metro.cz

Počasí v Praze

9 °C / 12 °C

Pondělí, 24. září 2018. Svátek má Jaromír.
Ozzy Osbourne
Větší foto
Ozzy Osbourne | foto: Sony Music

Ozzy a Stouni ucpou Prahu, pak dorazí harleyáři

13. června 2018  9:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Uzavírky způsobí v následujících dnech nejen opravy, ale také společenské akce.

Dnes večer se na letišti v Letňanech uskuteční koncert zpěváka Ozzyho Osbourna. Z tohoto důvodu dopravní podnik přemístí na celý den zastávky všech autobusových linek, které tu obvykle staví.„K dopravě na akci doporučujeme využít linku metra C do stanice Letňany, jejíž provoz bude posílen. Po skončení koncertu bude přibližně od 22.30 do půlnoci provoz posílen na všech linkách metra,“ řekla deníku Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Kvůli koncertu se autům dnes uzavřou také některé ulice v Praze 18 a 19. Konkrétně jde například o ulice Jilemnická, Hůlkova, Tupolevova, Toužimská, Ivančická, Ašská, Beladova, Dětenická, Slovačíkova a Žacléřská. „Vjezd bude umožněn pouze MHD, vozům Integrovaného záchranného systému a držitelům vjezdových rezidenčních karet v Praze 18 a Praze 19,“ dodává Řehková.

V areálu Letiště Letňany se 4. července představí také legendární kapela Rolling Stones. U letňanského areálu touto dobou rovněž parkovat nepůjde. „Dohodli jsme, že metro bude jezdit až do dvou do rána. Vzhledem k tomu, že koncert má končit ve 23 hodin, do centra se dostanete bez komplikací,“ uvedl Serge Grimaux, který koncert pořádá.

O dopravní komplikace nebudou „ochuzeni“ ani obyvatelé Holešovic. Od 5. do 8. července sem totiž přijede šedesát tisíc motorkářů z více než sedmdesáti zemí světa, aby zde na Výstavišti oslavili 115. výročí motorkářské značky Harley-Davidson. V souvislosti s akcí se uzavřou desítky ulic v okolí areálu. Podle organizátorů navíc kolem nebude projíždět ani MHD. „Čtyřdenní oslavy budou znamenat určité dopravní omezení. Alespoň zčásti to plánujeme místním kompenzovat rodinným dnem,“ říká pořadatel Jaroslav Vavřina.

Dopravu příští víkend omezí United Islands of Prague

  • Patnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu se po loňské premiéře v Karlíně letos opět vrací na stejné místo.
  • Uzavírky, omezení dopravy a zákaz parkování se budou příští pátek 22. června týkat Karlínského náměstí před a za kostelem, přilehlé ulice Kollárova a parkoviště v severozápadní části Karlínského náměstí. Dále půjde o oblast Kaizlových sadů, zejména ulice U Invalidovny, Za Invalidovnou a  Molákova.
  • V sobotu 23. června bude zcela uzavřena ulice Křižíkova v oblasti mezi Karlínským náměstím a Kaizlovými sady, části přilehlých ulic Thámova a Březinova, a Lyčkovo náměstí. Návrat k běžnému stavu nastane v neděli od 8 hodin ráno.
  • Náhradní parkování pro rezidenty bude zajištěno v ulici Sokolovské v oblasti Kaizlových sadů a na Rohanském ostrově. Vyhrazená stání pro invalidy zůstanou zachována, stejně jako přístup ke garážím a průjezd do nich bude umožněn. „Prosíme všechny obyvatele Karlína o pochopení a vstřícnost, neboť v oblastech uzavírky budou stát pódia, stánky s občerstvením, technické zázemí festivalu a podobně,“ uvádí radnice Prahy 8 na svém webu.Komentáře

Hlavní zprávy

Chceme zdravou Prahu, říká Jan Čižinský

Starosta Prahy 7 Jan Čižinský
vydáno 24. září 2018  14:11

Deník Metro představuje kandidáty na primátora hlavního města Prahy.  celý článek

Pošlu vaše nahé fotky kolegům, hrozí vyděrač

Ilustrační snímek
vydáno 24. září 2018  11:11

„V telefonu máte software, přes který dokážu vašim přátelům a kolegům poslat fotky, na kterých masturbujete“.  celý článek

Na seniory se nemůžeme zlobit, že šíří mailové spamy, říká šéf Elpidy

Jan Bartoš
vydáno 24. září 2018  9:45

Vedoucí Centra Elpida Jan Bartoš se věnuje vzdělávání seniorů. „Senioři netuší, že nevyžádaná zpráva může být nebezpečná,“ říká v rozhovoru pro deník...  celý článek

Lukáš Veverka: Moje příští práce je pro mě větší ocenění než Český lev

Lukáš Veverka
vydáno 24. září 2018  7:55

Práce držitele Českého lva za nejlepší filmový plakát, režiséra a designéra znělek televizních pořadů a reklamních spotů Lukáše Veverky je v posledních...  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám