metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 6 °C

Sobota, 18. listopadu 2017. Svátek má Romana.
Artenara – malé město v horách
Větší foto
Artenara – malé město v horách | foto: Profimedia.czProfimedia.cz

Na Gran Canarii je co objevovat

28. srpna 2017  5:58 Iva Peláková
Zapomeňte na přeplněné pláže a užijte si Gran Canarii jinak.

Kanárské ostrovy nemají mezi českými turisty příliš dobrou pověst. Říká se, že na nich není co vidět, snad jen přeplněné pláže, studené moře a bary. Jenže také platí, jaké si to uděláš, takové to máš.Na ostrově Gran Canaria se ve skutečnosti můžete vydat za krásnou přírodou, do malebných městeček, a když vystrčíte paty z turistických center, ochutnáte i výborné místní pochutiny.

Gran Canaria je jedním z Kanárských ostrovů, přezdívá se mu ostrov jara. Počasí se tam totiž v podstatě nemění, celý rok si můžete užívat příjemné teplo. Dokonce máte možnost si vybrat, jestli vás láká chladnější sever, kde bývá trochu oblačno a někdy tam dokonce zaprší, nebo jestli dáte přednost teplejšímu slunečnému jihu.

Ostrov se občas zahalí do oparu, a ačkoliv místní předpověď počasí tento stav nazývá „jasno“, nebe i moře najednou zešednou a celkově je horší viditelnost. Teplota však ani pak neklesá a sluníčko opaluje stále stejně.

Jednou z nejhezčích a nejnavštěvovanějších pláží je Playa del Inglés u turistického městečka Maspalomas. Pokud zůstanete ihned u majáku, který tvoří dominantu města, budete se mačkat s hordami dalších turistů. Stačí ale popojít o kus dál, ztratit se mezi písečnými dunami, které z pláže dělají takovou malou poušť, a můžete se opalovat téměř sami.

Některé pláže na ostrově vypadají na první pohled špinavě, ale tento dojem zapříčinil jen sopečný černý písek. Naopak slavná, rádoby karibská pláž Amadores s bílým pískem je možná z dálky pěkná, ale když přijdete blíž, čeká vás jen milion návštěvníků a velmi špinavá voda.

Pokud vás lákají hory, určitě se vydejte do středu ostrova. Řidiči si užijí malé serpentiny, jež se klikatí v tamních kopcích, avšak náladu vám možná trošku zkazí místní autobusy, které v zatáčkách ani nezpomalí a předjedou vás, jako by se nechumelilo.

Jedním z nejoblíbenějších výletů je výšlap ke skále Roque Nublo. Chce to určitě pevnější obuv a dostatek pití, jinak to však není náročná trasa. Délku pochodu si můžete zvolit podle vlastních sil. Nejkratší cesta vám zabere nejvýš dvě hodiny i s pauzami ve stínu, ale klidně si pěší výlet protáhněte na celý den. Na vrcholku vás odmění okouzlující výhled na ostatní hory včetně té nejvyšší, Pico de Las Nieves.

V okolí se vyplatí zajet do menších měst a vesnic, zajímavé je například skalní městečko Artenara. Zajděte po cestě do méně turistické restaurace a vychutnejte si místní speciality. Klasikou je ropa vieja – výborné maso s cizrnou a zeleninou. Typickou přílohou k veškerým pokrmům jsou slané kanárské brambory s omáčkou mojo.

Objevování ostrova zakončete návštěvou Las Palmas, hlavního města, kde to žije. V ulicích občas narazíte na koncerty, na promenádě podél centrální pláže nakoupíte suvenýry.

Na Gran Canarii je rozhodně co objevovat a nebojte, i ta teplota moře je fajn, rozhodně v něm nezmrznete.Komentáře

Hlavní zprávy

2,5 milionu dní jsme proleželi za úrazy

Na jednašedesátiletého muže se v Hlučíně zřítila zeď vysoká dva metry a široká...
vydáno 18. listopadu 2017  15:21

Mnoho pracovních úrazů má stále stejnou příčinu.  celý článek

Nezajímají mě Nekonečné intelektuální kydy, říká scénárista Petr Kolečko

Petr Kolečko
vydáno 18. listopadu 2017  11:15

Těsně za sebou měl premiéru své nové divadelní hry dvě noci na Karlštejně a filmu Bajkeři. Na oba počiny je hodně vidět, neboť jméno scenáristy Petra...  celý článek

Zamiřte na výlet do Afriky s Hanzelkou a Zikmundem

Dvojice projela celou Afriku.
vydáno 18. listopadu 2017  8:13

Zoo Dvůr Králové zve návštěvníky na výstavu H + Z v Africe. Prostřednictvím dvou desítek fotografií a předmětů, které zapůjčilo Muzeum jihovýchodní Moravy...  celý článek

Výživu mají řešit i ti starší lidé

(ilustrační foto)
vydáno 18. listopadu 2017  6:06

Až 50 procent seniorů trpí podvýživou, aniž by si toho byli vědomi, odhadují odborníci.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám