metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 14 °C

Sobota, 20. října 2018. Svátek má Vendelín.
Současný stav parku Mrázovka v okolí bývalé lanovky
Další 3 fotografie v galerii
Současný stav parku Mrázovka v okolí bývalé lanovky | foto: Metro.cz

Lanovku na Smíchově v noci obcházejí „živly“

18. ledna 2018  8:45 Filip Jaroševský Metro.cz
Kolem oprav kabiny v parku Mrázovka vznikají mezi místními legendy.

Životnost červené kabiny propojující hotelové budovy přes park Mrázovka v Praze 5 se po dvaadvaceti letech naplnila. Její dráhu mezi budovami hotelu NH Prague City tu proto pokrylo lešení, na němž dělníci již druhý týden připravují zázemí pro náhradu lanovky – nový šikmý výtah.Podle místních to však na lešení a kolem něj žije spíše ve večerních a nočních hodinách. Dráha lanovky, na jejíž konstrukci se dá díky lešení pohodlně vylézt, se totiž dle pejskařky Kamily stává terčem dobrodruhů.

Fotogalerie

„Jsem v důchodu a už toho moc nenaspím. Několikrát jsem tu proto při venčení v pozdních hodinách viděla nějaké chlapy, jak lezou po lešení a motají se kolem. Jde patrně o nějaké zloděje nebo jiné živly. Tady v parku o ně není nouze ani ve dne,“ řekla deníku Metro Kamila, která si nepřála uvést celé jméno.

Že se to v parku Mrázovka občas hemží podivnými existencemi, deníku Metro v minulosti potvrdili také hlídač místního dětského hřiště, pětašedesátiletý Jan, nespočet pejskařů i samotné vedení hotelu. Že zde není nouze ani o narkomany, potvrzují nejen místní, ale také použité injekční stříkačky pohozené v křoví, a to i přesto, že je zde na ně zřízen speciální koš.

Podle manažerky NH Hotelu Denisy Stanislavové ale stojí za historkami o „živlech“ obcházejících v noci kolem lešení pouhé nedorozumění. „To, že do parku se v nočních hodinách stahují různé osoby, není nikterak novinkou. Myslím ale, že to na rekonstrukci vliv nemá. V případech, kdy tu místní popisují noční setkání s nějakými živly, se však dopouštějí omylu. Hlídači se psem, které jsme si na noční dohled nad stavbou najali, jsou totiž velmi často tmavé pleti,“ vysvětluje Stanislavová.

Na nezvané hosty se ale hotel i přesto plánuje zaměřit. Situaci nepodceňuje ani městská policie, která zde dle zjištění deníku Metro hlídkuje viditelně častěji než dříve.

Podle mluvčího strážníků Jana Čiháka ale hlídky stále pracují s informací, že je přístup na staveniště a lešení možný pouze přes recepci. „Neevidujeme z této lokality žádná výraznější narušení veřejného pořádku,“ doplňuje Čihák.Komentáře

Hlavní zprávy

All Ride Show zve na custom motorky do pražské Továrny

Motorky na výstavě All Ride Show v industriálním prostoru Továrny na Maninách
vydáno 19. října 2018  12:59

Café racery, scramblery nebo choppery: krasavci na dvou kolech.  celý článek

Akvárium jako protiváha televize

Akvárium, designová součást interiéru
vydáno 19. října 2018  11:55

Akvárium doporučují nejen oční lékaři nebo psychologové.  celý článek

Muže oživil letištní defibrilátor

Defibrilátory, které zachraňují život, už najdete i na benzínkách
vydáno 19. října 2018  8:45

Sady na pomoc při zástavě srdce najdeme ve školách, nákupních centrech i na úřadech.  celý článek

Retro frčí, lidé hrají elpíčka i kazety

Retrogramofon
vydáno 19. října 2018  5:55

Nostalgie vrací do hry hudební nosiče, které někteří znají už jen z fotek.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám