metro.cz

Počasí v Praze

1 °C / 10 °C

Čtvrtek, 15. listopadu 2018. Svátek má Leopold.
Kolony v Praze během dočasného uzavření tunelu Blanka. (11. dubna 2018)
Další 4 fotografie v galerii
Kolony v Praze během dočasného uzavření tunelu Blanka. (11. dubna 2018) | foto:  Michal Šula, MAFRA

Porucha v Blance ucpala i objížďku přes Letnou

12. dubna 2018  5:58 Filip Jaroševský Metro.cz
Tunely, jež spojují Troju se Smíchovem, mají nový rekord. Dosud nebyly uzavřeny na tak dlouhou dobu.

„Z Motola do Holešovic jsme kolem půl deváté jeli více než hodinu,“ hlásila včera ráno naštvaná čtenářka deníku Metro Marie jednomu z našich redaktorů. V úterý v 19 hodin večer se totiž musel narychlo uzavřít tunelový komplex Blanka kvůli výpadku kamer a poruše bezpečnostních systémů.

„V Dejvickém tunelu nefungují SOS hlásky, které v případě nehody slouží k přivolání bezpečnostních a záchranných složek, v Bubenečském a částečně v Brusnickém nefunguje videodetekce a kamery, což je velmi důležité pro bezpečnost provozu,“ uvedl brzy ráno pro Českou televizi náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Fotogalerie

Bubenečský, Dejvický a Brusnický tunel se sice včera okolo půl deváté ráno opět podařilo otevřít v nouzovém režimu, ranní špička ale udělala své. Řidiči mohli tunel objet přes Letnou, tedy ulicemi Patočkova, Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská a přes Trojský most. Od osmi ráno zde však již stály dlouhé kolony aut. Zdržení nabírala podle dopravního podniku i řada autobusů MHD.

„Provoz v tunelech je veden za maximální rychlosti 50 kilometrů v hodině a za zvýšeného dohledu policie a hasičů,“ hlásilo v ranních hodinách tiskové centrum magistrátu.

Běžný provoz byl ve všech částech komplexu propojujícího Troju se Smíchovem včera opět obnoven až ve 12 hodin 22 minut. Pro Blanku to znamená nový rekord. Tak dlouho mimo provoz ještě komplex od svého otevření v září 2015 nebyla.

V minulosti se v Blance po výpadku kamer většinou brzy podařilo tunel obratem zprovoznit. Většinou v řádu minut, maximálně pak do hodiny. Tunely včera po úplném zprovoznění projížděly hlídky společnosti Satra, která se o provoz Blanky stará. Zaměstnanci firmy kontrolovali a zkoušeli všechna zařízení, jestli správně fungují. Firma zároveň zjišťuje příčiny poruchy. „Zda to bylo způsobeno stářím, nebo z jiného důvodu,“ řekl pro Českou televizi šéf firmy Satra Alexandr Butovič.

Komentáře

Hlavní zprávy

Cedule matou v metru i na Facebooku Metra

Správně je ukazatel, který je dál od východu z metra. Do Písnice jezdí linka...
vydáno 15. listopadu 2018  12:30

Ukazatele na Chodově víří diskusi cestujících i čtenářů. Jeden je starý.  celý článek

Sloupek Julie Červené: Stromy pro děti

Julie Červená
vydáno 15. listopadu 2018  11:11

Stromy poskytují chládek, stín a celkově příjemnější klima, píše ve svém sloupku Julie Červená.  celý článek

Náplň života našla v parukách

Michaela Losová s parukami
vydáno 15. listopadu 2018  9:55

Setkání s alopecií ženě změnilo život.  celý článek

„Do Prahy se moc rád vracím,“ tvrdí Ennio Morricone

Ennio Morricone
vydáno 15. listopadu 2018  8:32

Legenda filmové hudby Ennio Morricone oslavil v sobotu 10. listopadu devadesáté narozeniny. Ale do důchodu se nechystá. Do Prahy se vrátí už 25. ledna,...  celý článek

Vaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám