metro.cz

Počasí v Praze

15 °C / 30 °C

Čtvrtek, 20. září 2018. Svátek má Oleg.
Žabka
Žabka | foto: ČTK

Praze 1 se nelíbí obchody Žabka, jednomu dá proto rovnou výpověď

16. července 2014  12:46,  aktualizováno  18:11 ČTK
Centrální městská část není spokojena se sítí deseti obchodů Žabka, které mají uzavřeny nájemní smlouvy s městskou částí. „Neodpovídá úroveň obchodů, sortiment ani kvalita,“ řekl dnes starosta Oldřich Lomecký (TOP 09). Jeden z obchodů proto dostane výpověď. Lomecký dodal, že zahájí diskusi s vedením obchodního řetězce Tesco, který Žabku provozuje.

„Na základě ohlasů od obyvatel jsme zjistili, že úroveň sítě obchodů není taková, jakou jsme očekávali,“ řekl starosta. Radnice podle něj chce zachovat síť prodejen, v nichž by místní mohli běžně a za normální ceny nakupovat. Tesco dostane na nápravu čas do konce roku. „Pokud se nic nezmění, začne radnice jednat s jinými zájemci,“ uvedl Lomecký.Společnost Tesco prý zpětnou vazbu lidí i radnice vnímá i se svými franšízanty - provozovateli jednotlivých obchodů. „Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb. Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů,“ uvedl za společnost její manažer komunikace Jiří Mareček. 

Další na ráně jsou večerky

Podobně chce radnice postupovat v případě obchodů známých jako večerky, které jsou v centru města rozšířené. „Tvrdě budeme postupovat především při jednání s obchodníky, kteří se specializují na prodej alkoholických nápojů,“ řekl Lomecký. Do takových obchodů pošle Praha 1 kontroly.

Tesco vstoupilo na český trh v roce 1996. V současné době zde provozuje 209 obchodů, 19 čerpacích stanic a sedm obchodních center. Zároveň pod jeho vedením funguje franšízová síť přibližně 135 prodejen Žabka, kterou koupilo v roce 2011 od investiční skupiny Penta. Tesco patří k největším soukromým zaměstnavatelům v ČR, má zhruba 14 tisíc zaměstnanců.

Zpětnou vazbu vnímáme nejen my, ale také provozovatelé obchodů, frenšízanti, kteří jsou se zákazníky v každodenním kontaktu. Společně se snažíme vycházet zákazníkům vstříc co se týče nabízeného sortimentu i kvality poskytovaných služeb.

Se zastupiteli Prahy 1 jsme dlouhodobě v kontaktu a jednáme s nimi. Na příštím jednání bychom jich rádi představili plán, jak dále zlepšit vnímání obchodů. Komentáře

Hlavní zprávy

Xindl X: Byla zábava zkusit si věci, které jsem na deskách neměl

Ondřej Ládek v civilu
vydáno 19. září 2018  14:45

Ondřej Ládek vydává pod přezdívkou Xindl X pozítří šestou studiovou desku. Nese název Sexy Exity a přináší pestrou škálu písní. Autor většiny z nich se v...  celý článek

„Začalo to vlaštovkou de luxe,“ říká spisovatel Václav Šorel

Z publikace Vzduch je naše moře – Historie českého a československého letectví...
vydáno 19. září 2018  11:32

Podzimní Velký knižní čtvrtek nabídne patnáct novinek napříč žánry. Na pultech knihkupců se objeví mimo jiné i publikace Vzduch je naše moře – Historie...  celý článek

Švédský nábytek dorazí bez kuliček

Interiér prodejny Ikea na Václavském náměstí v Praze.
vydáno 19. září 2018  8:32

Skandinávská firma Ikea otvírá zítra na Václavském náměstí novou malou prodejnu.  celý článek

Rezidenti platí a podvodníci šetří. Zakrývají si espézetky

Zakrytá registrační značka automobilu v Pařížské ulici.
vydáno 19. září 2018  5:55

Bahno. Nálepky. Hadry. Listí. Tohle všechno najdete na SPZ v parkovacích zónách.  celý článekVaše fotky z Prahy

Máte pro nás zajímavý tip nebo Vás něco trápí a my Vám můžeme pomoct?

Napište nám