metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Pondělí, 24. září 2018. Svátek má Jaromír.
Dělníci dokončují přestavbu stanice Národní třída.
Dalších 37 fotografií v galerii
Dělníci dokončují přestavbu stanice Národní třída. | foto: Metro.cz

Metro je lukrativní adresa. Stavět u stanic chtějí developeři i město

14. května 2014  7:00 Tomáš Belica Metro.cz
Developeři si brousí zuby na okolí stanic metra a město jim vychází vstříc. Cenou za omezení provozu metra jsou pak alespoň stanice v novém hábitě. Za několik let nebude stejně jako na Národní třídě jezdit metro ani na Invalidovně, omezení se čeká také na Florenci. Do některých oprav stanic se pustí Dopravní podnik sám od sebe.

Dva roky vagóny metra kvůli stavbě Quadria stanicí Národní třída jen projížděly. Podobně, jen na kratší dobu, to bude vypadat také na Invalidovně, u které vyroste Futurama Business Park. K tomu ale dojde až za několik let. "Chtěli bychom v rámci této akce provést nezbytné opravy prostor stanice a výměnu eskalátorů spojenou s vybudováním bezbariérového přístupu," říká mluvčí Dopravního podniku Jiří Štábl.Magistrát plánuje vystavět budovu na Florenci. Jak se to dotkne metra?
V tuto chvíli se jedná o diskuzi o možné revitalizaci stanice metra Florenc a jejího okolí, nejde o žádná konkrétní rozhodnutí.

Předloni se DPP nedohodl s developery na prodeji vestibulů stanic Kačerov, Českomoravská a Vysočanská. Je to už pasé?
V současnosti řešíme změny smluvní dokumentace, která neodpovídá platné právní úpravě. Probíhají jednání, při kterých hledáme výhodnější podmínky a analyzujeme případné možnosti změn.

Které stanice metra plánujete opravit sami od sebe?
Aktuálně připravujeme modernizace několika stanic. Letos dokončíme rekonstrukce stanice metra Chodov. Cestujících se asi nejvíce dotkne rekonstrukce nástupiště stanice Muzeum A, kde musí být vyměněn krycí a nosný systém obkladů stanice, která byla částečně zasažena povodní v roce 2002. Předpoklad zahájení je na konci roku 2014, dokončení do konce roku 2015. Nejrozsáhlejší by měla být svým rozsahem rekonstrukce stanice Opatov, kde dojde také ke zbudování bezbariérového přístupu a  k opravě izolace stropní desky na povrchu.

Stavby u metra

Město si nechá vypracovat studii o stavbě nad stanicí metra Florenc na céčku.

  • Nad stanicí by měl vzniknout osmipatrový dům s  kancelářemi o podlažní ploše přes 30 tisíc metrů.
  • V rámci prací by se vestibul stanice v Sokolovské ulici měl posunout do podzemního podlaží, nynější výstup by byl zdemolován. Celkem by měly rekonstrukce a  stavba trvat zhruba sedm let.
  • Vybudovat kanceláře a obchody nad stanicí metra Bořislavka (prodloužená   trasa A) plánuje skupina KKCG Real Estate.
  • Projekt v Praze 6 na rozhraní ulic Evropská, Liberijská a Horoměřická s výhledem na Pražský chce firma dokončit v roce 2017.


Komentáře

Hlavní zprávy

Pošlu vaše nahé fotky kolegům, hrozí vyděrač

Ilustrační snímek
vydáno 24. září 2018  11:11

„V telefonu máte software, přes který dokážu vašim přátelům a kolegům poslat fotky, na kterých masturbujete“.  celý článek

Na seniory se nemůžeme zlobit, že šíří mailové spamy, říká šéf Elpidy

Jan Bartoš
vydáno 24. září 2018  9:45

Vedoucí Centra Elpida Jan Bartoš se věnuje vzdělávání seniorů. „Senioři netuší, že nevyžádaná zpráva může být nebezpečná,“ říká v rozhovoru pro deník...  celý článek

Lukáš Veverka: Moje příští práce je pro mě větší ocenění než Český lev

Lukáš Veverka
vydáno 24. září 2018  7:55

Práce držitele Českého lva za nejlepší filmový plakát, režiséra a designéra znělek televizních pořadů a reklamních spotů Lukáše Veverky je v posledních...  celý článek

Od Hudebních masakrů k psaní knížek o Praze, to je cesta Jardy Konáše

Warhammer: Vermintide 2
vydáno 24. září 2018  5:55

Nerd, sběratel knih, DVD a figurek, vášnivý recenzent, písničkář i textař. Tak bývá označována jedinečná osobnost nejen na poli české hudební publicistiky...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám