metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Pondělí, 24. září 2018. Svátek má Jaromír.
Ilustrační foto
Větší foto
Ilustrační foto | foto: Toshiba

Každý má třináctou komnatu. Třeba to, že sleduje nasládlé telenovely

14. srpna 2018  15:45 Pavel Urban Metro.cz
Někdo tají poslech písniček Karla Gotta, jiný fakt, že volil Miloše Zemana. Stejně často ale Češi tají, na co se dívají v televizi. Třetina z nás se například v práci nechlubí tím, že se jim líbí seriály jako Ulice, Ordinace v růžové zahradě nebo Rosamunde Pilcher.

„Televizní svět rozdělují čeští diváci na ten, který sdílejí se svými nejbližšími, nebo se o něm baví s kolegy v práci, a ten, který sledují jen oni sami,“ vysvětluje Erika Luzsicza, ředitelka mediální společnosti Axocom.Jak vyplynulo z dotazování mezi diváky, jsou seriály a pořady, o kterých vyprávíme svému okolí na potkání a jsou předmětem společenské konverzace. Pak jsou však takové, za které se stydíme a nevědí o tom ani jejich partneři. Takových diváků je více než třicet procent. Kupodivu se tajnůstkářství týká víc mužů než žen. Z těch, kteří se nechlubí svým televizním vkusem, je neuvěřitelných šedesáti procent mužů. „Nejčastěji se obávají, že by je jejich okolí odsoudilo,“ připomíná za autory posledního průzkumu mezi diváky Luzsicza. Ženy si sledováním romantických příběhů tolik hlavu nelámou.

Jakých děl se naše obavy týkají nejvíce? Najdete mezi nimi romantické seriály, reality show, případně produkci pro děti a teenagery. Pokud nemáme možnost zhlédnout své hrdiny v klidu na televizní obrazovce, stahujeme si je do mobilních telefonů.

Tajnosti

  • Nejčastějším vzájemným tajemstvím mezi mužem a ženou je nevěra. Tu skrývá před drahými polovičkami každá čtvrtá česká žena a každý třetí muž.
  • Kamenem úrazu ve vztazích jsou i předešlí partneři. Jejich skutečný počet utajuje například každá čtvrtá žena. Muži se pokud možno vůbec nezmiňují o případných setkáních s bývalými přítelkyněmi.
  • Muži zase před svými partnerkami zamlčují velice často fakt, že mají kolem sebe v práci atraktivní spolupracovnice.

Utajování se však netýká pouze telenovel. Devět z deseti Čechů se totiž nesvěřuje svým rodinným příslušníkům ani s většími i drobnějšími tajnostmi. A nejde jen o nevinné sledování uslzených láskyplných seriálů.

Hlubokým tajemstvím většiny z nás jsou peníze. Především dluhy, o kterých se jeden z partnerů často dozví až ve chvíli, kdy u jejich dveří zazvoní exekutoři. „Není nijak neobvyklé, že před svým partnerem utajujeme dluhy,“ říká Ondřej Hák z Equa bank. „Netýká se to pouze peněz vypůjčených od nebankovních institucí, ale i dluhů, které si lidé vytvářejí mezi příbuznými,“ dodává Hák. Vůbec mezi nejčastější tajemství českých žen a mužů patří hlavně vstupní heslo do počítače či obsah právě doručených textových zpráv. Komentáře

Hlavní zprávy

Chceme zdravou Prahu, říká Jan Čižinský

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský
vydáno 24. září 2018  14:11

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Pošlu vaše nahé fotky kolegům, hrozí vyděrač

Ilustrační snímek
vydáno 24. září 2018  11:11

„V telefonu máte software, přes který dokážu vašim přátelům a kolegům poslat fotky, na kterých masturbujete“.  celý článek

Na seniory se nemůžeme zlobit, že šíří mailové spamy, říká šéf Elpidy

Jan Bartoš
vydáno 24. září 2018  9:45

Vedoucí Centra Elpida Jan Bartoš se věnuje vzdělávání seniorů. „Senioři netuší, že nevyžádaná zpráva může být nebezpečná,“ říká v rozhovoru pro deník...  celý článek

Lukáš Veverka: Moje příští práce je pro mě větší ocenění než Český lev

Lukáš Veverka
vydáno 24. září 2018  7:55

Práce držitele Českého lva za nejlepší filmový plakát, režiséra a designéra znělek televizních pořadů a reklamních spotů Lukáše Veverky je v posledních...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám