metro.cz

Počasí v Praze

10 °C / 17 °C

Pátek, 20. října 2017. Svátek má Vendelín.

GALERIE: Obchodní centrum Krakov se otevírá. Další tři nákupáky se právě staví

  17:22aktualizováno  17:22
Uprostřed sídliště Bohnice se letos na začátku listopadu otevře veřejnosti Obchodní Centrum Krakov. "Na 85 procent prodejní plochy je už pronajato nájemcům," uvedla společnost Professionals. Krakov se stane 19 pražským nákupním centrem. Během dalších dvou let se v hlavním městě plánuje otevření minimálně dalších tří nákupních center.

OC Krakov ve třech podlažích nabídne sto obchodů. | foto: Centrum Krakov a.s.

Kde rostou centra

  • Během dvou let se v Praze připravuje otevření minimálně dalších tří nákupních center, jde o Quadrio v Praze 1, Palác Stromovka v Praze 7 a OC Lužiny v Praze 13.
  • Několik dalších velkých projektů je připravováno ve střednědobém horizontu.

Krakov nabídne 100 obchodů ve třech patrech na prodejní ploše 13 800 metrů čtverečních. Pro návštěvníky bude k dispozici 300 parkovacích míst, z toho 240 podzemních.

"Ze strany maloobchodníků reflektujeme opravdu velký zájem, což dokazuje i 85procentní obsazenost měsíc před otevřením centra. Jednání se zájemci o poslední volné obchodní jednotky stále probíhají, další značky plánují zahájení provozu ještě v prosinci 2013," řekla Petra Holcová z firmy Professionals, která má na starosti pronájem obchodních jednotek.

Obchoďák už tu dříve stál

Samotná stavba nákupního centra v Bohnicích vznikla na místě původního nákupního střediska, které sloužilo obyvatelům Bohnic a okolí více než 30 let. Hlavními obchodníky v novém centru Krakov budou supermarket Billa a dm drogerie. Mezi další značky patří Sportisimo, K+B expert elektro nebo C&A. Podle Františka Diviše ze společnosti Incoma GfK na trhu prostor pro otevření nového nákupního centra v Praze existuje.

"Přestože je český trh s nákupními centry poměrně silně saturován, v Praze to tak úplně neplatí. Rozsahem ploch nákupních center je Praha zhruba na evropském průměru," uvedl Diviš. Centrum Krakov je v roce 2013 jediným nově otevřeným nákupním centrem v Praze. V hlavním městem je v současné době umístěno 18 nákupních center, v nich působí více než 2150 nájemců. Vyplývá to z údajů společnosti Incoma GfK.

Autor:


Hlavní zprávy

Proč jít volit? Zeptali jsme se Špačka, Beneše, Navrátila i Rupperta

Příprava volebních uren na ÚMO Plzeň 3. (6. října 2016)
vydáno 20. října 2017  7:32

Proč je letos důležité jít k volbám? Otázka, na kterou odpovídalo několik známých a zajímavých osobností.  celý článek

Masarykovi pekli dort, cukrárnu zavřelo znárodnění

Fronta před cukrárnou myšák za druhé světové války.
vydáno 20. října 2017  5:27

Po rekonstrukci se v Praze znovu otevřela vyhlášená cukrárna Myšák. Dokonce odtud servírovali zákusky na Hrad. O cukrárně jsme si povídali s Martinou...  celý článek

Centropol otevřel další zákaznické centrum. V pražském Karlíně

Centropol otevřel další zákaznické centrum. V pražském Karlíně.
Komerční sdělení vydáno 20. října 2017  0:01

Společnost Centropol, přední dodavatel elektřiny a plynu v ČR, otevřela v úterý 17. října 2017 nové zákaznické centrum Centropol v Praze 8 - Karlíně, v...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Proč?

Julie Červená
vydáno 19. října 2017  17:21

Teď se budu konečně jednou ptát taky já...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám