metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 5 °C

Neděle, 18. listopadu 2018. Svátek má Romana.
Tomáš Klus, turné Recyklus (Pragovka, Praha, 30. září 2017)
Větší foto
Tomáš Klus, turné Recyklus (Pragovka, Praha, 30. září 2017) | foto:  František Vlček, MAFRA

Děti slaví svůj den. Mezi hrby velblouda či v oboře s Klusem

31. května 2018  9:52 Filip Jaroševský Metro.cz
Ti nejmenší mají zítra svůj den. Prožijte ho s nimi třeba v Chuchli či v trojské zoo.

Desátý ročník rodinného festivalu Kašpárkohraní se rozezní v neděli v oboře Hvězda. „Od deseti do devatenácti hodin tu zazpívá třeba Tomáš Klus, bejbypanková partička Kašpárek v rohlíku, kapela Slza nebo Ivan Mládek a Banjo Band,“ láká za organizátory Martina Chvojka Reková.

Speciální program pro děti přichystali také na závodišti v Chuchli. Na děti zde v neděli čekají atrakce jako jízda na ponících či velbloudovi. Areál závodiště bude otevřený od 12 hodin, během odpoledne se uskuteční sedm dostihů.

V zoo v Troji si mohou zítra děti zkusit chůzi na chůdách i bungee running. Ty do 15 let mají vstup za korunu.

Dětské dny v hlavním městě startují už dnes

 • Akce pro vaše ratolesti se konají po celé metropoli. Deník Metro vybral některé, jež proběhnou v následujících dnech.
 • Praha 1: Dětský den v nemocnici pod Petřínem: v sobotu od 14 do 17 hodin – šermířská představení, bublinová show a sportovní soutěže.
 • Praha 2: Den dětí v Riegrových sadech: zítra od 10 do 17 hodin, hřiště U Draka – hry, soutěže i skákací hrad pro děti do 14 let.
 • Praha 3: Dětský den Prahy 3: v neděli od 10 do 17 hodin ve Sportovním a rekreačním areálu Pražačka – představí se strážníci Prahy 3, myslivecký spolek s drezurou dravců a zástupci Českého zahrádkářského svazu s místní flórou.
 • Praha 4: Dětský den ve Žlutých lázních: v sobotu od 10 do 18 hodin v Podolí – těšit se můžete na taneční hrátky s Honzou Onderem či interaktivní zábavný program pro děti v podání Divadla Kejkle. Kromě toho vystoupí také Martin Harich a český raper Lipo.
 • Praha 5: Den dětí na Klamovce: již dnes od 15 do 18 hodin v areálu Klubu Klamovka – v parku čeká na děti od 15 hodin herní a soutěžní program a tvořivá dílna i dětské divadelní představení.
 • Den dětí ve Stanici přírodovědců: v sobotu od 10 do 16 hodin na Smíchově – děti se mohou těšit na poznávací zvířecí hru i zahradničení.
 • Praha 6: Den dětí ve Hvězdě: v neděli od 10 do 16 hodin u Vypichu – návštěvníky čeká například dobrodružná indiánská dovednostní stezka.
 • Praha 7: Den dětí v Zoo Praha: zítra od 10 do 18 hodin v Troji – den plný her a zábavy zde připraví ve spolupráci s pražskými strážníky.
 • Praha 8: Dětský den aneb Rytíři v Bohnicích: zítra od 13 do 18 hodin na hřišti u Základní školy Glowackého – středověké dobové ležení s ukázkami rytířské zbroje a šermu i možnost zastřílet si z luku. Odpolednem provádí Majda z Kouzelné školky.
 • Praha 9: Den dětí ve Kbelích: v sobotu od 11 do 16 hodin v Centrálním parku Kbely – návštěvníky čeká zábava s Divadlem Prima den, tanec dětí místních mateřských i základních škol.
 • Praha 10: Den dětí v Aquacentru Šutka: zítra od 15 do 18 hodin – soutěže jako skákání v pytli, mini ping-pong či ježdění na kolech.

Komentáře

Hlavní zprávy

U Národního muzea si vystojíte frontu přes hodinu

Dlouhá fronta může některé návštěvníky odradit.
vydáno 18. listopadu 2018  10:30

Opravená budova přitahuje hlavně cizince. Třeba i na vstup zdarma.  celý článek

Čím se brání Cruise nebo Craig

Při tréninku se klade důraz na orientaci v prostoru.
vydáno 18. listopadu 2018  7:12

Neustálá ochrana hlavy je základem bojového umění keysi. Vzniklo mezi rváči na španělských diskotékách.  celý článek

Místo zahrady má vzniknout hřiště, k zemi zřejmě padne pár stromů

Na Smetance
vydáno 18. listopadu 2018  6:20

Vedle školy v Praze 2 vzniká multifunkční sportoviště. Místní mají z projektu obavy.  celý článek

Omlazená fabia: tři válce do pohody. Stačí to?

Výbušnost té rakety za autem nečekejte. Lenivé kňučení ale také ne!
vydáno 17. listopadu 2018  16:49

Novou Škodu Fabia koupíte už jenom v benzinu a se třemi válci. Je to nenáročné auto, které si ale svou pozici obhájí.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám