metro.cz

Počasí v Praze

19 °C / 28 °C

Úterý, 21. srpna 2018. Svátek má Johana.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak.
Kinobus promítal v minulém roce filmové hity. Letos tomu nebude jinak. | foto: ČTK

Hurá do kina, ale nezapomeňte přibalit pláštěnku

2. července 2012  14:33 Robert Oppelt
Letních kin v metropoli bohužel ubývá. Letos bude zase o jeden biograf pod širým nebem méně. Zavřené bude kino na Střeleckém ostrově. I přesto je ale stále dost míst, kde si můžete biják v netradičním prostředí vychutnat.

Marně budou letos pátrat filmoví nadšenci po programu populárního letního kina Střelák. "Letos si dáváme pauzu. Letní kino na Střeleckém ostrově bude až zase za rok," říká David Pešek Dvořák z Malostranské besedy, která kino loni provozovala. Majitel ostrova Praha 1 totiž naplánovala rozsáhlou revitalizaci celého ostrova.Kinobus promítá bez vstupného

Fanoušci promítání pod širým nebem tak musejí vyrazit jinam. Třeba do Karlína, kde se nachází stálice prázdninového promítání - Letní kino Regina. Nedaleko Invalidovny, na zahradě Českého rozhlasu promítá téměř každý den od června do září. Začátky promítání jsou v červenci od 21.30 hodin a v srpnu 20.30 hodin.

Celé léto bude Prahou také křižovat i Kinobus dopravního podniku. "Letos budeme promítat na 23 místech v Praze a blízkém okolí. Na každý den je v programu jeden český celovečerní film z tuzemské produkce a na každém stanovišti Kinobus stráví tři až čtyři večery," popisuje mluvčí dopravního podniku Tereza Krásenská. Projekt v červenci začíná ve Vinoři a pokračuje přes Řepy, řeporyje, Hůrku a Chýní do Stromovky.

Do Prahy se vrací oblíbený kinematograf bratří Čadíků

Ve Stromovce vystřídá v srpnu kinobus kinematograf bratří Čadíků. V srpnu se na čtyři večery usadí ve Stromovce. Od 9. do 12. srpna promítnou filmy Fimfárum – Do třetice všeho dobrého, V peřině, Nevinnost a Lidice.

Poslední letní filmová akce se sice nekoná pod širým nebem, ale to jí na prázdninově atmosféře nijak neubírá. V kinech Aero, Světozor a Bio Oko se koná Pražské filmové léto, které přináší v programové nabídce každý den jeden film za 30 korun.

Kam do letního kinaKomentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Martina Švihly: Šaty škrtí člověka

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 21. srpna 2018  13:13

Prodavač odvětil, že tak se teď oblečení šije a že právě tohle je moje velikost.  celý článek

Místo fotbalového hřiště má stát pětipatrový dům

Kvůli domu místní přijdou o své sportoviště.
vydáno 21. srpna 2018  11:30

Smíchovské trápí developerský projekt, jenž má ubrat zeleň a dopravně zatížit jejich čtvrť.  celý článek

Jan Petránek vzpomíná na dny okupace prožité v rozhlase

Jan Petránek
vydáno 21. srpna 2018  9:30

Novinář a literát Jan Petránek pracoval v srpnu roku 1968 v Československém rozhlasu. V osudový den mířil do jeho budovy ze své chaty. Na ty chvíle...  celý článek

Instantní polévka ’68

Televizor, ilustrace
vydáno 21. srpna 2018  7:45

Ladislava Holečková pracovala v roce 1968 v Československé televizi v odbavovacím středisku vysílání. Den před vpádem vojsk se vrátila do Prahy z dovolené...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám