metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 13 °C

Úterý, 13. listopadu 2018. Svátek má Tibor.
Ozzy Osbourne
Větší foto
Ozzy Osbourne | foto: Sony Music

Ozzy a Stouni ucpou Prahu, pak dorazí harleyáři

13. června 2018  9:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Uzavírky způsobí v následujících dnech nejen opravy, ale také společenské akce.

Dnes večer se na letišti v Letňanech uskuteční koncert zpěváka Ozzyho Osbourna. Z tohoto důvodu dopravní podnik přemístí na celý den zastávky všech autobusových linek, které tu obvykle staví.

„K dopravě na akci doporučujeme využít linku metra C do stanice Letňany, jejíž provoz bude posílen. Po skončení koncertu bude přibližně od 22.30 do půlnoci provoz posílen na všech linkách metra,“ řekla deníku Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Kvůli koncertu se autům dnes uzavřou také některé ulice v Praze 18 a 19. Konkrétně jde například o ulice Jilemnická, Hůlkova, Tupolevova, Toužimská, Ivančická, Ašská, Beladova, Dětenická, Slovačíkova a Žacléřská. „Vjezd bude umožněn pouze MHD, vozům Integrovaného záchranného systému a držitelům vjezdových rezidenčních karet v Praze 18 a Praze 19,“ dodává Řehková.

V areálu Letiště Letňany se 4. července představí také legendární kapela Rolling Stones. U letňanského areálu touto dobou rovněž parkovat nepůjde. „Dohodli jsme, že metro bude jezdit až do dvou do rána. Vzhledem k tomu, že koncert má končit ve 23 hodin, do centra se dostanete bez komplikací,“ uvedl Serge Grimaux, který koncert pořádá.

O dopravní komplikace nebudou „ochuzeni“ ani obyvatelé Holešovic. Od 5. do 8. července sem totiž přijede šedesát tisíc motorkářů z více než sedmdesáti zemí světa, aby zde na Výstavišti oslavili 115. výročí motorkářské značky Harley-Davidson. V souvislosti s akcí se uzavřou desítky ulic v okolí areálu. Podle organizátorů navíc kolem nebude projíždět ani MHD. „Čtyřdenní oslavy budou znamenat určité dopravní omezení. Alespoň zčásti to plánujeme místním kompenzovat rodinným dnem,“ říká pořadatel Jaroslav Vavřina.

Dopravu příští víkend omezí United Islands of Prague

  • Patnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu se po loňské premiéře v Karlíně letos opět vrací na stejné místo.
  • Uzavírky, omezení dopravy a zákaz parkování se budou příští pátek 22. června týkat Karlínského náměstí před a za kostelem, přilehlé ulice Kollárova a parkoviště v severozápadní části Karlínského náměstí. Dále půjde o oblast Kaizlových sadů, zejména ulice U Invalidovny, Za Invalidovnou a  Molákova.
  • V sobotu 23. června bude zcela uzavřena ulice Křižíkova v oblasti mezi Karlínským náměstím a Kaizlovými sady, části přilehlých ulic Thámova a Březinova, a Lyčkovo náměstí. Návrat k běžnému stavu nastane v neděli od 8 hodin ráno.
  • Náhradní parkování pro rezidenty bude zajištěno v ulici Sokolovské v oblasti Kaizlových sadů a na Rohanském ostrově. Vyhrazená stání pro invalidy zůstanou zachována, stejně jako přístup ke garážím a průjezd do nich bude umožněn. „Prosíme všechny obyvatele Karlína o pochopení a vstřícnost, neboť v oblastech uzavírky budou stát pódia, stánky s občerstvením, technické zázemí festivalu a podobně,“ uvádí radnice Prahy 8 na svém webu.

Komentáře

Hlavní zprávy

Vnitrobloky žijí, o dvorky je zájem

Přehlídka vnitrobloků se konala 15. září.
vydáno 13. listopadu 2018  7:30

Odborníci poradí, jak zazelenit betonová prostranství.  celý článek

Hlavolam na cestu, v metru lze hádat stanice z piktogramů

Tahák je jednoduchý. Pořadí stanic je pravdivé.
vydáno 13. listopadu 2018  5:55

Reklama ve vagonech baví Pražany. Hloubětín je podle ní díra.  celý článek

Výpověď jsme dosud nedostali, říká principál Branického divadla

Václav Čížkovský
vydáno 12. listopadu 2018  12:57

Hádky, nejasnosti a exkrementy ve foyer. Osud stoletého Branického divadla je nejasný.  celý článek

Zahubí nás růst platů? Experti se v odhadu liší

Ilustrační snímek
vydáno 12. listopadu 2018  10:39

Ani po třiceti letech kapitalismu jsme západní úrovně platů nedosáhli.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám