metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Neděle, 24. června 2018. Svátek má Jan.
Areál Pod Žvahovem, kde sídlí taneční konzervatoř.
Větší foto
Areál Pod Žvahovem, kde sídlí taneční konzervatoř. | foto: Wikimedia Commons

Děti jako rukojmí. Taneční škola se nechce stěhovat

12. června 2018  15:51 Filip Jaroševský Metro.cz
Boj o prostor v ZŠ Pod Žvahovem na Praze 5 nabírá na obrátkách.

Vydírání, lži i používání žáků jako rukojmích. Takového jednání se podle radnice Prahy 5 nyní dopouští Taneční škola TCP, která sídlí v prostorách Základní školy Pod Žvahovem. Budovu nyní čeká velká rekonstrukce, po které má již sloužit pouze jako klasická základka určená dětem z Prahy 5. Taneční centrum Praha však Žvahov opustit odmítá. Podle jejího vedení totiž neměla dostatek času budovu opustit a nesehnala tak náhradní prostory.„Společnost TCP dostala od městské části Praha 5 výpověď, poněvadž kvůli nárůstu počtu obyvatel potřebujeme tuto budovu pro plnohodnotnou základní školu. Tento krok je dlouhodobě v rámci koncepce našeho školství a výpověď TCP byla doručena před rokem a půl. Nerozumíme tomu, proč si TCP stěžuje na krátkou dobu výpovědi, když jí městská část Praha 5 dala o polovinu delší výpovědní lhůtu, než byla roční lhůta uvedená ve smlouvě. Tu TCP dobrovolně podepsala,“ řekl deníku Metro mluvčí Prahy 5 Jakub Večerka.

Potíž je také v tom, že lidé z prostředí kolem taneční školy opakovaně prohlašují, že se škola nikam stěhovat nebude. Na jejích webových stránkách dodnes naleznete nabídky studia. Podle Večerky je přitom stěhování taneční školy zcela nutné. Místo současného prvního stupně zde totiž bude sídlit i stupeň druhý, takže se sem již nikdo jiný ani nemůže vejít.

To ale lidé kolem TCP odmítají a tvrdí, že rekonstrukci provoz školy nijak neohrožuje a škola klidně může na místě pokračovat v činnosti. „Taneční centrum Praha ve školním areálu Žvahov zůstane. Vedení školy přece nenechá svých 150 žáků osmiletého studia na dlažbě. I když nemravnému a ignorantskému vedení naší městské části by to bylo úplně jedno,“ uvedl v místním zpravodaji bývalý radní Prahy 5 Jiří Vejmelka, který je pro zachování školy.

Radnice však podle svých slov v minulosti nabízela škole alternativní prostory. Jeden z nich se nacházel například v Plzeňské ulici. Veškeré návrhy radnice byly však podle Večerky ze strany TCP odmítnuty.

Tanečníci, nebo školáci

  • Taneční škola tvrdí, že má příští rok plně zajištěn. „Máme skvělé právníky a solidaritu odborné veřejnosti. Právníci zpochybnili výpověď,“ řekl pro iDNES manažer taneční školy Antonín Schneider.
  • Pomoc s hledáním náhradních pozemků jí nově nabídl i pražský magistrát.
  • Tanečníci se musí stěhovat ke 31. červenci. To však stále odmítají.Komentáře

Hlavní zprávy

Muži chtějí vše v jednom výrobku, říká ředitelka strategie Dermacolu

Věra Komárová
vydáno 24. června 2018  15:59

Legendární česká značka Dermacol už víc než půl století zdokonaluje pleť a pečuje o krásu žen. Jeden z prvních krycích make-upů na světě vznikl v jeho...  celý článek

Na Hagiboru byl místo hřiště lágr

Obálka knihy Za dráty
vydáno 24. června 2018  13:59

Také v Praze Němci za druhé světové války zakládali tábory. Představuje je nový průvodce historika Jiřího Padevěta.  celý článek

Češi vytěžují počítače, nové kupují až po smrti starých

Notebook (ilustrační foto)
vydáno 24. června 2018  11:59

IT technika se starým systémem je snadná kořist hackerů.  celý článek

Kladenská Štěpka Kiliánová by se nelíbila nikomu

Anežka Rusevová a Jaroslav Slánský
vydáno 24. června 2018  9:55

Jako poslední premiéru sezony uvedlo Městské divadlo Kladno Havlíčkovy Petrolejové lampy.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám