metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle, 21. října 2018. Svátek má Brigita.
Koupališti na Lhotce o víkendu využili první návštěvníci.
Dalších 10 fotografií v galerii
Koupališti na Lhotce o víkendu využili první návštěvníci. | foto: MČ Praha 4Metro.cz

Na Lhotce si pouze zaplavete, koupání je zatím na zkoušku

3. července 2018  8:36 Filip Jaroševský Metro.cz
Dělníci se do nedávno ještě zdevastovaného areálu vrátí na podzim.

Přírodní koupaliště Lhotka se po více než sedmi letech pustnutí opět otevřelo veřejnosti. Jde však jen o zkušební provoz. Dělníci se sem v září vrátí, aby doplnili stávající stánky s občerstvením, postavili dvě nová beachvolejbalová hřiště a jedno větší travnaté hřiště pro míčové hry nebo cvičení.Podle slov prvních návštěvníků se zdá, že budou dávat pracovníci do pořádku také již nyní používané vybavení koupaliště. Na něm se již stihli přes víkend vyřádit vandalové. „Nějaký pablb zkoušel, jak je přichyceno plovoucí molo, a ukazoval, že má sílu jak býk. Podařilo se mu tak vysypat část zátěže provizorního kotvení. Prosíme, netahejte za ty provazy,“ stojí na zdi facebookové skupiny Za záchranu koupaliště Lhotka.

Koupaliště Lhotka

  • Areál byl zavřen déle než sedm let. Stavby pomalu pohlcovala příroda. Praha 4 zdevastovaný prostor odkoupila před čtyřmi lety.
  • Soukromý vlastník, který pozemky získal od státu a koupaliště uzavřel, zamýšlel v ­sousedství postavit obytné domy. Proti tomu se postavili místní obyvatelé, projekt se zastavil a po složitém jednání, zejména tehdejšího starosty Pavla Caldra, se podařilo radnici prostor koupit.

Pokud se do areálu v Praze 4 chystáte vyrazit, jako dospělí zaplatíte u vchodu stokorunu. Vstup pro dítě vás vyjde na třicet korun. Voda má stabilních 23 stupňů a brzy se ji chystají testovat hygienici. Podle tiskového odboru Prahy 4 by měla být minimálně stejně čistá jako ta v podobně stavěném Biotopu Radotín. Stejně jako tam se totiž o její čistotu starají mikroorganismy rostlin.

„Naše životní prostředí je už tak zatížené různými chemickými látkami, řada lidí trpí alergiemi, a tak jsme nechtěli vybudovat vykachlíkovaný bazén plný chlorované vody,“ vysvětluje starosta čtyřky Petr Štěpánek, který se první den rovněž přišel na Lhotku vykoupat.

Podle mluvčího pražských hygieniků Zbyňka Boublíka budou první hodnoty naměřené na Lhotce k dispozici veřejnosti v pátek na webu.

„Výsledky se musí nejprve vyhodnotit, než je na stránky umístíme,“ komentuje Boublík. Co se týče občerstvení v areálu, hygienici sem také zatím zajít nestihli. Podle místních to ale z dřevěných stánků vonělo podobně jako na hudebním festivalu. Tedy hlavně pečeným masem, rybami, burgry, pečenými brambůrkami i chmelem. „Zatím se ale spíše testuje, co jde na současném vybavení udělat a co se bude muset dovézt,“ píší uživatelé na Facebooku za záchranu koupaliště.

Náklady na úpravy areálu dosáhnou podle radnice více než osmdesáti milionů korun. Úplně hotovo má být příští sezonu. To už by měl být také řádně oplocen a vybaven dostatečným počtem míst pro parkování.Komentáře

Hlavní zprávy

Auta u lamp zbaví trusu nové bodce

Ilustrační snímek
vydáno 21. října 2018  11:55

Holuby chce z Ládví vyhnat místní radnice. Jinde je plaší falešní dravci.  celý článek

Masaryk jako drsňák i frajer

Filmový prezident Masaryk
vydáno 21. října 2018  9:55

Prvního československého prezidenta zase hraje Huba. Pár hovorů již na plátně zažil.  celý článek

Jakpak se ručně točí kornouty

Redaktorka deníku Metro a majitel cukrárny v akci
vydáno 21. října 2018  6:20

Makový, matcha i s čokoládou. Do těch poctivých se vejde víc zmrzliny.  celý článek

První táta na rodičovské dovolené v historii AVU

Mikoláš Růžička se synem Tobiášem
vydáno 20. října 2018  14:55

Mikoláš Růžička na Akademii výtvarných umění (AVU) vystudoval a donedávna pracoval. Od začátku října je manžel herečky Andrey Růžičkové na dovolené, té...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám