metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 7 °C

Sobota, 17. listopadu 2018. Den boje za svobodu a demokracii.
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou.
Další 1 fotografie v galerii
Demolice řadových garáží v blízkosti ulice Pod Krocínkou. | foto: MČ Praha 9Metro.cz

Nájemníci garáží ve Vysočanech tvrdí, že o ně přišli nečinností radnice

14. července 2015  6:32 Filip Jaroševský Metro.cz
Garáže v ulici Pod Krocínkou jdou k zemi. Radnice Prahy 9 se rozhodla řadové stavby v blízkosti Klíčovského lesoparku zbourat a pozemek prodat poté, co se tu objevil problém s ­bezdomovci.

Rozhodnutí se nelíbí místním obyvatelům ani Daně Balcarové z Občanského sdružení Krocan, která tvrdí, že nájemníci byli k ­opuštění garáží dotlačeni.

„Radnice kouká jen na to, jak pozemky co nejdříve zpeněžit,“ stěžuje si Balcarová. Podle ní byli někteří nájemníci k prodeji garáží donuceni nečinností radnice, která problémy s bezdomovci neřešila záměrně. Ty podle ní mnohdy vyústily až v krádež či rozbité okno otálejícího nájemníka.

„Policie nám tvrdila, že jsou zde bezdomovci se souhlasem městské části. Přitom tu docházelo nejen ke krádežím, ale konaly se tu i drogové mejdany s velkými ohni,“ tvrdí Balcarová. Devátá městská část začala od nájemníků vykupovat smlouvy za sto tisíc korun za garáž zhruba před dvěma lety.

Zástupce starosty Prahy 9 Marek Doležal říká, že demolice zahájeny na popud místních obyvatel. „Bourání bylo přáním tamních obyvatel, kteří si stěžovali na to, že si garáže našli bezdomovci a začali je obývat,“ říká Doležal, podle něhož nebyli škodní ani nájemníci. „Družstevníkům jsme za jejich garáže nabídli finanční kompenzaci nebo jiné garáže na jiném místě Prahy 9,“ hájí se Doležal, který potvrdil zájem radnice pozemky prodat.

Místní lidé se nyní obávají jediného: co na nově uvolněném pozemku vznikne. „Snad se zde vybuduje něco, co bude ladit s Klíčovským lesoparkem,“ doufá Karel Kýr, který bydlí v sousedství.

Komentáře

Hlavní zprávy

Jdete s dítětem na očkování? Vezměte s sebou i prarodiče

Ilustrační snímek
vydáno 17. listopadu 2018  7:30

Povinné očkování mají předepsané jen děti. Odborníci se ale shodují, že proti některým nemocem by se měli nechat očkovat i dospělí a především senioři.  celý článek

Současní dějepisci neoslovují mladé lidi jejich jazykem

Pavel Baran
vydáno 16. listopadu 2018  13:14

Místopředseda Akademie věd České republiky Pavel Baran je členem Akademické rady i mnoha vládních orgánů. „Znalosti dějin jsou pro každý národ stejně...  celý článek

Most Legií bude bez tramvají

Most Legií spojuje Národní třídu přes Střelecký ostrov s Újezdem a Malou...
vydáno 16. listopadu 2018  11:56

Dělníci dají do pořádku trať mezi Národním divadlem a Újezdem.  celý článek

Noc si můžete užít při Noci divadel

V divadlech si můžete vyzkoušet být hercem.
vydáno 16. listopadu 2018  8:55

Kromě akcí připomínajících události 17. listopadu se můžete vydat i do zákulisí divadel.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám