metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 17 °C

Středa, 18. října 2017. Svátek má Lukáš.
Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek
Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek | foto: Praha.eu

Garáže na Letné se konečně otevírají. O dva roky později

15. září 2017  11:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Město se chystá koncem roku zprovoznit také parkoviště pod Prašným mostem.

Město dnes konečně otevřelo garáže pod Letenskou plání. Do podzemního parkoviště, které vzniklo již při výstavbě tunelového komplexu Blanka, mohou tak první Pražané zaparkovat svá auta s dvouročním zpožděním. To způsobily drobné dodělávky i pozdní výběr provozovatele.„Doufáme, že regulovaná cena parkovného 800 korun měsíčně je taková malá omluva od nás. Děkuju Pražanům, že s námi počkali a že v této věci nebyli agresivní a nepříjemní,“ řekl deníku Metro náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Podle místostarosty Prahy 7 Ondřeje Mirovského byla situace kolem garáží, do nichž se má vejít asi 850 automobilů, velice nešťastná. Na sedmičce totiž počítali s tím, že se garáže otevřou podle plánu, tedy spolu s Blankou. Opakované odkládání termínu otevření pak na náladě nepřidalo ani místním.

„Bohužel jsme z pozice městské části neměli žádné páky, jak celou věc urychlit, neboť se uvnitř objevil technický problém, který bylo nutné řešit. Vyjednali jsme jedno patro pro parkování rezidentů za zvýhodněnou cenu a již od minulého roku jsme sbírali předběžné rezervace od občanů. Zájem byl poměrně velký,“ dodává Mirovský, podle kterého z celkových 315 míst určených pro místní z Prahy 7 je zatím obsazeno 250.

Spolu s garážemi pod Letnou Praha zbudovala v rámci čtyřicetimiliardového rozpočtu Blanky také druhé menší podzemní parkoviště pod Prašným mostem. Tamních 370 míst má být zprovozněno koncem roku. „Rádi bychom otevření stihli v prosinci, nejpozději v lednu. O celé věci jednáme s Prahou 6, která by pro nás garáže provozovala v rámci nájmu,“ vysvětluje Dolínek, podle kterého zde má také vzniknout zbrusu nová pěší zóna.

Provozovatelem garáží na Letné je společnost O. K. Služby Praha, která nabídla nájemné ve výši přibližně sedm a půl milionu korun. Garáže by měly být výhledově vybaveny také automaty na platební karty.

Pokud jste rezident Prahy 7 a chcete pod Letnou parkovat také, recept je jednoduchý. V oddělení zóny placeného stání na Úřadě městské části prokážete trvalý pobyt na území sedmičky a právní vztah k vozidlu, se kterým budete chtít v garážích parkovat. Na základě toho pak obdržíte smlouvu s provozovatelem.

„Parkovací místo v garážích pak definitivně získáte poté, co smlouvu s potvrzeným trvalým pobytem doručí provozovateli do kanceláře v garážích na Letné,“ doplňuje mluvčí sedmičky Martin Vokuš, podle kterého se pak bude řidič prokazovat magnetickou parkovací kartou.Komentáře

Hlavní zprávy

Střelničná a Křižíkova. Také sem vyrážejí senioři

V počítačových kurzech Života 90 se senioři mimo jiné dozvědí, jak pracovat s...
vydáno 18. října 2017  5:18

Praha nabízí širokou škálu akcí, kurzů a seminářů. Většina je pro seniory zdarma nebo za symbolickou cenu.  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Poklona úředníkům

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 17. října 2017  13:16

Samozřejmě že jsou to lidé se svými silnými i slabými stránkami.  celý článek

Zaplní auta Písnici a Libuš? Na jihu Prahy se kříží opravy

Takový obrázek budou řidiči zažívat na silnici I/17 u Stradouně celý týden.
vydáno 17. října 2017  10:53

Po kritice starosty Libuše požene Středočeský kraj řidiče přes Dolní Břežany.  celý článek

Auta bobtnají, normy stárnou. Ulice se zúžily až o půl metru

Valdštejnova ulice, v úseku Májová - Evropská zřejmě vznikne modrá zóna pro
vydáno 17. října 2017  7:08

Normy určující šířku vozovek a ­míst k ­parkování jsou dnes nedostačující, odpovídají škodovkám stodvacítkám.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám