metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 11 °C

Pondělí, 12. listopadu 2018. Svátek má Benedikt.
GZA bude hvězdou letošního Hip Hop Kempu.
Větší foto
GZA bude hvězdou letošního Hip Hop Kempu. | foto: Profimedia.cz

Hip Hop Kemp láká i na člena Wu-Tang Clanu

22. srpna 2018  11:31 Metro.cz
Hradecký Festivalpark zaplní od zítřka do soboty už posedmnácté fanoušci hip hopu.

Pořadatelé ani letos nepřestávají lovit velké hiphopové hvězdy a jako každý rok nabízejí skvělá jména. Během tří dnů se tak na šesti pódiích objeví stovky vystupujících mapujících světovou i tuzemskou hiphopovou scénu.

Ze soupisky zahraničních jmen poutá nejvíce pozornosti GZA z ikonických Wu-Tan Clan nebo jeho krajan Hopsin. Suicideboys namíchají publiku smrtící koktejl složený z halucinace, horor core, okultismu a dunící basy. Tanec s ďáblem předvede Immortal Technique. Neméně zajímavé bude vystoupení Young M.A, která je odchovaná brooklynskými ulicemi, pro ostré slovo nejde daleko a v těle jí koluje možná víc testosteronu než lecjakému chlápkovi.

Dalšími zahraničními hvězdami pak budou například dvaadvacetiletý Chief Keef nebo Evidence, který novým albem „Weather Or Not“ bojuje s nepřízní osudu.

Chybět nebudou ani největší tuzemské hvězdy. Slovenští Kontrafakt nevynechali doposud jediný ročník Hip Hop Kempu a ani letos tomu nebude jinak. Česká legenda Chaozz se vrátila po dlouhém půstu, ale jejich letošní tour a nový singl jsou důkazem toho, že stále mají co nabídnout. Hiphopová scéna nedávno zažila ještě jeden opětovný zrod. Z letité hibernace se probudilo i legendární duo Trosky. Mezi zástupci české a slovenské scény dále nebude chybět ani Paulie Garand.

Kromě hip hopu se návštěvníci letos mohou těšit i na pořádnou porci elektronické hudby. Tu jim naservíruje partička ostřílených Jägermeister DJ’s, která bude hrát každý den od deseti večer až do tří do rána na Tatře. Střídat se tu budou DJs Akvamen, Friky, Forrest Pine, LU2, Poeta a NobodyListen. Poslední jmenovaný si na akci připravil také speciální vydání oblíbené party Addict.

Součástí bude i bohatý doprovodný program, který bude zahrnovat taneční souboje v breaking aréně, hry a zábavu jako skimboarding, slip n’sliden, beerpong, Microsoft Game Zone, Xbox. Vstupenky a více informací na www.hiphopkemp.cz.

Komentáře

Hlavní zprávy

Výpověď jsme dosud nedostali, říká principál Branického divadla

Václav Čížkovský
vydáno 12. listopadu 2018  12:57

Hádky, nejasnosti a exkrementy ve foyer. Osud stoletého Branického divadla je nejasný.  celý článek

Zahubí nás růst platů? Experti se v odhadu liší

Ilustrační snímek
vydáno 12. listopadu 2018  10:39

Ani po třiceti letech kapitalismu jsme západní úrovně platů nedosáhli.  celý článek

Movember drží i tramvaje a autobusy

Knír můžete vidět i na lince autobusu 150.
vydáno 12. listopadu 2018  8:20

Polepením masek svých dopravních prostředků šíří podnik v Praze osvětu o zdraví mužů.  celý článek

Komerční sdělení

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn
vydáno 12. listopadu 2018  7:00

Zvenku to vypadá úplně jednoduše. Na burze nakoupíme potřebné množství elektřiny a plynu a to pak prodáme zákazníkům. Realita je však mnohem složitější....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám