metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 28 °C

Středa, 20. června 2018. Svátek má Květa.
Svatováclavská vyjížďka symbolicky ukončila motorkářskou sezonu.
Větší foto
Svatováclavská vyjížďka symbolicky ukončila motorkářskou sezonu. | foto: Petr EretMF DNES

Město dá pět milionů na harleye

28. února 2018  7:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Praha zadotuje cestovní ruch. Podpoří kongresy, výstavy a festival vína.

Začátkem léta se na Výstavišti v Holešovicích odehraje oslava narozenin kultovní značky motorek Harley-Davidson. Pražští radní včera rozhodli o letošním rozdělení dotací na podporu turismu v hlavním městě, přičemž z celkových 6,3 milionu korun padne na tuto akci celých pět milionů. Ačkoliv má magistrát s organizátory čtyřleté pozitivní zkušenosti a narozeniny mají dle odhadů do rozpočtu města přinést až 550 milionů korun, podle kritiků je podpora této soukromé akce v této výši přehnaná.„Akci nepodporujeme,“ řekl deníku Metro předseda klubu zastupitelů za Piráty Adam Zábranský, podle kterého by měly být podobné akce placeny z jiných zdrojů, než jsou peníze krajů a měst.

O finanční podpoře akce jednal v lednu magistrátní výbor pro kulturu a cestovní ruch. Náměstkyně primátorky Eva Kislingerová ji doporučovala kvůli možné propagaci hlavního města, proti se stavěl zastupitel Matěj Stropnický. Podle něj bude akce hlučná a znečistí vzduch v metropoli.

Zbývající částku magistrát rozdělí mezi kongresy, výstavy a festival. Devadesáti tisíci korunami podpoří například druhý ročník akce Nejlepší česká vína v Praze, který pořádá Cech českých vinařů 6. června na Novoměstské radnici. Na jednodenním festivalu se má představit zhruba třicítka českých a deset pražských vinařství. Na akci pak bude navazovat třídenní projekt Pražské vinice.

Od 1. srpna do 20. září bude v Toskánském paláci výstava českého umění skla, která návštěvníkům představí 100 let uměleckého sklářství. Radní odklepli výstavě podporu ve výši sedmi set tisíc korun. Jedna část představí významné osobnosti tohoto řemesla, druhá úspěšné absolventy sklářských škol.

Částkou tři sta tisíc pak Praha plánuje zadotovat mezinárodní třídenní kolokvium Prague European Summit od 19. do 21. června. O směřování Evropské unie, populismu nebo evropské politice zde budou debatovat politici, vysoce postavení úředníci, akademici i novináři. Zpětně radní podpoří dvěma sty tisíci korunami také český onkologický kongres, který se uskutečnil koncem minulého měsíce.

115. výročí americké značky motocyklů Harley-Davidson

  • Radní schválili podporu ve výši pět milionů korun společnosti Klasik Moto, která narozeniny americké značky pořádá. Dotace je určena na pronájem Výstaviště.
  • Organizátoři počítají s tím, že Prahu kvůli oslavám navštíví 60 tisíc řidičů motorek a 40 tisíc dalších návštěvníků. Cílovou skupinou jsou movitější lidé ve věku 30 až 50 let. Celkové náklady akce jsou vyčísleny na více než 91 milionů korun.
  • Při loňské motorkářské akci Harley Days v Holešovicích byl zraněn malý chlapec. Nehoda se měla stát ve chvíli, když jeden z účinkujících motorkářů prolétal hořícím kruhem. Od motorky měl mezi návštěvníky odlétnout nespecifikovaný předmět, jenž chlapci pochroumal nohu. Ten byl převezen do motolské nemocnice.Komentáře

Hlavní zprávy

Švandovo divadlo zamíří v září do zámoří

Ze smíchovské inscenace Krysaře
vydáno 20. června 2018  14:45

Nejen na divadelní prázdniny si balí zavazadla herci a tvůrci zavedené smíchovské scény. Eva Josefíková, Klára Cibulková nebo Robert Jašków se už...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Kopáníčko

Jakub Kohák
vydáno 20. června 2018  13:13

Nestihl jsem se ani těšit a už jsou první zápasy všech účastníků odehrané.  celý článek

Češi na síti tráví 2,5 hodiny

Ilustrační snímek
vydáno 20. června 2018  10:32

Děti se v on-line světě stýkají i s lidmi, které v reálu neznají.  celý článek

Strážníci chytili vandaly i podnapilého Batmana

Ilustrační snímek
vydáno 20. června 2018  8:30

Městská policie se v předchozích dnech nenudila. Agresory zpacifikovala v Jindřišské i v Praze 8.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám