metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Pátek, 16. listopadu 2018. Svátek má Otmar.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak. | foto: ČTK

Hurá do kina, ale nezapomeňte přibalit pláštěnku

2. července 2012  14:33 Robert Oppelt
Letních kin v metropoli bohužel ubývá. Letos bude zase o jeden biograf pod širým nebem méně. Zavřené bude kino na Střeleckém ostrově. I přesto je ale stále dost míst, kde si můžete biják v netradičním prostředí vychutnat.

Marně budou letos pátrat filmoví nadšenci po programu populárního letního kina Střelák. "Letos si dáváme pauzu. Letní kino na Střeleckém ostrově bude až zase za rok," říká David Pešek Dvořák z Malostranské besedy, která kino loni provozovala. Majitel ostrova Praha 1 totiž naplánovala rozsáhlou revitalizaci celého ostrova.

Kinobus promítá bez vstupného

Fanoušci promítání pod širým nebem tak musejí vyrazit jinam. Třeba do Karlína, kde se nachází stálice prázdninového promítání - Letní kino Regina. Nedaleko Invalidovny, na zahradě Českého rozhlasu promítá téměř každý den od června do září. Začátky promítání jsou v červenci od 21.30 hodin a v srpnu 20.30 hodin.

Celé léto bude Prahou také křižovat i Kinobus dopravního podniku. "Letos budeme promítat na 23 místech v Praze a blízkém okolí. Na každý den je v programu jeden český celovečerní film z tuzemské produkce a na každém stanovišti Kinobus stráví tři až čtyři večery," popisuje mluvčí dopravního podniku Tereza Krásenská. Projekt v červenci začíná ve Vinoři a pokračuje přes Řepy, řeporyje, Hůrku a Chýní do Stromovky.

Do Prahy se vrací oblíbený kinematograf bratří Čadíků

Ve Stromovce vystřídá v srpnu kinobus kinematograf bratří Čadíků. V srpnu se na čtyři večery usadí ve Stromovce. Od 9. do 12. srpna promítnou filmy Fimfárum – Do třetice všeho dobrého, V peřině, Nevinnost a Lidice.

Poslední letní filmová akce se sice nekoná pod širým nebem, ale to jí na prázdninově atmosféře nijak neubírá. V kinech Aero, Světozor a Bio Oko se koná Pražské filmové léto, které přináší v programové nabídce každý den jeden film za 30 korun.

Kam do letního kina

Komentáře

Hlavní zprávy

Současní dějepisci neoslovují mladé lidi jejich jazykem

Pavel Baran
vydáno 16. listopadu 2018  13:14

Místopředseda Akademie věd České republiky Pavel Baran je členem Akademické rady i mnoha vládních orgánů. „Znalosti dějin jsou pro každý národ stejně...  celý článek

Most Legií bude bez tramvají

Most Legií spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou...
vydáno 16. listopadu 2018  11:56

Dělníci dají do pořádku trať mezi Národním divadlem a Újezdem.  celý článek

Noc si můžete užít při Noci divadel

V divadlech si můžete vyzkoušet být hercem.
vydáno 16. listopadu 2018  8:55

Kromě akcí připomínajících události 17. listopadu se můžete vydat i do zákulisí divadel.  celý článek

Hřib je pětačtyřicátým primátorem. Praha už má i městskou radu

Koaliční jednání Pirátů, TOP09 a Praha Sobě o primátorovi hl.m.Prahy a koalici....
vydáno 16. listopadu 2018  5:55

Pirát Zdeněk Hřib se mohl včera na ustavujícím jednání nového zastupitelstva spolehnout na všech 39 hlasů koalice Pirátů, Prahy sobě (PS) a Spojených sil...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám