metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 32 °C

Pondělí, 20. srpna 2018. Svátek má Bernard.
Současný stav parku Mrázovka v okolí bývalé lanovky
Další 3 fotografie v galerii
Současný stav parku Mrázovka v okolí bývalé lanovky | foto: Metro.cz

Lanovku na Smíchově v noci obcházejí „živly“

18. ledna 2018  8:45 Filip Jaroševský Metro.cz
Kolem oprav kabiny v parku Mrázovka vznikají mezi místními legendy.

Životnost červené kabiny propojující hotelové budovy přes park Mrázovka v Praze 5 se po dvaadvaceti letech naplnila. Její dráhu mezi budovami hotelu NH Prague City tu proto pokrylo lešení, na němž dělníci již druhý týden připravují zázemí pro náhradu lanovky – nový šikmý výtah.Podle místních to však na lešení a kolem něj žije spíše ve večerních a nočních hodinách. Dráha lanovky, na jejíž konstrukci se dá díky lešení pohodlně vylézt, se totiž dle pejskařky Kamily stává terčem dobrodruhů.

Fotogalerie

„Jsem v důchodu a už toho moc nenaspím. Několikrát jsem tu proto při venčení v pozdních hodinách viděla nějaké chlapy, jak lezou po lešení a motají se kolem. Jde patrně o nějaké zloděje nebo jiné živly. Tady v parku o ně není nouze ani ve dne,“ řekla deníku Metro Kamila, která si nepřála uvést celé jméno.

Že se to v parku Mrázovka občas hemží podivnými existencemi, deníku Metro v minulosti potvrdili také hlídač místního dětského hřiště, pětašedesátiletý Jan, nespočet pejskařů i samotné vedení hotelu. Že zde není nouze ani o narkomany, potvrzují nejen místní, ale také použité injekční stříkačky pohozené v křoví, a to i přesto, že je zde na ně zřízen speciální koš.

Podle manažerky NH Hotelu Denisy Stanislavové ale stojí za historkami o „živlech“ obcházejících v noci kolem lešení pouhé nedorozumění. „To, že do parku se v nočních hodinách stahují různé osoby, není nikterak novinkou. Myslím ale, že to na rekonstrukci vliv nemá. V případech, kdy tu místní popisují noční setkání s nějakými živly, se však dopouštějí omylu. Hlídači se psem, které jsme si na noční dohled nad stavbou najali, jsou totiž velmi často tmavé pleti,“ vysvětluje Stanislavová.

Na nezvané hosty se ale hotel i přesto plánuje zaměřit. Situaci nepodceňuje ani městská policie, která zde dle zjištění deníku Metro hlídkuje viditelně častěji než dříve.

Podle mluvčího strážníků Jana Čiháka ale hlídky stále pracují s informací, že je přístup na staveniště a lešení možný pouze přes recepci. „Neevidujeme z této lokality žádná výraznější narušení veřejného pořádku,“ doplňuje Čihák.Komentáře

Hlavní zprávy

„Strach jsem neměla. Byla jsem spíš nas..ná,“ vzpomíná hlasatelka

Bývalá televizní hlasatelka Kamila Moučková
vydáno 20. srpna 2018  18:54

„Naklonil se ke mně plukovník, úst mu zavanul odporný vzduch a řekl mi důrazně, že mám okamžitě ukončit moderování. Samopalníci mě pak vyvedli ze studia,...  celý článek

Cirque Inextremiste servírují nálož odvahy

Momentka z představení.
vydáno 20. srpna 2018  12:47

Jeden z vrcholů Letní Letné hraje na struny rizika, silných zážitků i nekorektního humoru.   celý článek

Češi riskují při túrách v cizině zdraví i peníze

Ilustrační snímek
vydáno 20. srpna 2018  10:21

Lehkomyslnost se zejména v horách nevyplácí. Může vyjít na statisíce korun.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám