metro.cz

Počasí v Praze

17 °C / 30 °C

Pátek, 21. září 2018. Svátek má Matouš.
Letoun ČSA (ilustrační foto)
Letiště Václava Havla | foto: ČSA

Muž třikrát hrozil bombou ruzyňskému letišti. Chtěl hodinky

18. listopadu 2014  7:58 ČTK
Třikrát během jedné hodiny hrozil v noci na neděli anonym bombovým útokem na ruzyňském letišti. Za neodpálení bomby požadoval muž náramkové hodinky. Uvedl to mluvčí pražské policie Tomáš Hulan. Jen krátce po třetím telefonátu ale policisté podezřelého muže dopadli, a to doslova se sluchátkem v ruce. Muž se pak k výhružkám přiznal. Hrozí mu až čtyři roky vězení. Letiště kvůli telefonátům prohledávaly desítky policistů.

Poprvé zavolal anonym na tísňovou linku ve 02.15, za tři čtvrtě hodiny podruhé a naposledy kolem 03.15. V prvních dvou hovorech jen krátce oznámil bombu na Letišti Václava Havla, ale v posledním se již rozpovídal o svých požadavcích. „Sdělil, že bombu odpálí, pokud nedostane švýcarské náramkové hodinky. Navíc při tom projevil i určitou dávku skromnosti. Byl totiž ochoten přijmout hodinky v cenové relaci kolem 20 tisíc korun a bylo mu jedno, zda budou digitální či ručičkové,“ uvedl Hulan. „Jediné, na čem trval, bylo, aby hodinky měly kožený pásek,“ doplnil.



Zadržený se okamžitě doznal

Po prvních dvou telefonátech ovšem už policisté po volajícím pátrali, takže podezřelého sedmatřicetiletého muže dopadli podle mluvčího hned po posledním hovoru, ještě v telefonní budce na Národní třídě. „Zadržený se okamžitě doznal. Vyšetřovatel muže obvinil z šíření poplašné zprávy a vydírání, za což obviněnému hrozí až čtyři roky za mřížemi,“ sdělil Hulan. Podle něj zadržený podstoupí psychiatrické znalecké zkoumání.

„Veliký dík patří operátorům a operátorkám linky tísňového volání 158. Musí zvládat komunikaci s těmito anonymy a během krátké chvilky zjistit maximum informací, které jsou velmi podstatné pro hlídky v terénu,“ uvedl policejní mluvčí. „Opět operátoři následně koordinují v Praze mnohdy až desítky policejních hlídek, aby bylo pátraní co nejúčelnější,“ doplnil.



Komentáře

Hlavní zprávy

Češi jsou svým bankám věrní, finančních migrantů je málo

Ilustrační snímek
vydáno 21. září 2018  5:55

Nevěra se v Česku toleruje. Své finanční ústavy však „podvádíme“ minimálně.  celý článek

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek



Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám