metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 16 °C

Středa, 26. září 2018. Svátek má Andrea.
Oprava tramvajové tratě u náměstí Bratří Synků.
Oprava tramvajové tratě u náměstí Bratří Synků. | foto: Lucía Andrľová

Opravy tramvajové trati od pátku omezí provoz u náměstí bratří Synků

23. dubna 2015  15:02 ČTK
Opravy tramvajové trati od pátku omezí provoz v Nuslích, neprůjezdná bude Bělehradská ulice v úseku od Otakarovy po náměstí bratří Synků. Uvedl to dnes pražský magistrát. Uzavírka je součástí rekonstrukce kolejí v Bělehradské. Zároveň s výměnou kolejí se budou měnit silnice, chodníky i most přes Botič. Opravy budou stát více než 120 milionů korun.

Od pátku do následujícího čtvrtka bude uzavřených zhruba 200 metrů ulice u náměstí bratří Synků. Na náměstí nebudou moci vjíždět ani tramvaje, informoval dopravní podnik. Tramvajové linky číslo 6, 11 a 18 budou místo objíždět přes Otakarovu, číslo 13 bude ze zastávky Bruselská odkloněná do obratiště Zvonařka, kde bude končit. Auta pojedou objížďkou ulicemi Nuselská a Na Zámecké.Ve čtvrtek 30. dubna nebude navíc možné z uzavřeného úseku vjet do Křesomyslovy a od pátku bude celá tato ulice jednosměrně uzavřená. Řidiči budou do neděle místo muset objíždět přes Otakarovu, Bělehradskou, Fričovu, Na Folimance a Sekaninovu.

Přes Botič se postaví nový most

Stavební práce mají pokračovat do podzimu. Po úseku u náměstí bratří Synků se vymění koleje u Tylova náměstí na Vinohradech. Do konce června má být hotová trať po křižovatku s ulicí Pod Karlovem u parku Folimanka. Do poloviny září má být postavený nový most přes Botič za asi 21 milionů korun. Výměna kolejí má skončit do konce října.

Současně s tramvajovou tratí, kterou vymění DPP, investuje Technická správa komunikací do rekonstrukce chodníků a povrchů silnic. S pracemi začne po dokončení oprav tratí. Bělehradská ulice spojuje Vinohrady a Nusle, jezdí po ní tramvaje číslo 11, 13 a noční spoj 56. Vzniknout tam má díky opravám nová tramvajová zastávka u obchodu Billa.Komentáře

Hlavní zprávy

Sloupek Pavla Maurera: U stánků na levný burčák

Pavel Maurer
vydáno 26. září 2018  11:11

Burčák je známý především v zemích bývalé rakousko-uherské monarchie, píše Pavel Maurer ve svém sloupku.  celý článek

Hubatá pražská primátorka slaví

Primátorka Adriana Krnáčová
vydáno 26. září 2018  8:55

Adriana Krnáčová dnes oslavuje 58. narozeniny.  celý článek

Levnější jízdné bude už od pondělka

Lítačka
vydáno 26. září 2018  7:45

Do konce září lze pořídit zlevněné kupony jen elektronicky. Papírové budou až poté.  celý článek

Naše dráha má výborné parametry, říká dostihový manažer Jiří Zlámaný

Jiří Zlámaný, dostihový manažer, komentátor dostihů a autor knihy o historii...
vydáno 26. září 2018  5:55

O dostihovém závodišti v pražské Velké Chuchli ví téměř vše. A to nejen o jeho historii. Deník Metro vyzpovídal Jiřího Zlámaného, dostihového manažera,...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám