metro.cz

Počasí v Praze

16 °C / 29 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Barevná devítka v roce 2019
Větší foto
Barevná devítka v roce 2019 | foto: Barevná devítka

Park Podviní se rozvoní cizokrajným jídlem

31. srpna 2018  15:54 Metro.cz
V letošním roce se festival Barevná devítka skládá ze dvou částí, z Etnofestu a Celého Česka na devítce. Akce je zdarma.

Etnofest návštěvníkům připomene zážitky z cestování, nebo naopak cizí země nově představí. Akce s jedinečnou atmosférou ukazuje tradice, zvyky, pochoutky nebo tanec, hudbu či například šperky a kosmetiku národnostních menšin, které u nás dlouhodobě žijí.Letos se Etnofest poprvé spojí s akcí Celé Česko na devítce. „Poprvé jsme ho pořádali loni v červnu. Spojení obou akcí je logickým krokem, kterým alespoň tady u nás propojíme Česko se světem,“ vysvětluje Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9. „Tato část festivalu příchozí naopak seznámí s tradicemi a zvyky jednotlivých krajů naší země,“ doplňuje.

Barevná devítka nabídne program celkem na třech pódiích. Hlavní scéna Etnofestu dá prostor především tanečním a hudebním vystoupením souborů z celého světa.

Návštěvníci se mohou těšit například na Shahab Tolouie Trio, které spojuje flamenco a klasickou perskou hudbu, nebo skupinu TiDiTade, jež se specializuje na západoafrickou hudbu s tancem.

Na Horním pódiu Etnofestu se program zaměřuje na workshopy pro návštěvníky. Každý se tak může naučit bubnovat v africkém rytmu nebo tančit salsu.

Pódium Celého Česka na devítce bude patřit ryze českým, moravským či slezským souborům, které přijedou ze všech částí republiky. Zahraje například Cimbálová muzika Michala Horsáka či oblíbená kapela The Tap Tap.

Jedním z největších taháků festivalu jsou gastronomické speciality z celého světa. Návštěvníci ochutnají tradiční jídlo a nápoje například z Keni, Arménie, Rumunska, Kuby, Konga, Pákistánu, Libanonu, Mexika či Súdánu. Komentáře

Hlavní zprávy

Čeští senioři objevují kouzlo nákupu přes virtuální obchody

Ilustrační snímek
vydáno 20. září 2018  14:20

Mléko, vody, pečivo, ovoce a zelenina, to vše už Češi nakupují bez obav přes internet.  celý článek

Čistička špinavé vody za 6 miliard zahájila provoz

Primátorka Adriana Krnáčová v nově čističce na Císařském ostrově.
vydáno 20. září 2018  13:14

Vodní linka vznikala na Císařském ostrově téměř tři roky.  celý článek

„Jsme hlasitější,“ lákají Mandrage na koncerty

Mandrage ve Foru Karlín
vydáno 20. září 2018  12:07

Jedna z nejúspěšnějších domácích kapel vyrazí na začátku října na své podzimní turné. Během dvou měsíců, při nichž navštíví patnáct tuzemských měst a...  celý článek

Sloupek Julie Červené: Dávej pozor!

Julie Červená
vydáno 20. září 2018  11:11

Se slovy „nebudeš mě bouchat, to se nedělá“ mu dávala na zadek, popisuje Julie Červená situaci ve svém sloupku.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám