metro.cz

Počasí v Praze

2 °C / 11 °C

Čtvrtek, 23. listopadu 2017. Svátek má Klement.
(ilustrační snímek)
(ilustrační snímek) | foto: Martin Veselý, MAFRA

Party a dýňové workshopy, ale i strašidelné stezky pro děti

27. října 2017  10:45 Lucie Mottlová Metro.cz
Víkend rozsvítí svíčky na Dušičky i Halloween.

Nejen za barevným listím se můžete vypravit do Botanické zahrady v Troji. Poslední říjnový den tu můžete oslavit Halloween. Děti bude provázet samotný Večerníček, ten ještě před zahájením halloweenského veselí zasadí v zahradě svůj strom.
„Projekt Kořeny osobností spojuje významné postavy našich dějin i kulturního života s rostlinným bohatstvím botanické zahrady. Své místo v něm mají bezpochyby také známé dětské hvězdy, ať už je to Krteček a jeho autor Zdeněk Miler nebo mnoha generacemi milovaná dvojice Spejbl a Hurvínek,“ řekl Bohumil Černý, pověřený řízením Botanické zahrady hl. m. Prahy.Muzeum voskových figurín Grévin Praha se promění v doupě obávaného hraběte Drákuly. Páteční a sobotní večery budou patřit upířím dýdžejům. „Pro nebojácné hosty se budou v Drákulově baru na rozproudění krve servírovat originální halloweenské koktejly,“ uvedla Daniela Pedret z Muzea Grévin.

Pokud si chcete projít potemnělé centrum Prahy v doprovodu nejen pražských strašidel, zastavte se ve středu 1. listopadu u Prašné brány. V 18 hodin odtud vyrazí do ulic Starého Města průvod strašidel organizovaný Muzeem pověstí a strašidel.

Výběr strašidelných akcí v metropoli

Praha 1

 • Po stopách Drákulova tajemství se můžete vydat do Muzea Grévin až do 5. listopadu. Průvod pražských strašidel vyrazí 1. listopadu v 18 hodin od Prašné brány a projde uličkami Starého Města. Lucky Hazzard Halloween Party 2017 začíná dnes od 19.30 hodin v Rock Café Prague. Halloweenský brunch a dětskou party můžete navštívit zítra od 10 do 11.30 hodin.

Praha 2

 • Slavnosti dýní a dušiček rozsvítí farmářské trhy od 8 do 16 hodin zítra na náplavce Rašínova nábřeží.
 • Halloween Party 2017 roztančí klub La Loca od 21 hodin 31. října.

Praha 3

 • V Ulitě, Domě dětí a mládeže Prahy 3, si připravili akci Kostlivení. Na programu 31. října od 17 hodin jsou tvořivé dílny a divadlo.

Praha 4

 • Yelloween 2017 ve Žlutých lázních s opékáním buřtů, dílničkami i divadlem začíná ve 12 hodin v neděli. Strašidlácký rej obsadí 4. listopadu od 15 do 17 hodin DDM JM, Květnového vítězství. Připraven je maškarní strašidlácký rej se soutěžemi, tancem a tematickou výtvarnou dílnou.

Praha 5

 • Halloweenské dekorace si můžete vyrobit na workshopu v Rodinném centru Pexeso na Zbraslavi 30. října od 14 hodin. Akci zakončí lampionový průvod od 17 hodin.

Praha 6

 • Duše a dušičky 2017 4. listopadu od 14 do 19.30 hodin v Letohrádku Hvězda. Vstup je zdarma.

Praha 7

 • Zatančit si můžete dnes a zítra od 22 hodin v SaSaZu na Halloween party 2017. Světýlka Halloween v botanické v Troji se rozsvítí 31. října, program začíná už od 15 hodin.

Praha 8

 • Halloweenské veselí v Karlínském Spektru na vás čeká v neděli od 16 do 18.30 hodin. Dílničky a divadlo zabaví malé návštěvníky, turnaj v deskové hře Žižkovské strašidelno pak větší. Akci zakončí halloweenský průvod, který ozáří Karlínské náměstí.

Praha 9

 • Galerie Harfa připravila na 31. října od 16 do 19 hodin Strašidlení. Počernická světýlka aneb tajemným Chvalským podskalím vás provedou starými Chvaly. S lucerničkami a lampiony se vychází v 17 hodin 5. listopadu od ohniště u Chvalské tvrze.

Praha 10

 • V Hostivařském lesoparku si můžete projít strašidelnou stezku odvahy zítra. Start je u dětského hřiště nad zookoutkem z ulice Mírového hnutí. Druhá stezka se půjde 4. listopadu v Kunratickém lese, start je cca 150 m od metra Roztyly směrem k restauraci Za Větrem. Děti do 6 let startují od 17 do 18.30 a větší do 20 hodin. Registrace na info@kouzelny-svet-skritku.cz. Akce Strašidla jsou tady aneb Halloween v DDM Praha 10 se koná 1. listopadu od 16 do 18 hodin v Domě UM v Uhříněvsi.Komentáře

Hlavní zprávy

Architekt Petr Kučera: Škoda, že nevznikl letenský průkop

Průkop Letnou
vydáno 23. listopadu 2017  5:55

Výstava Praha nerealizovaná se koná do 11. prosince ve střední části Václavského náměstí a nabízí na velkoformátových panelech řadu projektů, které...  celý článek

Před deseti lety nastavil trvalý příkaz, dnes má 435 tisíc korun

Před deseti lety nastavil trvalý příkaz, dnes má 435 tisíc korun.
Komerční sdělení vydáno 23. listopadu 2017  0:01

Nejenom rodiče, ale i finanční poradci doporučují mladým lidem, kteří již pracují, aby si část vydělaných peněz, pokud to jde, odkládali takzvaně...  celý článek

Dvůr v Michli ožije v sobotu vánočním jarmarkem

Domov pro seniory Sue Ryder v Michli.
vydáno 22. listopadu 2017  15:55

Přijďte se vánočně naladit na tradiční jarmark, který pořádá v sobotu nezisková organizace Sue Ryder v Michelském dvoře.  celý článek

Senioři. Pomůžou jim doma sdílené hlídačky?

(Ilustrační snímek)
vydáno 22. listopadu 2017  14:36

Se stárnoucí českou populací se začínají rodit nové služby. Například hlídání seniorů.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám