metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 13 °C

Neděle, 21. října 2018. Svátek má Brigita.
Toalety na Skalce
Větší foto
Toalety na Skalce | foto: Martin StehlíkMetro.cz

Nové záchodky v metru trvají déle

5. října 2018  11:34 Filip Jaroševský Metro.cz
Žlábky na moč měly skončit na Palmovce a Skalce již před měsícem.

Když vás v těchto dnech při výstupu ze stanice metra Skalka přepadne malá či velká potřeba, nejspíš budete trápit své ústrojí až do příchodu domů. Ačkoliv totiž dopravní podnik v létě avizoval dokončení rekonstrukce zmíněných toalet na konec prázdnin, viditelně opravené prostory jsou zatím cestujícím zapovězeny.„Nové WC bude zřejmě brzy otevřeno,“ napsal čtenář Martin Stehlík, který deníku Metro zaslal fotografii z místa a získal odměnu 300 korun.

Dělníci opravující sociální zařízení ve frekventované stanici metra linky A ale nejsou jediní, kteří se při rekonstruování toalet v metru opozdili. Začátkem září se měly otevřít také opravené záchodky u západního vstupu do stanice metra Palmovka. Čuracím žlábkům pokrytým rzí a starým zdemolovaným kabinkám, na které si Pražané nezřídka stěžovali, měl být začátkem září konec také na Náměstí Republiky u výstupu směr Masarykovo nádraží. S otevřením nových toalet zde ale podle zjištění deníku Metro dělníci otáleli až do druhé poloviny září.

„V prostoru modernizovaných toalet jsou navrženy posuvné dveře a pohybová čidla, aby uživatelé nemuseli sahat na kliky a dveře. Bezdotykový kontakt doplňují moderní bezdotykové baterie vestavěné do umyvadlové desky a bezdotykové osoušeče rukou,“ uvádí výhody zbrusu nových toalet podnikový časopis dopravce DP kontakt.

Nové toalety v červnu vyfasovaly stanice jako Jinonice, Anděl směr na Knížecí či Vltavská. Opravovalo se i ve stanici I. P. Pavlova a Náměstí Míru. Nyní dopravní podnik začíná s opravami na záchodcích ve stanicích Dejvická, Staroměstská a Nádraží Holešovice.

Nových toalet se za zhruba jedenáct měsíců dočká také stanice Karlovo náměstí, kde od příštího týdne probíhá výměna eskalátorů.Komentáře

Hlavní zprávy

Auta u lamp zbaví trusu nové bodce

Ilustrační snímek
vydáno 21. října 2018  11:55

Holuby chce z Ládví vyhnat místní radnice. Jinde je plaší falešní dravci.  celý článek

Masaryk jako drsňák i frajer

Filmový prezident Masaryk
vydáno 21. října 2018  9:55

Prvního československého prezidenta zase hraje Huba. Pár hovorů již na plátně zažil.  celý článek

Jakpak se ručně točí kornouty

Redaktorka deníku Metro a majitel cukrárny v akci
vydáno 21. října 2018  6:20

Makový, matcha i s čokoládou. Do těch poctivých se vejde víc zmrzliny.  celý článek

První táta na rodičovské dovolené v historii AVU

Mikoláš Růžička se synem Tobiášem
vydáno 20. října 2018  14:55

Mikoláš Růžička na Akademii výtvarných umění (AVU) vystudoval a donedávna pracoval. Od začátku října je manžel herečky Andrey Růžičkové na dovolené, té...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám