metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 2 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Demolice obchodního centra Růže na Chodově 17.2.2015
Dalších 9 fotografií v galerii
Demolice obchodního centra Růže na Chodově 17.2.2015 | foto: Petr JeždíkMetro.cz

Obchodní centrum Růže mizí před očima. Místo něho vyroste budova, která změní tvář Chodova

23. února 2015  8:14 Marek Hýř Metro.cz
Bagry demolují bývalé obchodní centrum. Nahradí ho nové. Chodovská Růže posledních pár let jen vadla. Do dvou let ji nahradí přístavba Centra Chodov. S demolicí je spojeno několik omezení pro kolemjdoucí. Investor s problémy počítal a najal brigádníky, kteří lidem radí kudy jít.

S demolicí starého obchodního centra Růže je spojeno několika omezení pro chodce. Tím nejnovějším je zavření podloubí vedoucí podél budovy s původní poštou a dnešní Billou.

„V tomto místě lze ale odbočit do dalšího podloubí, které ústí do Hráského ulice a dále na chodník do Roztylské ulice směrem k metru,“ informuje web dostavba-oc-chodov.cz. Ten vznikl hlavně proto, aby se lidé z Chodova mohli dozvědět, jak stavba pokračuje a kudy se mají dát, aby se vyhnuli uzavírkám. Kromě webu fungují kolem staveniště i tři informátoři, které zprostředkoval sám investor stavby. Také tito brigádníci radí kolemjdoucích kudy stavbu obejít.

Kino a netradiční restaurace

V místě, kde jsou dnes už sutiny a těžká technika, má do dvou let vzniknout nové centrum s obchody a restauracemi. „Přibude rovněž největší a nejmodernější kino v Česku. Zároveň do dostavby zamíří restaurace s novým konceptem zážitkového stravování,“ slibuje Jiří Marušiak, který zastupuje investora Unibail-Rodamco.

Kromě budovy Růže zmizí z Chodova i nedaleké parkoviště. V budoucnu však v okolí parkovacích míst přibude. „Parkovací plochy budou rozšířeny o podzemní parkoviště, které na západě areálu při ulicích Roztylská a Hráského bude plynule navazovat na dvě nynější podzemní patra. Další parkoviště bude i na střeše nové budovy,“ říká Marušiak.

Demolice Růže má být dokončena do půlky letošního května. Nový objekt bude otevřen na dvě etapy, nejdříve bude zpřístupněna část restaurací, a to na jaře 2017 a na podzim téhož roku potom celá dostavba obchodního centra.

Komentáře

Hlavní zprávy

Pražské vánoční trhy budou i moderní

Vizualizace
vydáno 21. listopadu 2018  16:42

Trhy na Staromáku nebo Václaváku s davy lidí známe všichni. Podnikaví mladí lidé si ale vánoční trhy dělají po svém, a tak město může svým obyvatelům i...  celý článek

Ochladilo se. Nocleženky jsou zpět

Bezdomovec (ilustrační foto)
vydáno 21. listopadu 2018  14:46

Zima je za dveřmi a většina z nás si mrazivé noci nedokáže představit jinak než z pohodlí domova. Pohled na zasněžené město je skrze okno bezesporu...  celý článek

Zoo dá tři koruny z každého lístku na divoká zvířata

Kůň Převalského
vydáno 21. listopadu 2018  10:21

Trojskou zoo letos navštívilo milion čtyři sta tisíc lidí. Ochranáři tak dostanou asi čtyři miliony korun.  celý článek

Miliony turistů zahlcují Česko, hotely marně hledají personál

Ilustrační snímek
vydáno 21. listopadu 2018  9:37

Přinášíme miliardy, dejte nám náměstka. Cestovní ruch se hlásí o svá práva.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám