metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Hotel byl slavnostně otevřen po opravě v roce 2015.
Dalších 5 fotografií v galerii
Hotel byl slavnostně otevřen po opravě v roce 2015. | foto: Metro.cz

Nechte se hýčkat jako hvězdy

4. června 2018  14:45 Petr Holeček Metro.cz
Víkendový pobyt v kulturní památce Karlových Varů na vás dýchne secesí a perfektními službami.

Tímhle místem kráčela historie. Už když se blížíte k hotelu Olympic Palace v jedné z nejstarších ulic Karlových Varů jménem Zámecký vrch, sleduje vás ze štítu domu Olympie, připomínající sochu Svobody. Ta byla v dobách totality i během nacistické okupace trnem v oku pohlavárům, ale naštěstí přežila – stejně jako tento wellness-hotel, bývalý lázeňský dům Olympic, nyní kulturní památka vystavěná už v roce 1910.

Fotogalerie

Jeho architektura je ovlivněna historismem a secesí. Přestože před několika lety prošel zásadní rekonstrukcí, zachoval si mnoho autentických prvků. Původně nesl jméno Germania, v roce 1918 byl přejmenován na Hotel Olympic Palace a dále na Lázeňský dům Marx, když sloužil jako dětská léčebna. Ano, i Karel Marx se zde léčil, na jeho obří plnovous ostatně upozorňuje pamětní deska.

Luxusní hotel v centru Varů se pyšní pěti hvězdičkami. Vedle 58 klimatizovaných dobově zařízených pokojů tu najdete rozsáhlé balneocentrum s wellness- a kardio-centrem, bazénem, solnou jeskyní či kosmetickým salonem. Honosně zdobená budova nabízí ale i velmi příjemné posezení v restauraci Amadeus a Lobby baru Sebastian. V restauraci, která dbá na sezonní potraviny a lokální suroviny, je dokonce k dispozici nutriční specialista. A každý večer hraje hudba.

Při pobytu se zde můžete cítit jako celebrita v době konání filmového festivalu. Po příjezdu dostanete drobné občerstvení a drink, recepční s vámi probere, jak byste si svůj pobyt představovali, a portýr mezitím odveze vaši bagáž na pokoj a zaparkuje auto. Víkend je váš!

Proč tam jet

  • Hotel Olympic Palace má několik trumfů. Používá lázeňskou vodu, je nově zrekonstruovaný a má výbornou kuchyni.
  • Hotelové Hera Spa Center nabízí na ploše více než osmi stovek čtverečních metrů širokou paletu procedur. Základem kúry je karlovarská minerální voda. Vedle koupelí tu můžete užít různorodé koupele, zábaly a masáže.
  • Hotel se prezentuje i jako přátelský pro děti. Ty ocení nejen velkou hernu, kde jsou deskové hry i konzole, ale hlavně bazén, vířivku a saunový svět, což je vše k dispozici hostům zdarma. Samozřejmostí jsou dětské župany i pantofle. Bude je bavit pobyt v solné jeskyni a ocení i léčebné procedury, které jsou určené přímo nejmenším hostům – dětské masáže nebo třeba jahůdková koupel. Na malé hosty myslí i šéfkuchař při skladbě bufetového menu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Ochladilo se. Nocleženky jsou zpět

Bezdomovec (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  14:46

Zima je za dveřmi a většina z nás si mrazivé noci nedokáže představit jinak než z pohodlí domova. Pohled na zasněžené město je skrze okno bezesporu...  celý článek

Zoo dá tři koruny z každého lístku na divoká zvířata

Kůň Převalského
vydáno 21. listopadu 2018  10:21

Trojskou zoo letos navštívilo milion čtyři sta tisíc lidí. Ochranáři tak dostanou asi čtyři miliony korun.  celý článek

Miliony turistů zahlcují Česko, hotely marně hledají personál

Ilustrační snímek
vydáno 21. listopadu 2018  9:37

Přinášíme miliardy, dejte nám náměstka. Cestovní ruch se hlásí o svá práva.  celý článek

Komplikace na Jižní spojce. Dělníci opravují vozovku u lanového mostu

Jižní spojka (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  8:45

Pražští řidiči, kteří jezdí do práce po Jižní spojce, musejí zase jednou vyrážet o pár minut dřív. Od lanového mostu po nájezdovou rampu V Korytech tu...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám