metro.cz

Počasí v Praze

0 °C / 3 °C

Středa, 21. listopadu 2018. Svátek má Albert.
Rekonstrukce Hlavního nádraží
Další 2 fotografie v galerii
Rekonstrukce Hlavního nádraží | foto: Tadeáš HavlíkMetro.cz

Ostře sledované Hlavní nádraží. Rekonstrukce stále pokračuje

2. června 2015  10:51 Robert Oppelt
Zatímco cestující spěchají k vlakům, všude kolem se horečně pracuje. Na Hlavním nádraží se dokončují poslední části dlouhodobé rekonstrukce. Podle všeho ale oprava letos zdaleka neskončí.

Sice otevře slavná Fantova kavárna, jejíž interiér prošel před časem náročnou rekonstrukcí a nový nájemce plánuje zahájení provozu začátkem léta, ale hotovo ještě není.

„Jednáme s Českými drahami o pokračování rekonstrukce zbývajících prostor uvnitř nádraží,“ popsal Martin Hamšík ze společnosti Grandi Stazioni, která je investorem oprav a nájemcem budovy nádraží.

Horečně se pracuje i v odjezdové hale. Od začátku rekonstrukce v únoru došlo k opravě ocelové konstrukce a jejímu natření protikorozním nátěrem. „Nyní se pracuje na další etapě, která probíhá na čtvrtém nástupišti. Opravujeme části nosné ocelové konstrukce, probíhá odstraňování starých nátěrů, rekonstruují se rámy a zasklívají novým sklem,“ popisuje Marek Illiaš ze Správy železniční dopravní cesty. Na repasi poškozených částí bylo odvezeno historické zábradlí střešní lávky.

Na obnovu naopak stále ještě čeká park před nádražím. Vrchlického sady si ale podle radnice Prahy 1 budou muset ještě chvilku počkat.

„Praha 1 má ve své dlouhodobé investiční strategii mnohem více projektů. V současné době je hlavní prioritou revitalizace Václavského náměstí,“ vysvětluje mluvčí radnice Veronika Blažková. Ta by mohla začít už příští rok a radnice podle mluvčí nemá ve svém investičním fondu tolik peněz, aby mohla najednou podniknout dva tak finančně náročné projekty.

Komentáře

Hlavní zprávy

Na mobilu jsou Češi závislí. Datlují i v autě na červené

Surfujeme i v MHD
vydáno 20. listopadu 2018  15:24

Deník Metro vyrazil do ulic. Pozorovali jsme, kolik lidí nepustí chytrý telefon z ruky.  celý článek

Jako důchodci si pohoršíme, myslí si Češi. Nejvíce je straší fyzická bezmocnost

Ilustrační snímek
vydáno 20. listopadu 2018  13:14

Délka absolutního dožití se neustále prodlužuje. Před sto lety umírali čeští muži v průměru ve 47 letech, ženy o dva roky později. Dnes žijí ženy o třicet...  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Jiřina! Jiřina!

Jakub Kohák
vydáno 20. listopadu 2018  11:58

„Už jsme měli Jiřího Lábuse, Jana Bergera, Jirku Skaláka, nejrůznější Miss a Mistéry,“ píše Jakub Kohák.   celý článek

Chytrý telefon funguje téměř jako pákový hrací automat, říká psycholožka

Alžběta Protivanská
vydáno 20. listopadu 2018  8:35

Alžběta Protivanská je psycholožka a psychoterapeutka. Také je autorkou kurzu Manuál na Mozek, který je o tom, jak mozek nejen pochopit, ale také na něj...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám