metro.cz

Počasí v Praze

7 °C / 13 °C

Úterý, 25. září 2018. Svátek má Zlata.
Eskalátor na Andělu
Větší foto
Eskalátor na Andělu | foto: Metro.cz

Poruchy v MHD vyvolaly na Facebooku plamennou debatu

24. července 2018  14:51 Filip Jaroševský Metro.cz
Největší pozornost získal příspěvek, kde se cestující ptá dopravního podniku, zda si z lidí nedělá p.del.

Chcete rozdělit cestující v pražské MHD na dva nesmiřitelné tábory? Zavřete jim vstup do metra. Tak by se dala definovat neobvyklá situace, která se odehrála kolem poruchy eskalátoru ve stanici Českomoravská. Dopravní podnik má totiž v posledních týdnech pěknou smůlu a po neplánovaném kolapsu pohyblivých schodů na Nádraží Veleslavín, Bořislavce, Andělu a Náměstí Republiky musel o víkendu zavřít i ty na Českomoravské. Ze stanice se ještě v neděli večer dalo pouze vystupovat.„Od cca 5.45 je stanice Českomoravská opět otevřena i pro nástup,“ napsala Pražská integrovaná doprava na Facebooku včera ráno. Pod příspěvkem se však rozhořela velmi plamenná diskuse. Zatímco jedni obviňovali dopravní podnik z neschopnosti, jiní se svého oblíbeného dopravce horlivě zastávali.

„Ocenit jinak dobře fungující služby MHD, které se za poslední roky neuvěřitelně zlepšily, nikdo neumíte, umíte jen blbě a sprostě kritizovat, jakmile se jednou někde něco pokazí. Eskalátory nefungují z důvodu poškození nějakým cizím tělesem, které tam nejspíš někdo z vás cestujících odhodil,“ napsal uživatel Kryštof Šenkýř.

Někteří z Pražanů se na Facebooku pasovali do role dopravních expertů a navrhovali stojící eskalátor využívat i rozbitý.

„Chm, je problém ten jedinej eskalátor prostě vypnout a průchodně ho zobousměrnit? Či nechat ten nefungující pouze pro pěší směrem dolů a opravit ho během noci?“ napsal uživatel David Mašek. „Už vidím, jak dámy s kočárky lezou po zastaveném eskalátoru třicet metrů do hloubky s nadšením,“ kontroval Maškův příspěvek Martin Oškrobaný.

Nechat cestující chodit po stojícím eskalátoru směrem dolů znamená zaručit cestujícím „držkopád“. Alespoň podle uživatele Pavla Duška. „To by si dopravní podnik vyloženě koledoval o odsouzení k náhradě škody, ne-li něco horšího,“ dodává Dušek.

Našla se také celá řada uživatelů, která se pod příspěvkem dopravce přiznala k porušování zákazů v MHD. Nejčastěji šlo právě o využívání stojících eskalátorů, kam cestující správně nesmějí. Největší pozornost si pak pod varováním před výlukou získal příspěvek uživatele Petra Buriana. Ten se zeptal dopravního podniku, zda si nedělá p.del. Když ho správce Facebooku Pražské integrované dopravy poprosil o slušnou komunikaci, ostatní uživatelé se jej hned zastali. „Vy jste si začali,“ napsal na obhajobu kolegy uživatel Michael Kabát.Komentáře

Hlavní zprávy

Dítě bez mobilu je nyní už rarita

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  13:45

Rodiče na svých potomcích nešetří.  celý článek

Sloupek Jakuba Koháka: Ciaooo Italia

Jakub Kohák
vydáno 25. září 2018  11:11

Moje žena – napůl Italka – mi celý život opakuje, jací jsou Italové lajdáci, píše Jakub Kohák ve svém sloupku.  celý článek

Naučte se jazyk elfů

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  9:55

Plánujete začít s japonštinou, albánštinou, tibetštinou nebo nizozemštinou? Vyrazte na Evropský den jazyků.  celý článek

Bez tramvají i metra C

Ilustrační snímek
vydáno 25. září 2018  8:45

Pražany a návštěvníky metropole v následujících dnech potrápí mimořádné výluky MHD.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám