metro.cz

Počasí v Praze

12 °C / 17 °C

Neděle, 24. června 2018. Svátek má Jan.
Ozzy Osbourne
Větší foto
Ozzy Osbourne | foto: Sony Music

Ozzy a Stouni ucpou Prahu, pak dorazí harleyáři

13. června 2018  9:30 Filip Jaroševský Metro.cz
Uzavírky způsobí v následujících dnech nejen opravy, ale také společenské akce.

Dnes večer se na letišti v Letňanech uskuteční koncert zpěváka Ozzyho Osbourna. Z tohoto důvodu dopravní podnik přemístí na celý den zastávky všech autobusových linek, které tu obvykle staví.„K dopravě na akci doporučujeme využít linku metra C do stanice Letňany, jejíž provoz bude posílen. Po skončení koncertu bude přibližně od 22.30 do půlnoci provoz posílen na všech linkách metra,“ řekla deníku Metro mluvčí dopravního podniku Aneta Řehková.

Kvůli koncertu se autům dnes uzavřou také některé ulice v Praze 18 a 19. Konkrétně jde například o ulice Jilemnická, Hůlkova, Tupolevova, Toužimská, Ivančická, Ašská, Beladova, Dětenická, Slovačíkova a Žacléřská. „Vjezd bude umožněn pouze MHD, vozům Integrovaného záchranného systému a držitelům vjezdových rezidenčních karet v Praze 18 a Praze 19,“ dodává Řehková.

V areálu Letiště Letňany se 4. července představí také legendární kapela Rolling Stones. U letňanského areálu touto dobou rovněž parkovat nepůjde. „Dohodli jsme, že metro bude jezdit až do dvou do rána. Vzhledem k tomu, že koncert má končit ve 23 hodin, do centra se dostanete bez komplikací,“ uvedl Serge Grimaux, který koncert pořádá.

O dopravní komplikace nebudou „ochuzeni“ ani obyvatelé Holešovic. Od 5. do 8. července sem totiž přijede šedesát tisíc motorkářů z více než sedmdesáti zemí světa, aby zde na Výstavišti oslavili 115. výročí motorkářské značky Harley-Davidson. V souvislosti s akcí se uzavřou desítky ulic v okolí areálu. Podle organizátorů navíc kolem nebude projíždět ani MHD. „Čtyřdenní oslavy budou znamenat určité dopravní omezení. Alespoň zčásti to plánujeme místním kompenzovat rodinným dnem,“ říká pořadatel Jaroslav Vavřina.

Dopravu příští víkend omezí United Islands of Prague

  • Patnáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu se po loňské premiéře v Karlíně letos opět vrací na stejné místo.
  • Uzavírky, omezení dopravy a zákaz parkování se budou příští pátek 22. června týkat Karlínského náměstí před a za kostelem, přilehlé ulice Kollárova a parkoviště v severozápadní části Karlínského náměstí. Dále půjde o oblast Kaizlových sadů, zejména ulice U Invalidovny, Za Invalidovnou a  Molákova.
  • V sobotu 23. června bude zcela uzavřena ulice Křižíkova v oblasti mezi Karlínským náměstím a Kaizlovými sady, části přilehlých ulic Thámova a Březinova, a Lyčkovo náměstí. Návrat k běžnému stavu nastane v neděli od 8 hodin ráno.
  • Náhradní parkování pro rezidenty bude zajištěno v ulici Sokolovské v oblasti Kaizlových sadů a na Rohanském ostrově. Vyhrazená stání pro invalidy zůstanou zachována, stejně jako přístup ke garážím a průjezd do nich bude umožněn. „Prosíme všechny obyvatele Karlína o pochopení a vstřícnost, neboť v oblastech uzavírky budou stát pódia, stánky s občerstvením, technické zázemí festivalu a podobně,“ uvádí radnice Prahy 8 na svém webu.Komentáře

Hlavní zprávy

Muži chtějí vše v jednom výrobku, říká ředitelka strategie Dermacolu

Věra Komárová
vydáno 24. června 2018  15:59

Legendární česká značka Dermacol už víc než půl století zdokonaluje pleť a pečuje o krásu žen. Jeden z prvních krycích make-upů na světě vznikl v jeho...  celý článek

Na Hagiboru byl místo hřiště lágr

Obálka knihy Za dráty
vydáno 24. června 2018  13:59

Také v Praze Němci za druhé světové války zakládali tábory. Představuje je nový průvodce historika Jiřího Padevěta.  celý článek

Češi vytěžují počítače, nové kupují až po smrti starých

Notebook (ilustrační foto)
vydáno 24. června 2018  11:59

IT technika se starým systémem je snadná kořist hackerů.  celý článek

Kladenská Štěpka Kiliánová by se nelíbila nikomu

Anežka Rusevová a Jaroslav Slánský
vydáno 24. června 2018  9:55

Jako poslední premiéru sezony uvedlo Městské divadlo Kladno Havlíčkovy Petrolejové lampy.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám