metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 9 °C

Čtvrtek, 15. listopadu 2018. Svátek má Leopold.
Stavební práce na smíchovské náplavce
Další 2 fotografie v galerii
Stavební práce na smíchovské náplavce | foto: Filip Jaroševský, Metro.cz

Opravy náplavek budí emoce jen na Výtoni

18. dubna 2018  7:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Hořejší nábřeží bude kvůli stavebním pracím rozkopané až do září.

Smíchovská náplavka na levém břehu Vltavy je místo, které bývá dějištěm řady nejrůznějších společenských nebo sportovních akcí. Prostor Hořejšího nábřeží, mezi Železničním a Palackého mostem, v minulosti hostil celou řadu trhů a food festivalů, umístění židlí a stolků sem zejména v loňském roce přilákalo celou řadu Pražanů.

O to překvapivěji pak podle místních z Prahy 5 působí humbuk, který mezi Pražany a na sociálních sítích způsobilo avizované uzavření tří provozoven na protějším břehu řeky. Částečné uzavření toho smíchovského, po kterém již téměř tři měsíce rajtují dělníci s bagry, totiž prošlo téměř bez povšimnutí.

Fotogalerie

„Revitalizace Hořejšího nábřeží skončí na přelomu května a června a výsledkem bude zajištění základních inženýrských sítí v rozsahu Smíchovské náplavky. Postupná úprava jednotlivých prostor ve vysoké nábřežní zdi, takzvaných kobek, pak potrvá přibližně do konce září letošního roku,“ řekl deníku Metro koordinátor správy náplavek Jan Nejedlý.

Právě kolem zmíněných kobek se celý humbuk opravy náplavky na protější Výtoni točí. Vyeskalování této kauzy náměstkyně primátorky Petra Kolínská označila za takzvaný hoax (klamnou zprávu). Tři provozovny, které v nich mají své zázemí, se tu budou opravovat do konce listopadu. Postup města se ale znelíbil zástupcům Bajkazylu, kteří na náplavce provozují bar, servis a půjčovnu kol. Letní opravy zde podle nich umrtví život. Magistrát ale akci obhajuje. Omezení se totiž podle mluvčího magistrátu Víta Hofmana „života“ na náplavce příliš nedotkne. „Rozhodně nedojde k uzavření náplavek, jak se někteří provozovatelé snaží prezentovat,“ dodává mluvčí Hofman, podle kterého díky úpravám přibudou na Výtoni toalety a výstavní prostory. Podobně jako na Hořejším nábřeží se zde bude pracovat také na inženýrských sítích a má být doplněn mobiliář.

Letní sezona nemá být podle správce náplavek Nejedlého ohrožena ani na náplavce Hořejšího nábřeží. Zmíněné kobky se tu budou sice upravovat po celé léto, program to neohrozí. „I v letošní letní sezoně se lidé mohou těšit na oblíbené akce a zajímavý program. O těchto akcích veřejnost bude informována od organizátorů na webu,“ dodává Nejedlý.

Do roku 2020 chce metropole do úprav náplavek investovat zhruba 225 milionů korun.

Komentáře

Hlavní zprávy

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

„Do Prahy se moc rád vracím,“ tvrdí Ennio Morricone

Ennio Morricone
vydáno 15. listopadu 2018  8:32

Legenda filmové hudby Ennio Morricone oslavil v sobotu 10. listopadu devadesáté narozeniny. Ale do důchodu se nechystá. Do Prahy se vrátí už 25. ledna,...  celý článek

Dnes bude jmenován primátor, vrhne se na IT

Zástupci nové pražské koalice Zdeněk Hřib (Piráti), Jan Čižinský (Praha Sobě) a...
vydáno 15. listopadu 2018  5:55

Přehled osobností, které zasednou do rady hlavního města, přináší deník Metro.  celý článek

Hokej na rybníku a pak cesta do Kanady

Hraje se na nízké branky bez brankáře.
vydáno 14. listopadu 2018  14:45

Registrovat se na mistrovství republiky může každý. První cena je placená cesta na zámořský šampionát.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám