metro.cz

Počasí v Praze

6 °C / 12 °C

Středa, 14. listopadu 2018. Svátek má Sáva.
Letoun ČSA (ilustrační foto)
Letiště Václava Havla | foto: ČSA

Muž třikrát hrozil bombou ruzyňskému letišti. Chtěl hodinky

18. listopadu 2014  7:58 ČTK
Třikrát během jedné hodiny hrozil v noci na neděli anonym bombovým útokem na ruzyňském letišti. Za neodpálení bomby požadoval muž náramkové hodinky. Uvedl to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Jen krátce po třetím telefonátu ale policisté podezřelého muže dopadli, a to doslova se sluchátkem v ruce. Muž se pak k výhružkám přiznal. Hrozí mu až čtyři roky vězení. Letiště kvůli telefonátům prohledávaly desítky policistů.

Poprvé zavolal anonym na tísňovou linku ve 02.15, za tři čtvrtě hodiny podruhé a naposledy kolem 03.15. V prvních dvou hovorech jen krátce oznámil bombu na Letišti Václava Havla, ale v posledním se již rozpovídal o svých požadavcích. „Sdělil, že bombu odpálí, pokud nedostane švýcarské náramkové hodinky. Navíc při tom projevil i určitou dávku skromnosti. Byl totiž ochoten přijmout hodinky v cenové relaci kolem 20 tisíc korun a bylo mu jedno, zda budou digitální či ručičkové,“ uvedl Hulan. „Jediné, na čem trval, bylo, aby hodinky měly kožený pásek,“ doplnil.

Zadržený se okamžitě doznal

Po prvních dvou telefonátech ovšem už policisté po volajícím pátrali, takže podezřelého sedmatřicetiletého muže dopadli podle mluvčího hned po posledním hovoru, ještě v telefonní budce na Národní třídě. „Zadržený se okamžitě doznal. Vyšetřovatel muže obvinil z šíření poplašné zprávy a vydírání, za což obviněnému hrozí až čtyři roky za mřížemi,“ sdělil Hulan. Podle něj zadržený podstoupí psychiatrické znalecké zkoumání.

„Veliký dík patří operátorům a operátorkám linky tísňového volání 158. Musí zvládat komunikaci s těmito anonymy a během krátké chvilky zjistit maximum informací, které jsou velmi podstatné pro hlídky v terénu,“ uvedl policejní mluvčí. „Opět operátoři následně koordinují v Praze mnohdy až desítky policejních hlídek, aby bylo pátraní co nejúčelnější,“ doplnil.

Komentáře

Hlavní zprávy

Hokej na rybníku a pak cesta do Kanady

Hraje se na nízké branky bez brankáře.
vydáno 14. listopadu 2018  14:45

Registrovat se na mistrovství republiky může každý. První cena je placená cesta na zámořský šampionát.  celý článek

Nová výroční aplikace vytváří mobilní zombíky

V aplikaci je šest stezek. První republiku, či komunismus?
vydáno 14. listopadu 2018  13:13

Pražané si mohou zavzpomínat na historické milníky. Dle odborníků při tom riskují životy.  celý článek

Prcháme z avie VB, je 17. listopadu 1989

Naše parta před vozem, kterých je už jenom pár.
vydáno 14. listopadu 2018  12:30

Nevšední úniková hra má autenticitu i promakané úkoly. V roli demonstrantů jsme se vydali za dobrodružstvím. Ten den už se znovu blíží, 17. listopad. My...  celý článek

Sloupek Martina Daneše: Jak jsem neumřel

Martin Daneš, bývalý recepční
vydáno 14. listopadu 2018  11:11

Na druhou stranu člověk neví, co se může stát za týden, píše Martin Daneš ve svém sloupku.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám