metro.cz

Počasí v Praze

11 °C / 15 °C - oblačno, přeháňky

Čtvrtek, 23. května 2013. Svátek má Vladimír.

Letiště Václava Havla přivítá první cestující již příští týden

ČTK
14. září 2012  11:07
Pražské letiště začne se změnou názvu na Letiště Václava Havla Praha v příštím týdnu. Od pondělí by se měly začít měnit obří panely nesoucí název letiště. Nový název se objeví nad halami všech tří terminálů, nově bude jméno letiště směrované i na letištní plochu, aby bylo viditelné při příletu. Veškeré stavební práce by měly hotové do konce září.
Na Letišti Praha přistávají také historické letouny.
Nový název letiště bude vidět i z přistávajících letadel. | foto: ČTK

"Oficiálně se název letiště změní 5. října v den výročí narození bývalého prezidenta," řekla mluvčí letiště Eva Krejčí. Ceremoniálu k změně názvu se podle letiště budou účastnit tuzemští čelní představitelé politického, společenského a kulturního života a velvyslanci působící v České republice. O hudební program se podle Krejčí bude starat Hudba hradní stráže a Policie české republiky. Vyvrátila tak spekulace některých médií, že by součástí ceremoniálu mohl být například rockový koncert.

Na akci bude také otevřena výstava fotografií Václava Havla z produkce ČTK, která vychází z expozice prezentované ve Staroměstské radnici. Panely budou situovány v Terminálu 2 a zůstanou zde do konce roku. Osobnost bývalého prezidenta připomene i řada filmů, které budou v letištním kině zdarma promítány od 5. do 31. října.

Přejmenování letiště bude stát o milion méně

Kromě panelů nesoucích název letiště se musí změnit i podoba oficiálních tiskovin pražského letiště, měnit se budou i názvy zastávek městské dopravy a hlášení v autobusech. Celkové náklady vyšly podle Krejčí na tři miliony korun, zhruba o milion méně, než kolik původně odhadovalo ministerstvo dopravy.

Nápad na změnu názvu pražského letiště má svoje příznivce i odpůrce. Podle nedávného průzkumu CVVM mezi lidmi mírně převažovali kritici pojmenování.

  • tisknout
  • sdílet
  • máte tip?

Hlavní zprávy

Forza Motorsport 5
Prahou se budou prohánět luxusní superauta. V nové videohře od Microsoftu

vydáno 22.5.2013 v 12:07

Automobily snů ze stáje McLaren se řítí mezi barokními sochami po Karlově mostě i v křivolakých uličkách historického centra Prahy s panoramatem Pražského hradu... celý článek

diskuse

Metro v Pchjongjangu
Výpadky proudu, budovatelské písně a podzemní paláce. To je metro v KLDR

vydáno 21.5.2013 v 13:36

Vykračujete si ráno do fabriky, když tu vás napadne zkrátit si cestu do práce metrem. Setmělým eskalátorem klesáte do jedné z nejhlubších stanic podzemní dráhy... celý článek

diskuse

Pražské metro zatím zažilo jen jízdy bez kalhot. Podle mexického tisku si ale
Dávejte pozor na Mexičany v metru. Budou s vámi chtít souložit

vydáno 21.5.2013 v 11:21

Cílem pražského dopravního podniku je zvýšit počet cestujících v metru. Za tímto účelem zavede speciální vagon pro ty, kteří chtějí sexuální styk, informují... celý článek

diskuse

Diskuse

Letiště Václava Havla přivítá první cestující již příští týden

No fuj

no fuj

pripoutejte se,pristavame na Havlovi..

No,a zase se vyhodilo par milionu za blbosti...za par let...

počet příspěvků: 2, poslední 15. 9. 2012 10:14

Audi TT 3.2FSI QUATTRO, S-LINE
Audi TT 3.2FSI QUATTRO, S-LINE

Automodul.cz

stav: ojeté
cena (s DPH): 580 000 Kč