metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
GZA bude hvězdou letošního Hip Hop Kempu.
Větší foto
GZA bude hvězdou letošního Hip Hop Kempu. | foto: Profimedia.cz

Hip Hop Kemp láká i na člena Wu-Tang Clanu

22. srpna 2018  11:31 Metro.cz
Hradecký Festivalpark zaplní od zítřka do soboty už posedmnácté fanoušci hip hopu.

Pořadatelé ani letos nepřestávají lovit velké hiphopové hvězdy a jako každý rok nabízejí skvělá jména. Během tří dnů se tak na šesti pódiích objeví stovky vystupujících mapujících světovou i tuzemskou hiphopovou scénu.Ze soupisky zahraničních jmen poutá nejvíce pozornosti GZA z ikonických Wu-Tan Clan nebo jeho krajan Hopsin. Suicideboys namíchají publiku smrtící koktejl složený z halucinace, horor core, okultismu a dunící basy. Tanec s ďáblem předvede Immortal Technique. Neméně zajímavé bude vystoupení Young M.A, která je odchovaná brooklynskými ulicemi, pro ostré slovo nejde daleko a v těle jí koluje možná víc testosteronu než lecjakému chlápkovi.

Dalšími zahraničními hvězdami pak budou například dvaadvacetiletý Chief Keef nebo Evidence, který novým albem „Weather Or Not“ bojuje s nepřízní osudu.

Chybět nebudou ani největší tuzemské hvězdy. Slovenští Kontrafakt nevynechali doposud jediný ročník Hip Hop Kempu a ani letos tomu nebude jinak. Česká legenda Chaozz se vrátila po dlouhém půstu, ale jejich letošní tour a nový singl jsou důkazem toho, že stále mají co nabídnout. Hiphopová scéna nedávno zažila ještě jeden opětovný zrod. Z letité hibernace se probudilo i legendární duo Trosky. Mezi zástupci české a slovenské scény dále nebude chybět ani Paulie Garand.

Kromě hip hopu se návštěvníci letos mohou těšit i na pořádnou porci elektronické hudby. Tu jim naservíruje partička ostřílených Jägermeister DJ’s, která bude hrát každý den od deseti večer až do tří do rána na Tatře. Střídat se tu budou DJs Akvamen, Friky, Forrest Pine, LU2, Poeta a NobodyListen. Poslední jmenovaný si na akci připravil také speciální vydání oblíbené party Addict.

Součástí bude i bohatý doprovodný program, který bude zahrnovat taneční souboje v breaking aréně, hry a zábavu jako skimboarding, slip n’sliden, beerpong, Microsoft Game Zone, Xbox. Vstupenky a více informací na www.hiphopkemp.cz.Komentáře

Hlavní zprávy

Posedlost přináší hlavně trable a divák už se těší na konec

Jiří Konvalinka dře ve filmu na kole velmi často.
vydáno 26. září 2018  15:45

Film Domestik, který byl v soutěži v Karlových Varech, jde zítra do kin.  celý článek

Zboží budou rozvážet tramvaje

Jakub Landovský, kandidát ČSSD na primátora   (29.8.2018)
vydáno 26. září 2018  14:31

Jakuba Landovského nominovala na funkci pražského volebního lídra a do křesla primátora ČSSD. Syn velkého českého herce působil v předchozích letech na...  celý článek

Sloupek Pavla Maurera: U stánků na levný burčák

Pavel Maurer
vydáno 26. září 2018  11:11

Burčák je známý především v zemích bývalé rakousko-uherské monarchie, píše Pavel Maurer ve svém sloupku.  celý článek

Hubatá pražská primátorka slaví

Primátorka Adriana Krnáčová
vydáno 26. září 2018  8:55

Adriana Krnáčová dnes oslavuje 58. narozeniny.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám