metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Sobota, 22. září 2018. Svátek má Darina.
Vyhrazený pruh pro autobusy ve Strakonické ulici u Barrandovského mostu.
Větší foto
Strakonická ulice (ilustrační foto) | foto: RopidMetro.cz

Dopravu zkomplikuje až třicítka nových oprav

11. dubna 2018  9:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Silničáři začnou během dubna pracovat na Strakonické ulici a mostě Závodu míru.

Pokud jde o stavební práce, které v ulicích hlavního města negativně ovlivňují dopravu, neprožívají Pražané v poslední době nejšťastnější období. Jen v předchozích několika měsících je potrápily třeba opravy Husitské ulice na Žižkově, oprava Libeňského mostu či u Zenklovy ulice v Praze 8. Podle náměstka primátorky Petra Dolínka však není důvod s opravami ubrat ani před volbami. Další rok by pak totiž mohlo být množství uzavírek o to fatálnější.„Tento měsíc budou zahájeny práce na Strakonické ulici a mostě Závodu míru. Část oprav se uskuteční o prázdninách, kdy se bude opravovat například ve Wilsonově nebo Kamýcké. Pokračovat budou také již započaté opravy v Libušské či Husitské ulici,“ říká Dolínek.

Dopravu v Praze do konce roku zkomplikuje téměř třicítka velkých oprav. Ve Wilsonově ulici se bude pracovat hned na dvou místech. Nejprve začnou opravy 2. července v oblasti mimoúrovňové křižovatky Bulhar. Práce tu potrvají do 30. července. „Dojde k uzavírce vždy jednoho jízdního pruhu,“ píše se v dokumentu dopravního odboru magistrátu. Ve zbylém úseku se uskuteční opravy od 10. července do 20. srpna. Také v tomto případě pojedou řidiči jen jedním pruhem.

Celé prázdniny bude uzavřena také Kamýcká ulice. Zcela se uzavře i Keplerova ulice, kudy řidiči neprojedou od 16. dubna do 22. června. Na Černokostelecké budou zase silničáři opravovat vozovku v úseku křižovatky s Dřevčickou ulicí, a to od 11. do 18. října.

Dopravu v Praze letos omezí také sportovní a kulturní akce. Mezi nejvýznamnější bude patřit Pražský mezinárodní maraton, který potrápí nejen řidiče v neděli 6. května. Uzavření ulic se bude týkat celé délky trasy širším centrem města. Vybrané ulice Jižního Města pak uzavře v neděli 16. září také Běh Prahou 11. Některé malostranské a smíchovské ulice budou uzavřeny od 23. do 24. června, kde se v okolí Střeleckého ostrova a Kampy uskuteční hudební festival United Islands of Prague.

Rekonstrukci Vinohradské ulice radní odložili

  • Oprava tramvajové trati měla od 28. dubna zkomplikovat dopravu na Vinohradské mezi Legerovou a Jana Želivského. Město však kvůli uzavírce Husitské na Praze 3 rekonstrukci odloží.
  • Podle nového plánu dopravní podnik pouze opraví koleje v úseku mezi stanicemi Flora a Želivského. Ty jsou v havarijním stavu. Dolní část ulice směrem k Národnímu muzeu se do konce roku opravovat nebude. Souběh prací s těmi v Husitské ulici, které způsobily začátkem března dopravní kolaps, by mohl být fatální. Husitská má být uzavřena do 5. prosince.
  • Letos nebude výrazněji omezen provoz ani na Štěrboholské spojce. Zcela uzavřeny budou kvůli rekonstrukci vozovky od 1. do 30. září Mariánské Hradby v úseku od Chotkovy k Jelení.Komentáře

Hlavní zprávy

Revoluce, pak kocovina

Momentka z inscenace ’68
vydáno 22. září 2018  12:50

Hravou scénickou esej J. A. Pitínského hraje brněnské HaDivadlo.  celý článek

Civilizační nemoci devastují i ledviny

Při selhání ledvin je zapotřebí dialýza nebo transplantace.
vydáno 22. září 2018  8:05

Trpíte-li vysokým krevním tlakem nebo se přejídáte sladkým a trpíte obezitou, pak vám nehrozí jen infarkt či mrtvice, ale i problémy s ledvinami.  celý článek

Sami si můžete zahrát na městské plánovače

Grafické studio Oficina pro výstavu navrhlo animované simulace a herní systém.
vydáno 21. září 2018  15:45

Hrací stoly, táhla a kostičky. Metropoli budoucnosti si mohou Pražané postavit na interaktivní výstavě.  celý článek

Senioři mohou na masáže i tai-či

Wellness centrum pro seniory
vydáno 21. září 2018  13:13

Praha je plná sportovních aktivit, které jsou pro starší obyvatele zdarma nebo se slevou.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám