metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 1 °C

Úterý, 20. listopadu 2018. Svátek má Nikola.
Děti v zoologické zahradě.
Děti v zoologické zahradě. | foto: Zoo Praha

O jarních prázdninách se v metropoli rozhodně nudit nebudete

20. února 2015  9:45 Robert Oppelt
Začínají jarní prázdniny a ne každému se podaří odjet na hory. Co s početnou rodinou podniknout? Některé instituce se na příchod dětských návštěvníků pečlivě nachystaly.

Národní zemědělské muzeum na Letné zavedlo od letošního února netradiční novinku. Jako první pražské muzeum poskytne zvýhodněné rodinné vstupné pro dva dospělé a děti do 15 let bez omezení jejich počtu. Těšit se mohou třeba na unikátní expozici traktorů a strojů.

I další instituce nabízejí svým návštěvníkům různé výhody. Třeba v Zoo Praha je každé pondělí výhodnější vstup pro nějakou vybranou skupinu, teď v únoru ho mají ti, kteří přinesou starý mobil na podporu strážců pralesa, v březnu se můžou těšit všechny těhotné maminky. Připraven je i zajímavý program. „Tento víkend bude v Zoo Praha věnován jednomu z nejohroženějších plazích druhů – gaviálům indickým. Od zkušených průvodců se návštěvníci dozvědí, co gaviály ve volné přírodě ohrožuje, kolik jich vlastně ještě zbývá a jak probíhá jejich ochrana u nás v zoo, ale také v místě jejich přirozeného výskytu,“ popisuje Jana Ondrejchová z tiskového oddělení zahrady.

Bohatý program připravilo i Muzeum hlavního města Prahy na Florenci. Nově jsou připraveny omalovánky a vystřihovánky k Langwailovu modelu Prahy. Mladí i starší návštěvníci si mohou navíc pohrát se speciálním pexesem, puzzle nebo loutkami v dětském muzeu v suterénu budovy. Prostředí je přenese do středověkého domu i s jeho autentickým vybavením.

Jarní prázdniny

Rodiče i děti se mohou těšit na zajímavě strávené dny.

  • Jawa není jen motorka, dokazuje Národní technické muzeum na Letné. Vystavuje unikátní auta značky Jawa. Celkem šest vozů Jawa 700 a­ Jawa Minor z let 1934-1947.
  • Národní muzeum ve dvou prázdninových týdnech nabízí rodinám s dětmi návštěvu Národopisného muzea – Musaionu v zahradě Kinských s výstavou Venkov. Ukazuje život venkova v ­druhé polovině 19. a na počátku 20. století. Na modelu krávy si děti mohou vyzkoušet dojení mléka.
  • Nevšední výstava rozměrných ocelových soch proměnila trojskou botanickou zahradu v­ překrásnou přírodní galerii. Sochy Čestmíra Sušky a ­Lukáše Raise inspirované přírodou nabízejí neobvyklé scenérie.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám