metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 23 °C

Pondělí, 21. května 2018. Svátek má Monika.
Duster - světla se rozšířila do stran
Větší foto
Duster - světla se rozšířila do stran | foto: Petr Holeček, Metro.cz

Nový duster a první jízda v terénu

14. ledna 2018  14:10 Petr Holeček Metro.cz
Sága jménem Duster otevřela novou kapitolu. Hit má za sedm let výroby celosvětově na kontě číslo přesahující dva miliony prodaných kusů. Dnes je pod značkami Renault i Dacia nabízen ve 44 zemích.

Na frankfurtském autosalonu byla loni v září odhalena nová generace. My jsme ji měli možnost včera otestovat přímo v terénu, na offroadové trati Hummer centra v Horních Počernicích.Ikonické SUV značky se pyšní zcela novým robustním designem. Ten se opravdu povedl. Auto se pak docela vymyká své kategorii, kam je kvůli nízké ceně zařazováno. Agresivnímu vzhledu napomáhají hlavně ostré linie kapoty a větší matně chromovaná spodní část nárazníku, která láká k jízdě v terénu, jelikož není tolik náchylná k poškrábání. Čelní sklo se pak oproti minulé verzi posunulo o celých 100 mm dopředu a má větší sklon. Kabina je delší a působí prostorněji.

Jinak jde v porovnání s minulým modelem spíše o evoluci než revoluci – pár změn v proporcích a designu, ale technika zůstává stejná. Výrazně se nemění ani cena, což znamená, že duster bude i nadále „bohatým brát a chudým dávat“, jak vtipně poznamenali kolegové novináři.

Duster mohou mít zákazníci jednak s atmosférickým benzinovým motorem 1.6 SCe (115 k), malým 1.2 TCe (125 k) a konečně se dvěma verzemi naftové patnáctistovky (90 a 110 k). Všechny s výjimkou slabšího dieselu mohou být spárovány s pohonem 4×4, naopak šestistupňový automat je možný jen u nejsilnějšího dieselu.

Zapomeňte na malinké Suzuki Jimny nebo těžce dostupnou Ladu Nivu. Pokud vezmeme cenu dusteru s pohonem všech kol (358 tisíc), těžko hledá v terénu konkurenci. Na levné SUV má skvělou křižitelnost náprav, příznivé nájezdové úhly i světlou výšku.Komentáře

Hlavní zprávy

Verdunské bojiště má jizvy i po sto letech

Na pohřebišti nedaleko pevnosti Douaumont leží 130 tisíc německých i...
vydáno 21. května 2018  15:52

Kanonáda jako u Verdunu. Tohle rčení se v roce 1916 navždy vžilo do vojenského i civilního slovníku.  celý článek

Sloupek Ondřeje Šteffla: Maturita!?

Ondřej Šteffl
vydáno 21. května 2018  13:13

Za první republiky ten, kdo měl maturitu, byl skutečně Někdo. Dnes dokončí vysokou školu desetkrát více lidí, než mělo tehdy maturitu. Maturita byla...  celý článek

Cestujeme jako o život, kufry balí nejvíc senioři

(Ilustrační snímek)
vydáno 21. května 2018  11:52

Zamlada jsme nemohli, teď si to vynahradíme. Tak přemýšlí stále víc Čechů z věkové kategorie 55 plus.  celý článek

Tisíce zvědavců nahlédly za lešení

Rekonstrukce Národního muzea
vydáno 21. května 2018  9:54

Pět a půl měsíce před otevřením se Národní muzeum zpřístupnilo návštěvníkům.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám