metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Pátek, 16. listopadu 2018. Svátek má Otmar.
Opera Nabucco
Další 3 fotografie v galerii
Opera Nabucco | foto: Archiv pořadateleMetro.cz

Na Vypichu zahrají Verdiho operu Nabucco

25. srpna 2018  15:54 Metro.cz
Pod širým nebem operu ztvárnění 120 účinkujících.

Výpravné provedení s nádhernými kulisami, kostýmy nebo velký sbor, jenž spolu s orchestrem a sólisty čítá 120 lidí. To vše doplněno o působivé pyrotechnické efekty nebo LED stěny s projekcemi a detailními záběry sólistů. Tak bude vypadat velkolepé ztvárnění opery Giuseppe Verdiho Nabucco, jehož síla spočívá zejména v působivých masových scénách a sborových výstupech. Ve středu 29. srpna se představí českému publiku pod širým nebem na Vypichu.

„Legendární operu v klasickém nastudování uvidí zdejší diváci v italském jazyce s českými titulky. Jedinečnost celého zážitku umocní nádherné kulisy a kostýmy, které na sebe obléknou špičkoví operní umělci z Itálie, Ruska, Německa, Izraele, České republiky a Bulharska. Na dirigentský stupínek se postaví přední dirigent Miloš Formáček. To vše je předpokladem toho, že se akce může stát největší českou operní událostí roku,“ láká na koncert promotér Denis Maizner.

Fotogalerie

V opeře Nabucco Verdi zhudebnil biblický námět ze Starého zákona. Babyloňané pod vedením krále Nabukadnesara (Nabucco) vtrhnou do Jeruzaléma, zničí Šalamounův chrám a židovský národ odvedou do zajetí. Bůh Židů Jehova potrestá krále tím, že na něj sešle kletbu šílenství. Nabucco, který musel čelit i intrikám své domnělé dcery Abigail, poté konečně rozpozná svoji vinu, uzná sílu a velikost boha Jehovy a vrátí Židům svobodu.

„V době vzniku opery se dílo stalo vyjádřením touhy italského národa po nezávislosti. Jednou z nejznámějších písní celého díla je takzvaný Sbor Židů. Není to však jen skladba, ale téměř modlitba. Vlastně se dá říci, že celá opera Nabucco je jedna velká modlitba lidí, kteří jsou v nouzi, ale věří, že bude líp,“ uzavírá promotér.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cedule matou v metru i na Facebooku Metra

Správně je ukazatel, který je dál od východu z metra. Do Písnice jezdí linka...
vydáno 15. listopadu 2018  12:30

Ukazatele na Chodově víří diskusi cestujících i čtenářů. Jeden je starý.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Stromy pro děti

Julie Červená
vydáno 15. listopadu 2018  11:11

Stromy poskytují chládek, stín a celkově příjemnější klima, píše ve svém sloupku Julie Červená.  celý článek

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

„Do Prahy se moc rád vracím,“ tvrdí Ennio Morricone

Ennio Morricone
vydáno 15. listopadu 2018  8:32

Legenda filmové hudby Ennio Morricone oslavil v sobotu 10. listopadu devadesáté narozeniny. Ale do důchodu se nechystá. Do Prahy se vrátí už 25. ledna,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám