku MHD.

V hlavním městě je pro tento rok celkem nahlášeno 179 stavební akcí, jejichž realizace bude mít dopad na dopravní provoz. Jednou z nejvýraznějších je například oprava Zenklovy ulice. Ta se táhne od loňského podzimu a neskončí dříve než letos v říjnu. Na rozdíl od Zborovské však dělníci v Libni způsobili také výluku tramvají, jež nastolila často likvidační podmínky pro místní živnostníky. Ty totiž rekonstrukce odřízla od městského života.

O prázdninách se silničáři pustí do oprav u křižovatky Bulhar, kde dojde k uzavírce vždy jednoho jízdního pruhu, a Wilsonovy ulice. U Bulhara by měly práce skončit 30. července, v části Wilsonovy budou pokračovat až do poloviny srpna. Uzavřena bude také Kamýcká ulice, kde budou opravovat vozovku. Některé práce budou pokračovat i po prázdninách.

Příjezd ze severní strany metropole nyní komplikují opravy Ústecké ulice, hotovo má být 10. srpna. Od 15. března do 20. července je také uzavřena část Štěrboholské spojky, zcela mimo provoz je do konce srpna úsek Českobrodské. Ta se musí nyní objíždět přes Klánovice. „Magistrát vydal opatření obecné povahy, který stanovil objízdnou trasu přes Klánovice, v poslední možný den. Jedinou možností bylo podat návrh k soudu na jeho zrušení, což jsme hned druhý den udělali,“ uvedl starosta Klánovic Ferdinand Polák.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cedule matou v metru i na Facebooku Metra

Správně je ukazatel, který je dál od východu z metra. Do Písnice jezdí linka...
vydáno 15. listopadu 2018  12:30

Ukazatele na Chodově víří diskusi cestujících i čtenářů. Jeden je starý.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Stromy pro děti

Julie Červená
vydáno 15. listopadu 2018  11:11

Stromy poskytují chládek, stín a celkově příjemnější klima, píše ve svém sloupku Julie Červená.  celý článek

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

„Do Prahy se moc rád vracím,“ tvrdí Ennio Morricone

Ennio Morricone
vydáno 15. listopadu 2018  8:32

Legenda filmové hudby Ennio Morricone oslavil v sobotu 10. listopadu devadesáté narozeniny. Ale do důchodu se nechystá. Do Prahy se vrátí už 25. ledna,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám