metro.cz

Počasí v Praze

-2 °C / 4 °C

Neděle, 18. února 2018. Svátek má Gizela.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak. | foto: ČTK

Hurá do kina, ale nezapomeňte přibalit pláštěnku

2. července 2012  14:33 Robert Oppelt
Letních kin v metropoli bohužel ubývá. Letos bude zase o jeden biograf pod širým nebem méně. Zavřené bude kino na Střeleckém ostrově. I přesto je ale stále dost míst, kde si můžete biják v netradičním prostředí vychutnat.

Marně budou letos pátrat filmoví nadšenci po programu populárního letního kina Střelák. "Letos si dáváme pauzu. Letní kino na Střeleckém ostrově bude až zase za rok," říká David Pešek Dvořák z Malostranské besedy, která kino loni provozovala. Majitel ostrova Praha 1 totiž naplánovala rozsáhlou revitalizaci celého ostrova.Kinobus promítá bez vstupného

Fanoušci promítání pod širým nebem tak musejí vyrazit jinam. Třeba do Karlína, kde se nachází stálice prázdninového promítání - Letní kino Regina. Nedaleko Invalidovny, na zahradě Českého rozhlasu promítá téměř každý den od června do září. Začátky promítání jsou v červenci od 21.30 hodin a v srpnu 20.30 hodin.

Celé léto bude Prahou také křižovat i Kinobus dopravního podniku. "Letos budeme promítat na 23 místech v Praze a blízkém okolí. Na každý den je v programu jeden český celovečerní film z tuzemské produkce a na každém stanovišti Kinobus stráví tři až čtyři večery," popisuje mluvčí dopravního podniku Tereza Krásenská. Projekt v červenci začíná ve Vinoři a pokračuje přes Řepy, řeporyje, Hůrku a Chýní do Stromovky.

Do Prahy se vrací oblíbený kinematograf bratří Čadíků

Ve Stromovce vystřídá v srpnu kinobus kinematograf bratří Čadíků. V srpnu se na čtyři večery usadí ve Stromovce. Od 9. do 12. srpna promítnou filmy Fimfárum – Do třetice všeho dobrého, V peřině, Nevinnost a Lidice.

Poslední letní filmová akce se sice nekoná pod širým nebem, ale to jí na prázdninově atmosféře nijak neubírá. V kinech Aero, Světozor a Bio Oko se koná Pražské filmové léto, které přináší v programové nabídce každý den jeden film za 30 korun.

Kam do letního kinaKomentáře

Hlavní zprávy

Dan Brown vydal publikaci Počátek

Spisovatel Dan Brown v Barceloně při uvedení knihy Počátek
vydáno 17. února 2018  15:20

Jednomu z nejprodávanějších knižních autorů současnosti vychází v češtině novinka. Jmenuje se Počátek a Dan Brown v ní hledá otázky ohledně vzniku lidstva.  celý článek

Pějme ódu na podvozek

Subaru Impreza. BiLED přední světlomety se automaticky natáčí v zatáčce.
vydáno 17. února 2018  13:12

Impreza dostala na kapotu razítko potvrzující, že dál zůstává kultem!  celý článek

Tečka Jaromíra Bosáka: Rád šlapu do kaluží

Sportovní komentátor Jaromír Bosák.
vydáno 17. února 2018  10:57

Je to taková zvláštní schizofrenie. Mám rád teplo. Čím jsem starší, tím více je mi nepříjemné, když mi mrznou prsty u nohou, teče z nosu a viry si na mých...  celý článek

Střevní záněty nás trápí dvakrát více než před 30 lety

Potíže trávicího traktu
vydáno 17. února 2018  8:55

Počty nemocných s nespecifickými střevními záněty stoupají.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám