metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 26 °C

Sobota, 26. května 2018. Svátek má Filip.
Mluvčí pražského Dopravního podniku Aneta Řehková
Mluvčí pražského Dopravního podniku Aneta Řehková | foto: DPP

Konec špuntu na I. P. Pavlova, tramvaje zase pojedou do Nuslí

7. prosince 2017  13:13 Filip Jaroševský Metro.cz
S opravami v Nuselském údolí skončí kolony na kolejích, z nichž „nebylo úniku“.

Cestující, kteří musí denně cestou do práce projíždět přes I. P. Pavlova, si mohou oddechnout. V pátek totiž skončí více než tříměsíční rekonstrukce tramvajové trati v nedalekém Nuselském údolí a s ní i čekání Pražanů v dlouhých tramvajových kolonách.„Dlouhodobá výluka Otakarova–Albertov končí v pátek osmého. V sobotu devátého obnovujeme provoz,“ řekla deníku Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková. Poté, co dopravce nahnal ne- úměrně velké množství tramvají do úzké Ječné ulice, kterou navíc křižuje magistrála, měli cestující od září zaděláno na čekání v příslovečném dopravním špuntu. Někteří si v chladnějším období raději vybírali místo čekání procházku směrem na Karlovo náměstí. Dopravce se po protestech cestujících hájil tím, že nemá při výluce jinou náhradní odklonovou trasu, než je trať v Ječné. Ta ale na množství projíždějících linek zdaleka nestačila.

Muzeum - půl je hotovo

  • Nástupiště Muzea se ve směru na Depo Hostivař opět otevře příští úterý, 12. prosince. K uzavření druhé koleje v opačném směru následně dojde 3. ledna.
  • Cestující budou opět nuceni frekventované nástupiště linky A objíždět. Zpoždění, jež bude z druhé fáze plynout, je nyní odhadováno na zhruba pět minut. O stejný čas se jízda protáhne těm, kteří byli zvyklí vystupovat na aktuálně uzavřené straně nástupiště.

„Bylo zvoleno minimalistické řešení, které odklání tramvajové linky číslo 7 a 14. Oproti tomu byl zrušen provoz linky číslo 4 a odkloněna nostalgická linka číslo 23. Tímto, byť minimalizovaným opatřením se téměř vyčerpávala kapacita průjezdnosti této tratě, a tedy docházelo za určitých okolností k občasným komplikacím při průjezdu,“ dodává Řehková, podle které by při výluce nepomohlo ani snížení počtu linek.

Podobně problematickou tramvajovou uzavírku zažila Praha naposled před zhruba dvěma lety. Tehdy se pro soupravy uzavřela podstatná část Plzeňské ulice vedoucí k frekventované křižovatce Anděl.

Nepříjemností se rozhodl dopravní podnik nedávno ušetřit sebe i cestující, kteří častěji využívají výstup ze stanice metra B Náměstí Republiky. Ten měl dopravce kvůli výměně eskalátorů v plánu uzavřít začátkem listopadu, což by zkomplikovalo život cestujícím zejména v předvánočním čase trhů a nákupů v místních obchodních centrech. Nakonec se ale rozhodl práce na poslední chvíli odložit a počkat s uzavřením do druhého ledna příštího roku. „Důvodem posunutí termínu je, že chceme, aby si Pražané a návštěvníci užili advent nerušeně a bez komplikací.

Ve stanici bude firma do té doby dělat přípravné práce, které neomezí výstup a nástup cestujících,“ vysvětloval rozhodnutí náměstek primátorky Petr Dolínek.

Příští týden odpadne pro cestující v hlavním městě další překážka. Opět se tu otevře částečně uzavřené nástupiště ve stanici metra A Muzeum. Oprava za sto dvacet milionů má do budoucna zabránit průsakům vody do stanice, ale i přinést nový řídicí systém, rozhlas nebo signalizaci pro nevidomé. Také se vymění obklady pilířů a stěn nástupiště.Komentáře

Hlavní zprávy

Jak zvýšit efektivitu pracovních schůzek?

Ilustrační snímek
vydáno 26. května 2018  5:59

Různé mítinky zabírají zhruba třetinu pracovní doby.  celý článek

Umělé vlnobití? Sobota bude patřit v akvaparku rychlosti

Akvapark v Čestlicích
vydáno 25. května 2018  16:15

Závodům na toboganech patří tento víkend akvapark na okraji Prahy.  celý článek

Prahou projde velký pochod kominíků

Průvod začíná na Hradčanském náměstí.
vydáno 25. května 2018  14:45

Praha oslaví 150 let Jednoty kominíků. Těšte se na Annu K i historické vozy.  celý článek

Hvězdy míří do Bohnic

Kašpárek v rohlíku, Pavel Kružík
vydáno 25. května 2018  13:13

Víkend bude patřit bohnickému festivalu Mezi ploty.   celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám