metro.cz

Počasí v Praze

8 °C / 11 °C

Úterý, 13. listopadu 2018. Svátek má Tibor.
Barevná devítka v roce 2019
Větší foto
Barevná devítka v roce 2019 | foto: Barevná devítka

Park Podviní se rozvoní cizokrajným jídlem

31. srpna 2018  15:54 Metro.cz
V letošním roce se festival Barevná devítka skládá ze dvou částí, z Etnofestu a Celého Česka na devítce. Akce je zdarma.

Etnofest návštěvníkům připomene zážitky z cestování, nebo naopak cizí země nově představí. Akce s jedinečnou atmosférou ukazuje tradice, zvyky, pochoutky nebo tanec, hudbu či například šperky a kosmetiku národnostních menšin, které u nás dlouhodobě žijí.

Letos se Etnofest poprvé spojí s akcí Celé Česko na devítce. „Poprvé jsme ho pořádali loni v červnu. Spojení obou akcí je logickým krokem, kterým alespoň tady u nás propojíme Česko se světem,“ vysvětluje Adam Vážanský, místostarosta Prahy 9. „Tato část festivalu příchozí naopak seznámí s tradicemi a zvyky jednotlivých krajů naší země,“ doplňuje.

Barevná devítka nabídne program celkem na třech pódiích. Hlavní scéna Etnofestu dá prostor především tanečním a hudebním vystoupením souborů z celého světa.

Návštěvníci se mohou těšit například na Shahab Tolouie Trio, které spojuje flamenco a klasickou perskou hudbu, nebo skupinu TiDiTade, jež se specializuje na západoafrickou hudbu s tancem.

Na Horním pódiu Etnofestu se program zaměřuje na workshopy pro návštěvníky. Každý se tak může naučit bubnovat v africkém rytmu nebo tančit salsu.

Pódium Celého Česka na devítce bude patřit ryze českým, moravským či slezským souborům, které přijedou ze všech částí republiky. Zahraje například Cimbálová muzika Michala Horsáka či oblíbená kapela The Tap Tap.

Jedním z největších taháků festivalu jsou gastronomické speciality z celého světa. Návštěvníci ochutnají tradiční jídlo a nápoje například z Keni, Arménie, Rumunska, Kuby, Konga, Pákistánu, Libanonu, Mexika či Súdánu. 

Komentáře

Hlavní zprávy

Kapsle místo pytlíků a tašek

Člen realizačního Hynek Balík představuje nabídku potravin.
vydáno 13. listopadu 2018  12:20

Bezobalový výdej potravin míří do obchodů, vyzkouší ho v Praze. Hned dvě prodejny značky Country Life začnou v nejbližších měsících testovat projekt...  celý článek

Sloupek Martina Švihly: Na levém místě

Martin Švihla, učitel aikida a lektor osobního rozvoje
vydáno 13. listopadu 2018  11:11

A pán si nenechal nic líbit, pohoršeně nadával na procházející lidi, píše Martin Švihla ve svém sloupku.  celý článek

Nádraží v novém, jen se neví kdy

Obří terminál na Smíchově bude možná vypadat takto.
vydáno 13. listopadu 2018  9:45

Smíchovský uzel získá kabát asi za miliardu. Za pět let tu zaparkují autobusy, vlaky i tisíce aut.  celý článek

Vnitrobloky žijí, o dvorky je zájem

Přehlídka vnitrobloků se konala 15. září.
vydáno 13. listopadu 2018  7:30

Odborníci poradí, jak zazelenit betonová prostranství.  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám