metro.cz

Počasí v Praze

5 °C / 14 °C

Úterý, 13. listopadu 2018. Svátek má Tibor.
Náměstek primátorky Petr Dolínek na nádraží v Bubenči, které chce město získat...
Další 1 fotografie v galerii
Náměstek primátorky Petr Dolínek na nádraží v Bubenči, které chce město získat pro kulturní využití. | foto: praha.euMetro.cz

Město by mohlo od drah koupit nádraží Bubeneč. Mělo by mělo sloužit Pražanům

23. května 2015  6:09 ČTK
Z nevyužívaného nádraží Bubeneč by se mohlo stát jedno z center kultury v Praze 6.

Náměstek pražské primátorky a radní Petr Dolínek zahájil jednání s Českými drahami o koupi již nefunkční budovy nádraží v Bubenči. 

„Jednání jsou na začátku, ale udělám vše proto, aby se záměr podařil. Na bývalém nádraží jsem se setkal se zástupci Prahy 6, Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a dalších institucí a jsem velmi optimistický,“ řekl náměstek Dolínek.

Záměrem, který bude nyní Dolínek prosazovat v radě hlavního města, je, že budovu koupí město a poté ji předá Praze 6. Magistrát začne zároveň ve spolupráci s radnicí Prahy 6 pracovat na představě využití budovy nádraží i přilehlé budovy.

„Moje představa je, že by budovy sloužily například aktivitám pro děti, občanským sdružením či kulturním akcím. Prostory určitě nabídneme třeba skautům. Určitě by zde neměla zaniknout stále fungující nádražní restaurace. Chceme však jít přirozenou cestou. Se zástupcem starosty Prahy 6 panem Poláchem a panem radním Vaculíkem jsme se dohodli, že primárně bude dán prostor názorům a návrhům občanů,“ uvedl Dolínek.

Cena, za kterou by magistrát budovy od drah odkoupil, ještě není stanovena, nicméně podle předběžných odhadů by za budovu nádraží mělo město zaplatit zhruba kolem deseti milionů korun. Magistrát i Praha 6 by chtěli využívat i přilehlé pozemky, které však nebudou součástí koupě, ve hře je ale buď pronájem či svěření do péče.

„Nyní musíme počkat na znalecký odhad kupní ceny a následně se povedou jednání o všech detailech. Genius loci tohoto místa je však velmi silný a jsem přesvědčen, že je v zájmu města, aby se nestalo kořistí developerů, ale sloužilo občanům. Budu projekt podporovat všemi silami,“ slíbil Dolínek.

Komentáře

Hlavní zprávy

Výpověď jsme dosud nedostali, říká principál Branického divadla

Václav Čížkovský
vydáno 12. listopadu 2018  12:57

Hádky, nejasnosti a exkrementy ve foyer. Osud stoletého Branického divadla je nejasný.  celý článek

Zahubí nás růst platů? Experti se v odhadu liší

Ilustrační snímek
vydáno 12. listopadu 2018  10:39

Ani po třiceti letech kapitalismu jsme západní úrovně platů nedosáhli.  celý článek

Movember drží i tramvaje a autobusy

Knír můžete vidět i na lince autobusu 150.
vydáno 12. listopadu 2018  8:20

Polepením masek svých dopravních prostředků šíří podnik v Praze osvětu o zdraví mužů.  celý článek

Komerční sdělení

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn

Jak pro vás nakupujeme elektřinu a plyn
vydáno 12. listopadu 2018  7:00

Zvenku to vypadá úplně jednoduše. Na burze nakoupíme potřebné množství elektřiny a plynu a to pak prodáme zákazníkům. Realita je však mnohem složitější....  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám