metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 30 °C

Pátek, 21. září 2018. Svátek má Matouš.
Lávka vedle Smíchovského nádraží.
Větší foto
Lávka vedle Smíchovského nádraží. | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Lávka přes smíchovské koleje rezne. Podle TSK nespadne

3. května 2018  7:52 Filip Jaroševský Metro.cz
Procházku po zrezlém můstku vedoucím ze smíchovského parku do Radlické ulice každý den absolvuje mnoho lidí. Zatímco nedaleko na železničním mostě se lávky opravují, zde jsou nánosy rzi či zalátané díry. I přesto, že se lávka při projetí vlaků také houpe, podle jejího správce, Technické správy komunikací (TSK), je bezpečná.

„Prohlídky provádíme běžně jedenkrát až dvakrát ročně s ohledem na stav mostu,“ řekl deníku Metro Petr Jansa z tiskového odboru TSK. Vzhledem k nánosům rzi, kterou si zde mohl prohlédnout i deník Metro, ale působí paradoxně další informace TSK, podle kterých se provádí tyto kontroly především vizuálně. „Její stav je hodnocen jako uspokojivý a je na ní prováděna pravidelná údržba,“ komentuje Jansa.Deník Metro na místě oslovil Pavla Noviského, který si tudy denně zkracuje cestu přes koleje. Podle něj se tu však, co se oprav týče, prakticky zastavil čas. „Tahle zkratka je roky bez jediné změny či opravy. Proti tomu bych nic neměl, kdybych tu nemusel každý den koukat na čím dál víc zrezlou konstrukci. Po pádu trojské lávky to navíc nejen ve mně pěkně zatrne, když pod mostem projede vlak a rozhoupe ho,“ popisuje své zážitky Noviský.

Podle personalistky Renaty, která lávku rovněž využívá, by mnohým stačilo rozvěsit osvětové tabulky potvrzující kontroly stability mostu. Její názor v mnohém sdílí také další Pražané, kteří tudy denně procházejí. „Když už nic jiného, tak trocha barvy, jež by zakryla tu zrezlou konstrukci, by se v rozpočtu určitě našla,“ dodal pro deník Metro pán ve středním věku.

Pád trojské lávky, která byla rovněž ve správě TSK, podle Jansy počet ani průběh kontrol na Smíchově také nijak nezpřísnil. „Kontroly jsme dělali, děláme a dělat budeme průběžně a neustále v souladu s­normou prohlídek mostů pozemních komunikací, tedy tak jako před touto událostí,“ vysvětluje Jansa.

TSK nicméně čtenáře deníku Metro ujišťuje o tom, že nosníky, které lávku podepírají podobně jako v Troji, nepoleví. Například nepříjemné houpání lávky, jež místní znervózňuje, je podle nich navíc jev daný samotným charakterem konstrukce lávky.Komentáře

Hlavní zprávy

Češi jsou svým bankám věrní, finančních migrantů je málo

Ilustrační snímek
vydáno 21. září 2018  5:55

Nevěra se v Česku toleruje. Své finanční ústavy však „podvádíme“ minimálně.  celý článek

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám