metro.cz

Počasí v Praze

13 °C / 26 °C

Sobota, 26. května 2018. Svátek má Filip.
Žabka
Žabka | foto: ČTK

Praze 1 se nelíbí obchody Žabka, jednomu dá proto rovnou výpověď

16. července 2014  12:46,  aktualizováno  18:11 ČTK
Centrální městská část není spokojena se sítí deseti obchodů Žabka, které mají uzavřeny nájemní smlouvy s městskou částí. „Neodpovídá úroveň obchodů, sortiment ani kvalita,“ řekl dnes starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Jeden z obchodů proto dostane výpověď. Lomecký dodal, že zahájí diskusi s vedením obchodního řetězce Tesco, který Žabku provozuje.

„Na základě ohlasů od obyvatel jsme zjistili, že úroveň sítě obchodů není taková, jakou jsme očekávali,“ řekl starosta. Radnice podle něj chce zachovat síť prodejen, v nichž by místní mohli běžně a za normální ceny nakupovat. Tesco dostane na nápravu čas do konce roku. „Pokud se nic nezmění, začne radnice jednat s jinými zájemci,“ uvedl Lomecký.Společnost Tesco prý zpětnou vazbu lidí i radnice vnímá i se svými franšízanty - provozovateli jednotlivých obchodů. „Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb. Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů,“ uvedl za společnost její manažer komunikace Jiří Mareček. 

Další na ráně jsou večerky

Podobně chce radnice postupovat v případě obchodů známých jako večerky, které jsou v centru města rozšířené. „Tvrdě budeme postupovat především při jednání s obchodníky, kteří se specializují na prodej alkoholických nápojů,“ řekl Lomecký. Do takových obchodů pošle Praha 1 kontroly.

Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996. V současné době zde provozuje 209 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Zároveň pod jeho vedením funguje franšízová síť přibližně 135 prodejen Žabka, kterou koupilo v roce 2011 od investiční skupiny Penta. Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v ČR, má zhruba 14 tisíc zaměstnanců.

Zpětnou vazbu vnímáme nejen my, ale také provozovatelé obchodů, frenšízanti, kteří jsou se zákazníky v každodenním kontaktu. Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb.

Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů. Komentáře

Hlavní zprávy

Jak zvýšit efektivitu pracovních schůzek?

Ilustrační snímek
vydáno 26. května 2018  5:59

Různé mítinky zabírají zhruba třetinu pracovní doby.  celý článek

Umělé vlnobití? Sobota bude patřit v akvaparku rychlosti

Akvapark v Čestlicích
vydáno 25. května 2018  16:15

Závodům na toboganech patří tento víkend akvapark na okraji Prahy.  celý článek

Prahou projde velký pochod kominíků

Průvod začíná na Hradčanském náměstí.
vydáno 25. května 2018  14:45

Praha oslaví 150 let Jednoty kominíků. Těšte se na Annu K i historické vozy.  celý článek

Hvězdy míří do Bohnic

Kašpárek v rohlíku, Pavel Kružík
vydáno 25. května 2018  13:13

Víkend bude patřit bohnickému festivalu Mezi ploty.   celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám