metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 10 °C

Středa, 24. října 2018. Svátek má Nina.
Janě s Petrem už peníze nechybějí.
Větší foto
Janě s Petrem už peníze nechybějí. | foto: Financial Partners

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. Metro neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na Metro.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Janě s Petrem už peníze nechybějí

16. listopadu 2017  0:01
Komerční sdělení Vydělávají sto tisíc korun měsíčně a prozatím nemají děti. V minulosti hodně cestovali a takříkajíc si užívali. Řeč je o mladém páru z Prahy, který uvažuje nejen o dětech, ale i o vlastním bydlení. Vše má však jednu podmínku – Jana s Petrem museli začít šetřit.

Jana a Petr (30 let) přišli do Prahy za prací před deseti lety. Soustředili se na budování své kariéry a užívali si života. Jana pracuje jako personální manažerka v mezinárodní firmě, Petr jako vedoucí IT oddělení. Vzali se a nyní uvažují i o dětech. Má to však jeden háček, kterým je pořízení si vlastního bydlení. Jiří Kubík

Janě s Petrem už peníze nechybějí.

Již osmým rokem působí jako finanční poradce společnosti Partners, zejména v Praze. Získal mezinárodně uznávaný certifikát €FA, který zaručuje nejvyšší stupeň vzdělání v rámci finančního plánování. 

„I když mají nadprůměrné příjmy, každý 50 tisíc čistého, z hlediska pořízení vlastního bydlení je Praha i pro ně drahá. Nejsou ochotni kupovat byt nebo dům v hlavním městě. Jejich zamýšlený záměr v Praze by stál okolo osmi milionů korun. Proto si dívají na lokality okolo 30 kilometrů od Prahy,“ říká finanční poradce společnosti Partners Jiří Kubík.

Změna přístupu

Jana s Petrem doposud žili jako mnozí jiní mladí úspěšní lidé. Vlastní bydlení neřešili, a i když platili vysoký nájem, koupili si vše, co chtěli. Život si třikrát ročně okořenili drahou dovolenou. Výsledkem byl pestrý život, avšak žádné úspory.

„To byl také impulz, proč mne kontaktovali. Chtěli něco udělat se svým rozpočtem. Peníze jim utíkaly. Co se týče financí, byli pouze pojištění, a to ještě mizerně. Po identifikování jejich životních cílů se výrazně omezili ve výdajích a hlídají si i denní náklady. Také si začali odkládat peníze stranou a mají z toho radost. Myslí na budoucnost, děti i vlastní rodinný dům,“ vysvětluje Jiří Kubík.

Jím nastavené portfolio pro Petra a Janu je prý jednoduché. Skládá se zajištění případného výpadku příjmu prostřednictvím životního pojištění a pak v tvorbě finančních rezerv na stavbu rodinného domu i budoucí rodičovství. Část z toho, co vydělají, celkem 15 tisíc korun, již nyní odkládají na spořící účet, protože pozemek pro svůj vysněný dům si totiž chtějí pořídit již v příštím roce. Měsíčně pak posílají každý po jednom tisíci korun do doplňkového penzijního spoření a každý po pěti tisících korunách do podílových fondů.

Může se hodit

Chcete výhodně investovat? Porovnejte si nabídky na trhu.

„Do věci ještě zasáhne hypotéka. Nicméně vše je otevřeno. Pokud se najde pozemek, tak se koupí. Stavět by chtěli ideálně do 3 let. Mají k dispozici ještě jeden byt po rodičích mimo Prahu, který chtějí prodat a peníze částečně použít na výstavbu. I tak ale již nyní začínáme s tvorbou další rezervy na přípravu výpadku příjmů v mateřství. Zde, protože to nebude asi dlouho trvat, využijeme spořicí účet,“ vysvětluje Jiří Kubík, který dle svých slov na prozatím nesezdané a bezdětné páry, jako je Petr s Janou, naráží v hlavním městě čím dál častěji.

„Díky rostoucí ekonomice se jim finančně daří a mají nadstandardní příjmy. Problém je, pokud se nenaučí odkládat si peníze na horší časy. Jsou-li zvyklí utrácet, ve chvíli, kdy je potřeba, aby šetřili, třeba na vlastní bydlení, často selžou, protože to značí snížení jejich životního standardu. Na druhou stranu, pokud to dokáží a vydrží, mají spokojenější život. Cítí, že jdou správným směrem, stejně jako tomu je, troufám si říci, i u Petra s Janou,“ uzavírá Jiří Kubík.Hlavní zprávy

Až čtvrtinu kapesného dají mladiství za cigarety nebo alkohol

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2018  15:29

Kam jdeš, kdy přijdeš, s kým jdeš? Dospělí by měli rádi kontrolu nejen nad kamarády a aktivitami svých dětí. Polovina z nich si sice dělá obavy, jak...  celý článek

Recenze: Zlatý podraz. Basketbal mezi nacisty i komunisty

Basketbal je důležitou součástí snímku.
vydáno 23. října 2018  12:15

Parta mladých kluků bojuje proti dvěma drsným režimům na basketbalových palubovkách. Milují svůj sport i svou zemi. Tak by se dal ve zkratce shrnout...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Krabičková

Jakub Kohák
vydáno 23. října 2018  10:02

„Já tréninkovou morálkou nikdy neoplýval, ale nyní jsem se zakousl,“ píše ve svém sloupku Jakub Kohák.   celý článek

Tylova, Alláhova nebo čísla. Čtenáři vybírali názvy stanic metra

Ilustrační snímek
vydáno 23. října 2018  8:59

Uvažovat o změnách názvů stanic metra znamená naštvat mnoho Pražanů. O tomto faktu se před několika dny přesvědčil magistrát, který společně s pražským...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám