metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 13 °C

Neděle, 23. září 2018. Svátek má Berta.
Nová Palmovka by mohla už příští rok mít své obyvatele. Stěhovat se sem má...
Další 2 fotografie v galerii
Nová Palmovka by mohla už příští rok mít své obyvatele. Stěhovat se sem má sídlo záchranky. | foto: MAFRA

Místo radnice bude záchranka. O Palmovce ale rozhodne soud

23. února 2017  13:51 Pavel Urban Metro.cz, Robert Oppelt
Komplex Nová Palmovka za více než miliardu korun by mohl být obydlen už příští rok.

Pražští radní mají jasno. Do prázdné budovy nastěhují dispečink, administrativní pracovníky záchranné služby, ale třeba i výjezdní místo sanitek. „Hledali jsme rychlou záložní variantu a Palmovka se nám jeví jako nejlepší možná. Záchranka by se mohla stát dominantním nájemníkem v rozestavěném objektu. Mohla by zaplnit celý věžák, kde měla sídlit radnice,“ říká radní Radek Lacko.„Moje ambice je, aby vše bylo hotovo do roka od získání objektu a vypořádání všech závazků,“ dodává Lacko.

Rezidence Dock už je ve třetí etapě

● Projekt v Libni u Vltavy nabízí originální, luxusní a nové byty.

● Využívá se místo bývalého přístavu Dock, který má díky dvěma ramenům Vltavy krásnou atmosféru říčního břehu.

● První část byla hotová v roce 2015. Druhá etapa projektu Dock River Watch je aktuálně ve finální fázi dokončovacích prací.

● Zároveň začala výstavba třetí etapy. Ta zájemcům nabídne 84 bytů od velikosti 1+kk až po luxusní penthousy. Na stavbě nyní probíhá budování monolitických betonových konstrukcí. Dokončení této etapy projektu je plánováno na závěr roku 2018.

Ve zbytku budovy budou prostory komerčně využity. Další radní z magistrátu, Karel Grabein Procházka, dokonce navrhoval, aby byli v objektu spolu se záchrankou také úředníci Prahy 8, to se ale nelíbí místnímu starostovi Romanu Petrusovi. Ten navíc připomíná, že celý komplex je zablokován kvůli sporu mezi Prahou 8 a Metrostavem.

„Nyní čekáme, jak dopadne soud. Jednáme s magistrátem a uvidíme, jestli naši předchůdci z Prahy 8 nezačali stavět něco a někde, kde neměli,“ uvádí Petrus. Pokud se budovy ujme magistrát, chystá osmička podle Petruse záložní variantu. „Nachystáme několik návrhů, čtyři pět verzí, co s úřadem městské části Praha 8 bude, jestli rekonstruovat, nebo stavět nové sídlo.

Spor by se měl vyřešit rychle

Zbývá dvacet měsíců do voleb, takže bude na našich nástupcích, aby odpovědně rozhodli,“ dodává starosta. Podle Lacka by se ale situace okolo sporu mohla vyřešit relativně rychle.

„Probíhá smírčí řízení mezi Prahou 8, magistrátem a dalšími, do kterého jsme vstoupili. Dle mých informací by mělo dojít k podpisu memoranda a do tří měsíců by mělo být všechno vyřešeno,“ upřesňuje Lacko. Ten chce stěhování záchranky už za rok.Komentáře

Hlavní zprávy

Děti z děcáku mají šanci na normální život

Gabriela Křivánková
vydáno 23. září 2018  14:34

Většinu svého profesního života se Gabriela Křivánková pohybovala na manažerských pozicích, takzvaně optimalizovala firemní procesy. Jednoho dne udělala...  celý článek

Poklekneme před roboty

Robotizace prostupuje do našich životů.
vydáno 23. září 2018  11:40

Umělá inteligence nahradí každého druhého člověka.  celý článek

Za módu nikoho nekritizuji, ale některé věci mi vadí

Barbara Nesvadbová
vydáno 23. září 2018  7:28

Barbara Nesvadbová se narodila v rodině dvou lékařů, její otec Josef se ale věnoval také literární tvorbě a byl úspěšným autorem sci-fi. Barbara...  celý článek

Milují nás vnučky našich fanynek, říká Karel Holas z Čechomoru

Čechomor v sestavě roku 2018. Karel Holas je druhý zleva.
vydáno 22. září 2018  15:55

Karel Holas je, vedle Františka Černého, výraznou individualitou skupiny Čechomor, která letos slaví kulaté narozeniny. Na podzim vyrážejí na narozeninové...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám