metro.cz

Počasí v Praze

-5 °C / 3 °C

Pátek, 23. února 2018. Svátek má Svatopluk.
Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek
Náměstek pražské primátorky Petr Dolínek | foto: Praha.eu

Garáže na Letné se konečně otevírají. O dva roky později

15. září 2017  11:59 Filip Jaroševský Metro.cz
Město se chystá koncem roku zprovoznit také parkoviště pod Prašným mostem.

Město dnes konečně otevřelo garáže pod Letenskou plání. Do podzemního parkoviště, které vzniklo již při výstavbě tunelového komplexu Blanka, mohou tak první Pražané zaparkovat svá auta s dvouročním zpožděním. To způsobily drobné dodělávky i pozdní výběr provozovatele.„Doufáme, že regulovaná cena parkovného 800 korun měsíčně je taková malá omluva od nás. Děkuju Pražanům, že s námi počkali a že v této věci nebyli agresivní a nepříjemní,“ řekl deníku Metro náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Podle místostarosty Prahy 7 Ondřeje Mirovského byla situace kolem garáží, do nichž se má vejít asi 850 automobilů, velice nešťastná. Na sedmičce totiž počítali s tím, že se garáže otevřou podle plánu, tedy spolu s Blankou. Opakované odkládání termínu otevření pak na náladě nepřidalo ani místním.

„Bohužel jsme z pozice městské části neměli žádné páky, jak celou věc urychlit, neboť se uvnitř objevil technický problém, který bylo nutné řešit. Vyjednali jsme jedno patro pro parkování rezidentů za zvýhodněnou cenu a již od minulého roku jsme sbírali předběžné rezervace od občanů. Zájem byl poměrně velký,“ dodává Mirovský, podle kterého z celkových 315 míst určených pro místní z Prahy 7 je zatím obsazeno 250.

Spolu s garážemi pod Letnou Praha zbudovala v rámci čtyřicetimiliardového rozpočtu Blanky také druhé menší podzemní parkoviště pod Prašným mostem. Tamních 370 míst má být zprovozněno koncem roku. „Rádi bychom otevření stihli v prosinci, nejpozději v lednu. O celé věci jednáme s Prahou 6, která by pro nás garáže provozovala v rámci nájmu,“ vysvětluje Dolínek, podle kterého zde má také vzniknout zbrusu nová pěší zóna.

Provozovatelem garáží na Letné je společnost O. K. Služby Praha, která nabídla nájemné ve výši přibližně sedm a půl milionu korun. Garáže by měly být výhledově vybaveny také automaty na platební karty.

Pokud jste rezident Prahy 7 a chcete pod Letnou parkovat také, recept je jednoduchý. V oddělení zóny placeného stání na Úřadě městské části prokážete trvalý pobyt na území sedmičky a právní vztah k vozidlu, se kterým budete chtít v garážích parkovat. Na základě toho pak obdržíte smlouvu s provozovatelem.

„Parkovací místo v garážích pak definitivně získáte poté, co smlouvu s potvrzeným trvalým pobytem doručí provozovateli do kanceláře v garážích na Letné,“ doplňuje mluvčí sedmičky Martin Vokuš, podle kterého se pak bude řidič prokazovat magnetickou parkovací kartou.Komentáře

Hlavní zprávy

Chytrá parkoviště odlehčí městům

Chytrá parkoviště odlehčí městům
Komerční sdělení vydáno 23. února 2018  0:01

Technologie úzkopásmového internetu věcí (NB-IoT, z anglického Narrow Band Internet of Things) propojující různé stroje, přístroje a objekty slibuje...  celý článek

Zachraňte jelena z Kvildy, šíří se podpora internetem

Stádo vysoké zvěře ve výběhu návštěvnického centra u Kvildy vyfocené 14. ledna.
vydáno 22. února 2018  17:10

Kvůli útoku na turistu v návštěvnickém centru měl být samec utracen. Proti tomu se zvedla vlna nevole.  celý článek

V Brně otevřeli největší coworkingové centrum v Evropě

Impact Hub v Cyrilské ulici
vydáno 22. února 2018  14:20

Sdílení je trendem současné doby. Sdílejí se auta, kola, zahrádky, jídlo, doprava nebo i pracovní prostory. Místům, v nichž si můžete pronajmout svoji...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Slabší pohlaví?

Julie Červená
vydáno 22. února 2018  13:13

Opravdu nechápu, že si na nás muži po staletí dovolují.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám