metro.cz

Počasí v Praze

20 °C / 28 °C

Středa, 20. června 2018. Svátek má Květa.
Nebojte se plastických operací.
Větší foto
Nebojte se plastických operací. | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Mýty o plastických operacích

4. března 2018  9:55 Metro.cz
Ročně se v tuzemsku provede až 25 tisíc plastických operací. Oblíbeným zákrokem se stává úprava podbradku.

Zkušenosti s estetickými zákroky má téměř každý druhý Čech. Zatímco v minulých letech jasně vedla úprava prsou, v posledních letech se do popředí dostávají neinvazivní zákroky. V Česku se stává velmi oblíbeným zákrokem odstranění podbradku.„Odstranění nejen podbradku pomocí aplikace lipolyzačního roztoku, který postupně rozpouští tukovou tkáň, je novinka naší kliniky. Zatím tyto roztoky aplikujeme do menších oblastí, jako je podbradek, nadměrný tuk ve tvářích nebo povislé paže. Navíc je tento zákrok cenově dostupný. Cena za jedno sezení, ve kterém proběhne vyšetření a konzultace, popis zákroku a aplikace lipolyzačního roztoku, je dva tisíce korun,“ uvedla Petra Uhlářová, lékařka oční kliniky Gemini.

V průběhu let prošla plastická chirurgie značným vývojem. „Například u operací očních víček se především zvýšila kvalita šicího materiálu a pak šití rány samotné. Stehy jsou vnitřní, tudíž nejsou vidět ani hned po operaci. Po odstranění stehů je první týdny jizva jen nepatrná, poté zmizí. Také si mohou pacienti vybrat, jakým způsobem chtějí provést řez. Navzdory zdokonalování operačních postupů ale stále o plastických operacích koluje řada mýtů,“ řekl Pavel Stodůlka, přednosta sítě klinik Gemini.

Pět největších fám, které kolem plastických operací panují

Operaci není vhodné podstoupit v létě
„Spektrum prováděných zákroků se během roku na klinikách příliš nemění, plastickou operaci je možné podstoupit kdykoli během roku,“ říká přednosta kliniky Gemini Pavel Stodůlka. V době, kdy jsou na trhu UV krémy s faktorem 50, 60 i víc, lze při dodržování režimu podstoupit plastickou operaci i během letního období.

Plastické operace podstupují jen ženy
Ještě před deseti lety byl zájem českých mužů o plastické operace prakticky nulový. Dnes je téměř každý sedmý pacient plastické chirurgie muž. Největší zájem mají o korekci očních víček. Ty jsou téměř nepřetržitě v pohybu, proto také v této oblasti nastávají první viditelné projevy stárnutí pleti.

V nízkém věku je to rozmařilost
„Během předoperačního vyšetření se na věk příliš nedíváme, hodnotíme daný problém. Například pokud má žena povislá víčka už ve 30 letech, není důvod operaci neprovádět. Navíc nějaká nedokonalost může způsobovat psychické problémy a není výjimkou, že zákrok doporučí přímo psycholog,“ vysvětluje přednosta Stodůlka.

Po odstranění vrásek se změní mimika obličeje
Už od 25 let ztrácí pleť elasticitu a začíná stárnout. Vrásky vznikají nejdříve v oblasti kolem očí, potom kolem úst, na čele a mezi obočím. Zákroky k odstranění vrásek podstupují především ženy a řada z nich před zákrokem řeší, zda se jim nezmění mimika obličeje. „Pokud se zákrok provádí s rozvahou, není důvod mít ze ztráty mimiky obavy. Především aplikace mezodermálních nití mimiku ani výraz tváře nijak nezmění. Botox skutečně potlačí mimiku tváře. Ovšem například u pacientek, které se chronicky mračí, je to výhodou,“ uvedla Petra Uhlářová.

Nepovedené zákroky nelze napravit
„Téměř každý problém je možné při spolupráci pacienta s lékařem napravit. Problém může být samozřejmě u neprofesionálně provedených plastik,“ uzavírá Stodůlka.Komentáře

Hlavní zprávy

Švandovo divadlo zamíří v září do zámoří

Ze smíchovské inscenace Krysaře
vydáno 20. června 2018  14:45

Nejen na divadelní prázdniny si balí zavazadla herci a tvůrci zavedené smíchovské scény. Eva Josefíková, Klára Cibulková nebo Robert Jašków se už...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Kopáníčko

Jakub Kohák
vydáno 20. června 2018  13:13

Nestihl jsem se ani těšit a už jsou první zápasy všech účastníků odehrané.  celý článek

Češi na síti tráví 2,5 hodiny

Ilustrační snímek
vydáno 20. června 2018  10:32

Děti se v on-line světě stýkají i s lidmi, které v reálu neznají.  celý článek

Strážníci chytili vandaly i podnapilého Batmana

Ilustrační snímek
vydáno 20. června 2018  8:30

Městská policie se v předchozích dnech nenudila. Agresory zpacifikovala v Jindřišské i v Praze 8.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám